Trápi vás vypadávanie vlasov? Tu je 5 tipov ako ho vyriešiť

Trápi vás vypadávanie vlasov? Tu je 5 tipov ako ho vyriešiť
Vyštudovala som psychológiu na Masarykovej univerzite v Brne a teraz svoju vášeň pre písanie využívam na písanie a prekladanie článkov o estetickej medicíne a plastickej chirurgii.
Vytvorené: 22. 3. 2017 · Aktualizácia: 22. 3. 2017
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Príčiny vypadávania vlasov

Príčiny bývajú okrem prebytku mužského pohlavného hormónu testosterónu (dedičnosť), dietetické vplyvy, stres, vplyv iných hormónov ako testosterónu, napríklad hormónov štítnej žlazy, alebo nekorigované poruchy zraku, zlá životospráva, niektoré autoimúnne ochorenia, ktoré spôsobujú jazvovatenie pokožky vo vlasoch a trvalú plešatosť. V období po pôrode a v období klimaktéria, keď poklesne hladina estrogénu - ženského pohlavného hormónu, môže v organizme prevládnuť vplyv testosterónu a následne môže dôjsť k vypadávaniu vlasov, hlavne v oblasti temena a čelových kútov. Býva sprevádzané aj nadmerným mastením vlasov.

Prinášame vám 5 tipov ako vyriešiť vypadávanie vlasov.

9e429fd6-b607-11ee-ada5-005056997292.jpg
Nadmerné vypadávanie vlasov postihuje mužov aj ženy

Vitamíny proti vypadávaniu vlasov

Dôležitým vitamínom pre vlasy je biotín. Biotín nielenže zvyšuje hustotu vlasov, ale tiež pomáha produkovať viac vlasov. Možno ho nájsť v potravinách, ako je hnedá ryža, hrach, šošovica, a ovos. Nezabúdajte ani na dávku vitamínu C. Ten je zodpovedný za produkciu kolagénu, ktorý je dôležitý pre posilnenie vlasov a zlepšuje rast vlasov. Môžete ho prijímať prostredníctvom ovocia. Obsahujú ho čučoriedky, jahody, kivi a samozrejme citrusové plody, ako sú pomaranče a citróny. Vitamín D podporuje zdravý rast folikulov, čo znižuje vypadávanie vlasov. Možno ho nájsť najmä v mliečnych výrobkov, ako sú mlieko, jogurt a syry. Ak nemáte dostatok vitamínu D vo svojom jedálničku, uistite sa, že strávite približne 10 až 15 minút vonku každý deň a získate tak vitamín D zo slnka.

Nitra, Nitriansky kraj
PHAEYDE Clinic
Bratislava, Bratislavský kraj
MUDr. Jozef Hedera
Bratislava, Bratislavský kraj
Košice, Košický kraj

Životospráva a vypadávanie vlasov

Zdravo vyzerajúce vlasy sú barometrom dobrého zdravia a správnej starostlivosti o vlasy a tiež výberom vhodných produktov. Väčšina zdravých jedincov prijíma vo svojej strave dostatok živín. Ale veľa ľudí stále neprikladá zdravej a vyváženej strave patričnú dôležitosť a z toho u nich vznikajú zdravotné ochorenia, ktoré ich predurčujú k nutričným deficitom. Príznaky môžu byť naozaj rôzne a prejavujú sa kvalitou našich vlasov.

Udržiavať vo svojom jedálničku relatívne zdravú výživu je významným kľúčom pre zdravý rast vlasov, pretože tieto živiny sú rovnako prospešné pre vlasy, ale aj pre zvyšok nášho tela.

Na záver spomenieme, že mnohé z metabolických požiadaviek folikulárnych buniek (minerálov a vitamínov), musia byť splnené pre optimálny rast vlasov. Odborníci na výživu potvrdzujú, že ľudia s určitými nutričnými ​​nedostatkami majú tendenciu mať suché vlasy bez lesku a často dochádza k strate vlasov. Preto dbajte na to, aby bol váš jedálniček pestrý. Jedzte veľa ovocia, rýb a vajíčok. Nezabúdajte ani na zeleninu, ktorá môže výrazne ovplyvniť stav vašich vlasov.

Sérum na rast vlasov a proti vypadávaniu

Sérum vyberajte podľa jeho účinnosti na váš typ vypadávania vlasov. Nie každé sérum vám pomôže. Pre mužov aj pre ženy je jednou z najuznávanejších látok Minoxidil. Pre mužov 5% koncentrácia a pre ženy 2% koncentrácia. Ďalším účinným prípravkom, ktorý vytvoril novú technológiu je Nanogen. V tomto videu sa dozviete ako rastú vlasy, ako postupne vypadávajú a ako sa ich rast dá znovu obnoviť vysvetluje rast vlasov a vypadávanie.

Môže fungovať ako samostatný produkt na liečbu alebo môže byť použitý spolu s Minoxidilom.

c2b173d8-b607-11ee-b437-005056999513.jpg
Zistenie príčiny vypadávania vlasov je k jeho vyliečeniu kľúčové

Transplantácia vlasov – trvalé riešenie vypadávania vlasov

Ruku na srdce. Aj napriek správnej životospráve, dostatočnému príjmu vitamínov, minerálov a voľbe vhodných produktov sa vyskytujú niektorým ľuďom na vlasovej pokožke holé miesta. Môže za to predovšetkým genetika. Ak ste vyskúšali všetky možné lieky a nič nezabralo, transplantácia vlasov je jediná cesta ako sa dostať späť trvalému zahusteniu. S vyspelými metódami sa stala aj transplantácia jednoduchšia a takmer bezbolestná. Najčastejšie sa vykonáva metódou FUE. Z darcovskej oblasti sa odoberú štepy, ktoré sú transplantované do oblasti, kde vlasy nerastú. Operácia je náročná, ale nezostávajú po nej jazvy.

Kliniky na transplantáciu vlasov nájdete tu

Okamžité kozmetické zahustenie vlasov

Táto novinka sa postupne začína presadzovať aj na Slovensku aj keď v USA už je známa dlhé roky. Ide o dočasné kozmetické riešenie vypadávania vlasov. V spreji, alebo v nádobe sú ukryté mikro častice vlasov, ktoré sú vyrobené z keratínu (zložka samotného vlasu). Tieto mikročastice sa striekaním, alebo sypaním prichytia na vlasy aj tie najjemnejšie a vytvoria tak efekt hustých vlasov za okamih. Husté vlasy vydržia do najbližšieho umytia. Prvým zahusťovačom vlasov na Slovensku bola Volluma – premenovaná neskôr na Hairfor2.

1 2
PRED PO
Reklama

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Mohlo by Vás tiež zaujímať...