Sú znamienka nebezpečné?

Klarita
4. 3. 2015 · Posledná odpoveď: 6. 3. 2015

Prajem pekný deň na ramene aj na chrbáte mám znamienko, (viď foto) kt. je uložené na takom nešťastnom mieste, presne ako je ramienko od podprsenky. Takže dochádza k častému mechanickému dráždeniu a to je dôvod, prečo si ho chcem daťodstrániť ... stalo sa mi raz, že som si nechtiac doňho nechtom zaškrabla a zapálilo sa. Ošetrila som si ho a prelepila hypolalergénnym leukoplastom. cca týždeň som ho tak nechala ... znamienko je zatiaľ bez zmien, nesvrbí , nemení tvar, veľkosť ... Zaujímal by názor odborníka či znamienko ponechať al. extirpovať a kedy je vhodné takýto zákrok podstúpiť (myslím na ročné obdobie). Vopred ďakujem ... :-)

Reklama

odpovede (2)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
2 adresy v Košický kraj . 6. 3. 2015
Ak je znamienko uložené a mieste častého mechanického trenia, tak je lepšie ho odstrániť laserom. Robíme to Erbiovým laserom, zákrok nebolí, a je vhodné to spraviť ešte do leta.
S pozdravom Dr.jalčovík
Premium
MUDr. Vlastibor Minarovjech MHA
Bratislava . 5. 3. 2015
Dobry den.
Kriteria WHO hovoria jednoznacne : znamienko ktore akymkolvek sposobom na seba upozorni , je lepsie odstranit - samozrejme s tym ze sa histologizuje .
S pozdravom
Dr.Minarovjech
WhatsApp
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Odstránenie znamienok
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 30. 3. 2012
Odstránenie znamienok
7 odpovedí, najnovšia odpoveď: 16. 6. 2013
Odstránenie znamienok
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 20. 12. 2021
Odstránenie znamienok
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 7. 6. 2012
Odstránenie znamienok
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 27. 5. 2010
Odstránenie znamienok
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 4. 2022
Odstránenie znamienok
Žiadne odpovede
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 31. 5. 2022
Odstránenie jaziev
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 9. 2023
Odstránenie znamienok
8 odpovedí, najnovšia odpoveď: 9. 5. 2015

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi