Estetické operácie prednožia  

Mnohé z nás trápia deformity nôh - prednožia, kvôli problémom s obuvou, alebo aj z dôvodov estetických. Jedná sa napríklad o vbočený a vybočený palec, stuhnutý palec, kladivkový prst, preložený malíček alebo priečnu klenbu. Súčasná medicína ponúka riešenie týchto problémov v krátkodobých termínoch.

Vbočený a vybočený palec

Táto najčastejšia deformita na nohe je charakteristická zmenou postavenia palca nohy. Ako najčastejšia príčina sa mimo iné udáva nosenie špicatej obuvi, ktorá vychyľuje palec z osi. K operačnej úprave je popísaných 130 metód. Tá správna sa vyberá podľa nálezu deformity a rtg. snímku. K opätovnému získaniu správneho postavenia je väčšinou potrebná kombinácia výkonov na kosti a mäkkých tkanivách. Na kosti ide o osteotomie, t.j. preťatie kosti a nastavenie do správnej osi.

Stuhnutý palec

Príčinou stuhnutia v základnom kĺbe palca je artróza, t.j. degeneratívne ochorenie kĺbovej chrupavky. Operácia spočíva v plastickom zákroku v tomto kĺbe.

Kladivkový prst

Ide o skrčenie prstu s bolestivým otlakom až kurím okom. Operácia spočíva v úprave jeho postavenia s výkonom na kosti článku prsta.

Preložený malíček

Vrodená deformita malíčka nohy, kedy malíček sa prekladá cez vedľajší prst. Operácia spočíva v kombinácii zákroku plastiky kožnej, šľachovej a výkone na kostnom článku prsta.

Priečna klenba

Prejavuje sa bolestivými otlakmi pod hlavičkami záprstných kostičiek. Riešenie je operačné, a to výkonom moderných sklzných osteotómií v záprstných kostičkách a tak získaním trvalého zdvihnutia klenby.

Tento text vznikol s láskavou pomocou kliniky LAUREA.

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.
Diskusia
O čom sa hovorí Reakcií celkom Posledná odpoveď
Zrastené prsty na nohe 0 12.08.2013
Dlhý druhý a tretí prst na nohe 0 29.05.2012
Preložený malíček 0 06.10.2011
chirurgický zákrok prstov na nohe 3 01.04.2012
Zobraziť všetky diskusie k Estetické operácie prednožia