Náhly opuch prsníka po 5 rokoch po augmentácii

amama
3. 7. 2014 · Posledná odpoveď: 22. 3. 2019

Zdravim Vas…Som siesty rok po operacii zvacsenia prsnikov mam McGhany ciastocne pod svalom anatom.Nikdy som nemala s nimiproblemy ani uraz,co sa tyka vacsej namahy maximalne nosenie tahsich veci-ale aj to som si davala po poeracii velky pozor.Takze nic etremne.pred par dnami mi z vecera do rana opuchol jeden prsnik.Ziadna bolest len opuch tvrdy.Bola som na sono zistili mi len pritomnost tekutiny a nejasny okraj implantatu-na zdravom prsu je jasny.Postupne ma prsnik zacal aj na spodnej vonkajsej casti aj boliet obcas.Dr mi nasadil antibiotika,ktore som uz dobrala,ale zmenu nevidim len to menej boli.pridruzila sa vsak bolest pri zohybani sa a lezani -ked sa prsnik prelieva-hybe,akoby sa v nom nieco prelievalo,posuvalo a citim bodavu bolest pri tom.nie vsak vzdy.na dotyk je tvrdy-avsak citlivy normalne.Dr mi poradil lymfodrenaz po uzivani antibiotik a magneticku rezonanciu kde sa da zistit ci nieje implantat poskodeny..avsak pytam sa,hladam atd a neviem najst nikoho,kto by sa s tymto stretol bez toho ze by si nakoniec dal implantaty vymenit za nove.Ja nechcem nove,nechcem uz podstupit tu bolest,a rokmi casom zas nejaky problem mozny atd..Nehrozi vsak vybratie bude to vyzerat hrozne bez implantatov.V zahranicnych clankoch som nasla viac informacii,nechapem ako tu Doktori nevedia/nechcem nikoho urazit,hovorim,len zo skusenosti,ktore maju s tymto aj dalsie zeny a informovali sa u inych dr ako ja-kazdej bolo poradene len nove implantaty,aj po odsati tekutiny nakoniec len nove…../,takze ako a preco tu nemame ziadne mozne informacie o niecom takomto??????Ved toto podla mna je casta vec,ktora sa deje.CO dalej ako postupovat?Clovek je tu zufaly,nedocka sa ziadneho vysvetlenia ani rady… /// http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2686040/

Reklama

odpovede (3)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 4. 7. 2014
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň,
podľa Vašich popísaných potiaží bude pravdepodobne nutná reoperacia. Poradte sa so svojím plastickým chirurgom. S pozdravom,
Dr. Fedeleš ml.
MUDr. Miroslav Glück
Košice . 4. 7. 2014
Dobrý deň,
podľa Vášho opisu by sa mohlo jednať jednať o poškodenie implantátu s potrebou výmeny za nové.Pri opakovanej operácii sú pooperačné bolesti výrazne menšie.Dôverujte svojmu chirurgovi.
S pozdravom
MUDr.Miroslav Gluck
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
MUDr. Vlastibor Minarovjech MHA
Bratislava . 4. 7. 2014
Vazena "amama"
Nie casto tu reagujem , ale neda mi , lebo vidim ze trpite.To co tu pisete , z toho s vysokou pravdepodobnoustou vyplyva ze ide o prasknutie implantatu - i ked kvalitneho.MRI samozrejme moze dat na to odpoved . Vas doktor postupuje spravne. Vymene implantatu sa asi nevyhnete . nemusite vsak mat obavy reoperacia zdaleka neboli tak ako prva operacia . Tolko v skratke . Drzim palce.
S pozdravom
Dr.Minarovjech
WhatsApp
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Zväčšenie pŕs
Žiadne odpovede
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 23. 8. 2022
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 6. 2020
Zväčšenie pŕs
Žiadne odpovede
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 12. 12. 2017
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 8. 4. 2014
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 27. 4. 2022
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 6. 2012
Mastopexia
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 13. 11. 2018
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 21. 6. 2016

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi