Keramické fazety

Mrtvy zub a korunka

Lubos Lubos
Visitor
Bratislava
Príspevkov: 1
Poslať súkromnú správu

Mrtvy zub a korunka

Dobry den,
v hornej dvojke (mrtvy zub s korenovou vyplnou)mam osadeny čap, na ktorom je korunka. Po asi 10 rokoch bezproblemoveho fungovania vsak čap vypadol.Pred návštevou ordinácie som si sice zub čistil, ale nie som si istý, že dostatočne. Zubarka ho nasadila, avsak nevycistila ten priestor, kde sa čap vložil. Ja som si tento fakt uvedomil tiež až keď som opustil ordináciu. Znamena to, ze pripadna necistota,
ktora tam ostala moze sposobit odhnitie korena, pripadne dalsie komplikacie ? To sa udialo v decembri minuleho roka. S odstupom casu vsak dany zub citim. Nie je zatial bolestivy, nereaguje na studene/horuce/poklopanie. Ma vyznam si s odstupom 3 mesiacov dat odstranit korunku a čap, vyčistiť/preliečiť zub a dať nanovo
urobiť čap a druhu korunku ?
dakujem za radu

(0)
   odpovedať   
Zizi225 Zizi225
Visitor
Príspevkov: 1
Poslať súkromnú správu

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je keramické fazety možné umiestniť aj na mrtvý predný zub. Ďakujem.

(0)
   Reagovať   
MDDr.  Martin Karľa

MDDr.  Martin Karľa
MDDr. Martin Karľa
bronze member Basic member
Stomatológia
Bratislava
Príspevkov: 17

Odpoveď na Zizi225

Dobry den.
Samozrejme ze je mozne umiestnit fazetu aj na mrtvy zub. Vsetko vsak zavisi od danej situacie.
S pozdravom
Dr. Karla

(0)
   Reagovať   
Ľutujeme, ale táto diskusia bola zablokovaná. Nebudete do nej môcť pridať žiadne ďalšie príspevky.

Vytvorte novú diskusiu v téme Keramické fazety.

Komerčná správa: Rozhodli ste sa pre plastickú operáciu? Chcete, aby vzhľad jazvy bol čo najlepší? Chcete urýchliť vstrebávanie opuchov a krvných podliatin po operácii a podporiť nekomplikované hojenie?