Strečing a posilovanie vnútornej strany svalu po augmentácii prsníkov

Anonymné
Eva123834
Bratislava · Vytvorené: 10. 9. 2015 · Posledná odpoveď 13. 10. 2015

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné plnohodnotne strečovať prsné svalstvo po augmentácii (implantát mám okrúhly, pod svalom, vkladaný z podprsníkovej ryhy, 4 mesiace po op.).

Ďalej by som sa chcela opýtať, kedy je možné začať plnohodnotne posilovať prsný sval, nemám tým na mysli len ľahké cvičenie, ale tvarovanie svalu ťažkou činkou. Najviac ma zaujíma vnútorná strana svalu,ktorá ak sa nemýlim je pri operácii takzvane odpojená. Ďakujem za každú odbornú odpoveď.

S pozdravom

Eva

5 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    ibe_7474187
    13. 10. 2015
    Najlepší komentár

    Nepíšete, či sa jedná o textúrovaný, alebo polyuretánový implantát. Pri posledne menovanom implantáte je najnižšie riziko kapsulárnej kontraktúry, len do 1%. Navyše jeho fixácia cez mikrovlákna polyuretánu k tkanivu je oveľa pevnejšia, tým je aj riziko pretočenia, zmeny miesta alebo poklesu implantátu minimalizované, takže znesie oveľa väčšiu fyzickú záťaž, napríklad aj pri športe. Polyuretánový implantát sa okrem ojedinelých prípadov nemusí vkladať pod sval, čo pre Vás znamená menšiu traumu a rýchlejšiu rekonvalescenciu. Dovolím si tvrdiť, že polyuretánový implantát je pre tieto vlastnosti najvhodnejšou alternatívou pre športovo aktívnych ľudí.S pozdravom,Igor Bobák, SILIMED.

  • Anonymné
    Eva
    12. 10. 2015

    Dobrý deň pán či pani doktorka Nani28,
    iste ste si všimol/la, že som prosila o odbornú rada, vzhľadom na to, že si daná otázka vyžaduje odborný názor. Takže predpokladám, že ste doktor/ka, ktorá sa iba skrýva za nickom Nani28. Napísali ste jednu strašiacu vetu, za ktorou ste ešte aj pridali smajlíka, ktorý ak sa nemýlim znamená skeptický, a teda o všetkom pochybujúci... Dovolím si tvrdiť, že vo vašom prípade to znamenalo niečo ako, hm...blbé alebo presnejšie: bohužiaľ. Chcela by som vás touto cestou poprosiť, aby ste pri písaní podobných komentárov brali na ohľad, že si to bude čítať množstvo žien (nie len ja) a tým pádom, aby ste dbali na profesionalitu a teda odbornú radu , a v neposlednom rade aj na ľudskosť. Každá žena sa po augmentácii môže vrátiť naspäť do plnohodnotného života, každá z nás pozná svoje limity, rovnako ako ich poznala aj pred zákrokom. Takže si dovolím tvrdiť, že strašiaca veta, ktorú ste tu napísal/a, tu vôbec nie je na mieste. (Obe moje otázky sa týkali extrémnejšej fyzickej záťaže, nie bežného cvičenia) Ešte jednu radu na záver: ak strašíte, vysvetlite čo pod tým myslíte, obhájte si svoj odborný názor, lebo inak to pôsobí tak, že jediný/á kto sa tu bojí ste vy, a túžite so sebou stiahnuť aj ostatných, aby ste v tom nebol/a sám/a...

    S pozdravom

    Eva

  • Anonymné
    Eva
    12. 10. 2015

    ďakujem za odborný názor.

  • Anonymné
    Nani28
    23. 9. 2015

    Opatrne s cvicenim ked mate implantaty :/

  • MUDr. Marek Šipka

    · 16. 9. 2015

    Dobrý deň,
    cvičenie na objem a silu prsného svalu po submuskularnej augmentácii by som neodporúčal. Dochádza k deformácii implantátu napínaním svalu a zvyšuje sa riziko vzniku kapsulárnej kontraktúry.
    Pozdravujem. Šipka

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama