Bolesť po operácii

Anonymné
Daniela356027
· Vytvorené: 15. 6. 2016 · Posledná odpoveď 9. 10. 2020

Prosím pomôžte mi. Predvčerom som mala operáciu a mam hrozne bolesti. Väčšie než predtým. Myslela som si, ze stav sa bude zlepšovať. Na bolesť mi nezaberá uz ani flector. Opuch mam tiež značne väčší než dni predtým. Co mam robit? Dakujem

16 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    Liana932499
    9. 10. 2020

    Tiež som si to vyčítala. Ale ako píšem, vydržte ešte dva týždne a bude po problémoch :)

  • Anonymné
    Lucia961853
    9. 10. 2020

    Vďaka za tip! O týždeň mám kontrolu tak som zvedavá čo mi pán doktor povie. Zatiaľ sa to da tíšiť novalginom , najťažšie sú noci a rana kedy sa treba postaviť. Ak mám povedať pravdu už som to asi aj tristokrát oľutovala, druhýkrát by som tento zákrok nepodstúpila ?

  • Anonymné
    Liana932499
    9. 10. 2020

    Tie nočné bolesti budú tiež ešte zo dva tri týždne trvať. Ale každý deň bude lepší. :) ak nefunguje Novalgin skúste aj Tramal. Veľa pacientov si ho chváli. :)

  • Anonymné
    Lucia961853
    9. 10. 2020

    Ďakujem za Vašu odpoveď :) prajem pekný deň

  • Anonymné
    Liana932499
    9. 10. 2020

    Ahoj Lucia. Ja som brala Novalgin až do 8 dňa po operácii, každých 6 hodín, či som mala bolesti alebo nie. Pálenie som nemala. Akurát ma pichalo na mieste, kde vyťahovali redony. Ak Vás to riadne páli, s kontaktovala by som sa s lekárom, ktorý Vás operoval. Normálne je prvom týždni ešte kontrola. U mňa je to už chvalabohu ok bez bolesti. Vydržte ešte dva týždne a potom už bude dobre. Veľa šťastia. :)

  • Anonymné
    Lucia961853
    8. 10. 2020

    Ahoj Liana! A ako sa máte dnes ? Pociťujete ešte nejaké bolesti ? Ja som týždeň po op, posledné 3 dni pociťujem strašné pálenie kože po stranách prsníkov . Je to neznesiteľne hlavne v noci som zúfalá . Cez deň sa to za pomocí novalginu da zvládnuť .

  • Anonymné
    Liana932499
    9. 8. 2020

    Preboha, toto ani nepíšte. Do rany sa nesmie nijako zasahovať.

  • Anonymné
    Liana932499
    9. 8. 2020

    Ahoj Liona. Také analgetikum neexistuje. Prvý deň po operácii je totálne katastrofálny. A tie ďalšie dni tiež nie sú o nič lepšie. Ja si davam každých 6 hodin Novalgin. Ako tak to pomôže, ale už len na také ľahšie bolesti. To že zvacsenie prsníkov neboli neni pravda. Bude to riadne bolieť. Dobre si tento zakrok premyslite. Ja by som už druhy krát nešla.

  • Anonymné
    Liona
    4. 2. 2019

    tiež by som rada šla na operaciu, nechala si zvačšit prsia, ale bojim sa bolesti. Čo mi pomože v odhodlani a prekonani strachu z bolesti? Je nejake analgetikum, ktore je tak zazračne, že potlači bolest?

  • Anonymné
    Evdzelinka
    20. 11. 2018

    neskusali ste pumpičku na poranené mietso ? ono stačí časť vložiť priamo do rany kam sa uvoľní analgetikum alebo nejaká umrtvujúca látka a rana nebolí...určite v PO a KE je to používané

  • prim. MUDr. Daniel Mládek PhD., MPH.

    · 19. 6. 2016
    Najlepší komentár

    Dobrý deň, doporučujem Vám, aby ste sa čo najskôr obrátili na svojho plastického chirurga, ktorý Vám najlepšie poradí a doporučí ďalší postup. S pozdravom Mládek

  • Anonymné
    nika300306
    18. 6. 2016

    Ahoj :) ak si po augmentacii, tak tieto prve dni su hrozne a telo si este len zacina zvykat na cudzie teleso. Ja som brala od bolesti Aulin, ale bolesti boli niekedy silnejsie, ako liek :/ Urcite asi aj zavsi od toho ci boli pouzite pri operacii aj dreny, ktore odvadzali vsetok " bordel" z tela von. Ked nie, tak sa to tam pomalsie vstrebava a tym je aj vacsi ten opuch a urcite sa aj modriny ukazu. Hlavu hore a treba len vydrzat- za krasu sa trpi. Ale ak je aj napr. zvysena horucka, tak urcite treba volat, kto ta operoval. Drzim palceky, aby sa polepsilo :)

  • Anonymné
    Matidlo
    17. 6. 2016

    Dobrý deň,hlavne nestresovať :) Nebojte sa všetko bude v poriadku. áno viem bolesť je velká a bude trvať ešte pár dní a o opuchu ani nehovorím. Aj ked neviem ako ste zistila,že to máte viac opuchnuté...ja som do kontroly podprsenku nerozopla.Ani vy by ste nemala.Treba striedať tabletky od bolesti. Aj ja som tak robila. A na opuch Vám mal doktor dať Vobenzym. Mne to odporučil ... Nebojte za pár týždňov ani nebudete vedieť ,že Vás niečo bolelo :) Skoré uzdravenie.

  • Anonymné
    duracelka373825
    17. 6. 2016

    Ja si tak isto myslím, že najrozumnejšie je kontaktovať lekára, ktorý robil zákrok.

  • MUDr. Dušan Guba PhD. MPH

    · 16. 6. 2016

    Prajeme Vám dobrý deň,
    V správe nie je uvedené o aký výkon sa jednalo i dalšie náležitosti,
    Určite by som kontaktoval operatéra. Pekný deň,
    S pozdravom, dr.D.Guba, ULK, Bratislava

  • Anonymné
    knot7474137
    16. 6. 2016

    Dobrý deň, určite pokiaľ nieste na klinike volať operátorovi. A ja by som si to určite ľadovala zmierňuje to opuch a bolesť. Držím palce

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama