Estetické operácie prednožia

Táto webová stránka zbiera za účelom zefektívnenia poskytovaných služieb prevádzkové data, tzv. cookie súbory. Pokiaľ so zberom cookie súborov nesúhlasíte, zmeňte nastavenia. Viac informácií v zásady ochrany súkromia.

Mnohé z nás trápia deformity nôh - prednožia, kvôli problémom s obuvou, alebo aj z dôvodov estetických. Jedná sa napríklad o vbočený a vybočený palec, stuhnutý palec, kladivkový prst, preložený malíček alebo priečnu klenbu. Súčasná medicína ponúka riešenie týchto problémov v krátkodobých termínoch.

Vbočený a vybočený palec

Táto najčastejšia deformita na nohe je charakteristická zmenou postavenia palca nohy. Ako najčastejšia príčina sa mimo iné udáva nosenie špicatej obuvi, ktorá vychyľuje palec z osi. K operačnej úprave je popísaných 130 metód. Tá správna sa vyberá podľa nálezu deformity a rtg. snímku. K opätovnému získaniu správneho postavenia je väčšinou potrebná kombinácia výkonov na kosti a mäkkých tkanivách. Na kosti ide o osteotomie, t.j. preťatie kosti a nastavenie do správnej osi.

Stuhnutý palec

Príčinou stuhnutia v základnom kĺbe palca je artróza, t.j. degeneratívne ochorenie kĺbovej chrupavky. Operácia spočíva v plastickom zákroku v tomto kĺbe.

Kladivkový prst

Ide o skrčenie prstu s bolestivým otlakom až kurím okom. Operácia spočíva v úprave jeho postavenia s výkonom na kosti článku prsta.

Preložený malíček

Vrodená deformita malíčka nohy, kedy malíček sa prekladá cez vedľajší prst. Operácia spočíva v kombinácii zákroku plastiky kožnej, šľachovej a výkone na kostnom článku prsta.

Priečna klenba

Prejavuje sa bolestivými otlakmi pod hlavičkami záprstných kostičiek. Riešenie je operačné, a to výkonom moderných sklzných osteotómií v záprstných kostičkách a tak získaním trvalého zdvihnutia klenby.

Tento text vznikol s láskavou pomocou kliniky LAUREA.

Ste odborník? Napíšte popis tohoto zákroku. Popis musí splňovať naše požiadavky a dodržať záväznú osnovu. Pri popise budete uvedený/á ako autor. Pozrite sa na ukážku a prečítajte si podrobné podmienky.
Aktualizované
    
Poraďte sa s odborníkom v odbore Estetické operácie prednožia

MUDr. Dušan Guba PhD.

Plastická chirurgia

Vložiť novú otázku
Diskusia
O čom sa hovorí Reakcií celkom Posledná odpoveď
Zrastené prsty na nohe 0 12.08.2013
Dlhý druhý a tretí prst na nohe 0 29.05.2012
Preložený malíček 0 06.10.2011
chirurgický zákrok prstov na nohe 3 01.04.2012
Zobraziť všetky diskusie k Estetické operácie prednožia

Komerčná správa: Rozhodli ste sa pre plastickú operáciu? Chcete, aby vzhľad jazvy bol čo najlepší? Chcete urýchliť vstrebávanie opuchov a krvných podliatin po operácii a podporiť nekomplikované hojenie?