Znamienko

Táto webová stránka zbiera za účelom zefektívnenia poskytovaných služieb prevádzkové data, tzv. cookie súbory. Pokiaľ so zberom cookie súborov nesúhlasíte, zmeňte nastavenia. Viac informácií v zásady ochrany súkromia.
anulienka anulienka
Visitor IP: *.102.35.87
Príspevkov: 1
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na aia

Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom znamienka, je na ľavej strane čela. Má tmavo hnedú farbu (je na všetkých miestach rovnaká( a vyrastajú z neho nenápadné chlpky. Má rozmery 2 krát 1 centimeter. Je pravidelného oválneho tvaru a a z kože asi milimeter vyčnieva. Keď som sa narodila mala som tam iba červený malý fľak. Myslím si, že je dedičné pretože aj môj brat má na tom mieste malinké znamienko a viem aj o tom že moja prababka mala niečo podobné nad okom. Navštívila som pani kožnú doktorku v Martine. Povedala že to vyzerá v poriadku a či uvažujem o zákroku. Ja som tam šla hlavne kvôli tomu aby ma poslali na zákrok, ale keďže nie som plnoletá, mám 14 a moja mama s tým nesúhlasí, nemôžem. Moja mama s tým súhlasila kým jej pani doktorka nerozprávala o rizikách.
Moju mamu veľmi vystrašilo napr. že by mi to navrelo alebo by som tam mala veľkú jazvu. Možno by ma to aj trápilo, lenže ja z neho mám komplexy, nieže by som nemala kamarátky a tak ale veľmi mi to vadí . Chcela by som Vás poprosiť o to aby ste ma trocha oboznámili o rizikách , vzhľadom na to, že pani doktorka ich iba vymenovala a o zoznam najlepších plastickích chirurgií na Slovensku.

Ďakujem

(0)
   Reagovať   
aia aia
Visitor IP: *.9.2.39
Príspevkov: 2
Poslať súkromnú správu

Dobrý deň,

na nohe pod kolenom mám znamienko oválneho tvaru, 2x1 cm. Esteticky mi veľmi vadí a rada by som si ho dala odstrániť. Prosím Vás, viete mi poradiť. Je to možné, pretože jeden lekár mi povedal, že koža pod kolenom je v podstate stále napnutá, čo sa týka pohybov a chodenia.

Ďakujem za odpoveď

(0)
   odpovedať   
NST NST
Visitor IP: *.255.255.255
Príspevkov: 3
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na aia

Dobrý deň, mám znamienko nad hornou perou nieje vypukle a ma asi tak 2x2 mm, je dost tmave a chcel by som si ho dat vybrat. Akou metodou je najlepsie ho odstranit aby jazva bola naozaj minimalna ? A ako dlho sa asi caka na zakrok ? Za odpoved dakujem

(0)
   Reagovať   
Vladimír Vladimír
Visitor IP: *.168.87.254
Príspevkov: 12
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na aia

Pri operáciách v tejto lakalite nedoporučujeme pac. športovať, inak sa veľmi nemusí obmedzovať. Na odstránenie sa môžete objednať aj telefonicky
č.t. 048/4399159

(0)
   Reagovať   
MUDr. Mojmír Müller

MUDr. Mojmír Müller
MUDr. Mojmír Müller
bronze member Basic member IP: *.208.191.75
Dermatovenerológia
Brno
Príspevkov: 206

Odpoveď na aia

Vážená paní,
teoreticky je odstranění možné, je však nutné zvážit, zda vzniklá jizva nebude esteticky ještě méně přijatelná. Obecně platí, že při použití CO2 laseru jsou stopy po odstranění menší, než po klasickém chirurgickém výkonu. Moje ambulance nabízí obě možnosti, základní informace najdete na mém webu - viz níže.
Se srdečným pozdravem dr.Műller, www.drmuller.cz

(0)
   Reagovať   
aia aia
Visitor IP: *.9.2.39
Príspevkov: 2
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na aia

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Chcela by som sa Vás ešte opýtať, ako sa vykonáva korektúra jaziev po znamienkach. Možno to nie je správne uvažovanie, ale nie je možné "prekryť" jazvu plastickou operáciou, t. j. nahradením novou kožou.
Ďakujem

(0)
   Reagovať   
Vladimír Vladimír
Visitor IP: *.168.87.254
Príspevkov: 12
Poslať súkromnú správu
Odpoveď na aia

korekcia jazy/ ak je neprimeraná/ sa robí laserom, resp. zbrusovaním. Ďalšia "plastika" na jazvy znamená len ďalšie jazvy

(0)
   Reagovať   
Chirmed s.r.o.

Chirmed s.r.o.
Chirmed s.r.o.
bronze member Basic member IP: *.98.164.116
Košice, Bratislava
Príspevkov: 167

Odpoveď na aia

Dobrý deň,

takéto vačšie znamienko sa dá odstraníť vyrezaním a následným zašitím rany- to znamená že Vám tam ostane jazvička, ktorá sa može trošku roztiahnut. Bolo by vhodne vidieť znamienko, či je pravidelné , ostro ohraničené, aku má farbu a ci Vam rastie
Ak je nepravidelné, tmavé a rastie potom ho určite treba vyrezat a poslat na histologicke vyšetrenie aj za cenu jazvicky, lebo moze mat v sebe nejaky potencial, ze sa zvrhne na zhubne znamienko.
Ak je pravidelne, svetlej farby a nerastie potom sa treba rozhodnut ci bude menej napadna jazvicka alebo znamienko.

S pozdravom Dr.Simkova

(0)
   Reagovať   
Aspen Aesthetic Clinics - Europe

bronze member Basic member IP: *.28.159.96
Príspevkov: 1404  ( 1)

Odpoveď na aia

doporucujeme pouzit laserove technologii
pokud muzeme individualne pomoci tak zaslete foto na:
office@aspenaestheticclinics.com
dekujeme

(0)
   Reagovať   
Chirkoz SK s.r.o.

Chirkoz SK s.r.o.
Chirkoz SK s.r.o.
silver member Basic member IP: *.103.57.126
Bratislava
Príspevkov: 30

Odpoveď na aia

Dobrý deň prajem!

Znamienko sa dá odstrániť bez problémov,treba však počítať s tým,že v danej lokalite sa jazva môže trošku roztiahnuť vzhľadom ku napätiu kože pri chôdzi atď. Takže ak Vám nevadí trošku "širšia" jazva,problém s odstránením nie je.

V prípade Vášho záujmu nás môžte informovať i na doluuvedených konataktoch.

S pozdravom

MUDr.Jana Kubicová Košťálová
Chirkoz SK,s.r.o.
privátne medicínske centrum
Gercenova 8/Fm 851 01 Bratislava

XXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX , XXXXXXXXXXX

(0)
   Reagovať   
Ľutujeme, ale táto diskusia bola zablokovaná. Nebudete do nej môcť pridať žiadne ďalšie príspevky.

Vytvorte novú diskusiu v téme Odstránenie znamienok, kožných výrastkov.

Komerčná správa: Rozhodli ste sa pre plastickú operáciu? Chcete, aby vzhľad jazvy bol čo najlepší? Chcete urýchliť vstrebávanie opuchov a krvných podliatin po operácii a podporiť nekomplikované hojenie?