Začervenaná pokožka po odstránení znamienka

Fxy00
26. 4. 2015 · Posledná odpoveď: 9. 5. 2015

Dobrý deň, dala som si odstrániť znamienko na tvári pred 2 mesiacmi veľkosti 4 mm laserom a mám tam ešte stále začervenanú pokožku zdá sa mi, že sa to zlepšuje ale nie som si istá, už to skoro ani nevidno a potom zrazu je to zase výrazné ako na začiatku... ako keby sa mi ta koža z toho miesta odlupovala. Môže to súvisieť s tým, že mi to začalo po laseri hnisať? ....Zmizne mi to začervenanie alebo mám ísť na odstránenie jazvy laserom?

Za odpoveď ďakujem.

Reklama

odpovedí (8)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 5. 5. 2015
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň Trenčanka,
ako vyššie uviedol kolega, histologické vyšetrenie pri odstraňovaní laserom nie je možné, keďže sa znamienko spáli.
S pozdravom,
Dr. Fedeleš
Premium
Bratislava . 9. 5. 2015
Dobrý deň,
ako bolo vyššie spomenuté. Je ťažko sa vyjadrovať bez vyšetrenia. Všeobecne však platí, že vyzrievanie jazvy trvá cca. 12 mesiacov.
Premium
Bratislava . 7. 5. 2015
Vážená pani Trenčanka,
Vaša dôvera v dané zariadenie je nespochybniteľná. To je v poriadku. Je nutné len dodať, že či znamienka vykazovali nejaké zmeny sa objektívne bez histologického vyšetrenia nedozviete.
S pozdravom,
Dr. Fedeleš
MUDr. Marek Šipka
MUDr. Marek Šipka
Žiadne recenzie
5. 5. 2015
Dobrý den,
Histologicke vyšetrenie pri odstránení laserom nie je možné, tak nerozumiem, ako Vám mohli diagnostikovať bez dysplastickych zmien. 
Pozdravujem.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Marek Šipka
MUDr. Marek Šipka
Žiadne recenzie
2. 5. 2015
Dobrý deň,
v prvom rade každé znamienko - kožný tumor, by malo byť vyšetrené dermatologom. Vačšinou ide o benigne zaležitosti, a odstraňujú sa z estetických dovodov. Ak znamienko presahuje určitu veľkosť a jedná sa najma o pigmentový nevus, ktorý prevláda, určite doporučujem chirurgické vybratie. Každé dráženie melanocytu, či mechanické, alebo aj fyzikálne(laser,...) može sposobiť nekontrolovane bujnenie.
Pozdravujem.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Marek Šipka
MUDr. Marek Šipka
Žiadne recenzie
30. 4. 2015
Dobrý deň,
chyba bola si dať odstrániť znamienko 4mm priemeru laserom. Podľa mojho nazoru laser je v prvom rade určený na iné kožné zaležitosti.
Pozdravujem.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
2 adresy v Košický kraj . 28. 4. 2015
Prídte sa ukázať asi treba ešte jeden nástrel. S pozdravom dr.jalčovík
MUDr. Rastislav Vrabec
Bratislava . 27. 4. 2015
Dobrý deň,
takéto začervenanie je nevyhnutným sprievodným javom po hlšom poranení kože. A to odstránenie znamienka je. malo by to postupne miznúť, no nedá sa povedať , že ako dlho to ešte takto bude červensť, Môže byť ešze ďalších 12 mesiacov a stále by som to považoval za normálne.
zapálenie ranky po asere môže samozrejme začervenanie zhoršiť aj predĺžiť. len otázkou je, či sa jednalo naozaj o hnis . Totiž často je to zamieňané s normálne sa vyskytujúcim tzv. fibrínovým povlakom( biely povlak na rane).
Vymiznutie začervenania sa však dá urýchliť cievnymi lasermi a intenzívnym pulzným svetlom. Z laserov je najefektívnejším asi pulzný farbivový laser..
len ako to v takýchto prípadoch býva, na konkrétnejčie odpovede treba vidieť a pri jazve i vyšetriť pohmatom.
S pozdravom
R. Vrabec
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Odstránenie jaziev
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 9. 2023
Odstránenie znamienok
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 27. 6. 2023
Laserová dermatológia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 5. 9. 2023
Niťový lifting
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 9. 2022
Odstránenie znamienok
7 odpovedí, najnovšia odpoveď: 16. 6. 2013
Laserové odstránenie rozšírených žiliek
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 2. 2016
Odstránenie znamienok
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 30. 3. 2012
Odstránenie znamienok
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 27. 5. 2010
Odstránenie znamienok
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 3. 2015
Odstránenie znamienok
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 4. 2022

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi