Hrbol po operácii nosa

charlie
28. 7. 2014 · Posledná odpoveď: 29. 7. 2014

Dobrý deň. Som 10.deň po operácii - septorhinoplastike. Mám von už aj dlahy, z nosa mi bola na 6.deň daná dole "strieška" a potom len prelepený. Všetko vyzerá byť v poriadku, ešte sa mi dobre nedýcha, najmä pravou nosnou dierkou (čo je zrejme opuchom). Bola mi upravovaná aj kosť, robené otvorenou rhinoplastikou. Jediné, čo ma trápi je hrbol, ktorý mi vznikol na nose po odstránení "striešky". Na dotyk je úplne tvrdý. Čím to môže byť?

Reklama

odpovede (2)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Trnava . 29. 7. 2014
Prajeme Vam dobry den,
Na hodnotenie velkosti a tvaru nosa par tyzdnov po operacii je prilis skor. Doporucujem pockat min. 3-4 mesiace, a samozrejme cielene lokalne osetrenovanie, masaze a lepenie nosa. S pozdravom, dr D Guba, ULK, Bratislava
Premium
Bratislava . 28. 7. 2014
Dobrý deň Charlie,
operáciu nosa je možné hodnotiť najskôr po 3 mesiacoch, keďže opuch pretrváva po danej operácii dlhodobejšie. Celkovo je výsledok najlepšie hodnotiť s odstupom 1 roku, dovtedy sa bude nos ešte diskrétne meniť . Doporučujem trpezlivosť.
S pozdravom,
Dr. Fedeleš
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Rhinoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 14. 8. 2011
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 7. 4. 2013
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 21. 10. 2020
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 7. 6. 2012
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 3. 2014
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 18. 4. 2014
Rhinoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 11. 5. 2022
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 8. 4. 2021
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 14. 3. 2023
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 11. 2020

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi