Ultrazvuková liposukcia  

Index spokojnosti 91% Index spokojnosti Založené na 35 hodnoteniach pacientov

Ide o najmodernejšiu operačnú metódu na odstránenie nadbytočného tukového tkaniva z podkožných zásob, a to pomocou tenkej ultrazvukovej kanyly. Zákrok je veľmi účinný, prináša trvalý efekt a je považovaný za najbezpečnejšiu a najšetrnejšiu metódu liposukcie.

Ultrazvuková liposukcia (UAL - ultrasonic-assisted liposuction) využíva k odsávaniu tuku špeciálnu kanylu, ktorá produkuje ultrazvukovú energiu. Táto energia pôsobí na steny tukových buniek a tuk skvapalní. Ten je následne kanylou odsávaný. Tento proces výrazne uľahčuje fyzickú prácu chirurga, čo mu dovoľuje lepšie sa na výkon sústrediť a odviesť maximálne kvalitnú prácu.
Metóda sa používa na odstránenie nežiaduceho tuku v lokalitách, ako podbradok, paže, trup, brucho, zadok, boky, stehná, kolená, lýtka. Zákrok prebieha podľa rozsahu ošetrovanej oblasti a množstva odsatého tuku v celkovej alebo lokálnej anestézii.

Výhody

Nespornou výhodou ultrazvukovej liposukcie je trvalý efekt. Metóda umožňuje selektívne zacielenie priamo na nežiaduce tukové bunky, takže dochádza k minimálnemu porušeniu okolitého tkaniva. Zákrok je presnejší, jemnejší, s minimálnym rizikom vzniku pooperačných nerovností. Oproti klasickej liposukcii pacienti v omnoho menšom rozsahu bojujú s bolestivosťou, opuchmi a modrinami. Väčšina pacientov sa preto zaobíde bez analgetík a je schopná sa vrátiť do práce za niekoľko dní.

Ultrazvuková liposukcia je veľmi šetrná a tukové bunky nepoškodzuje - ich ďalšia životaschopnosť dosahuje 75-80 %, preto je možné touto metódou odobrať tuk pre následné využitie, ako výplň do iných partií tela. Vlastné tukové výplne sú prirodzenejšie a trvalejšie, ako iné typy výplní, organizmus ich veľmi dobre znáša a alergické reakcie sa takmer nevyskytujú.

Rozlišujte!

Liposukcia bezpochyby patrí medzi najžiadanejšie operačné výkony využívané v estetickej chirurgii. Za túto metódu sa bohužiaľ „schovávajú“ aj rôzne neinvazívne metódy (neinvazívna ultrazvuková liposukcia, kavitačná liposukcia, ultrazvuková liposukcia 3. generácie a pod.), ktoré však predstavujú iba obyčajnú lipolýzu, pri ktorej sú tukové bunky rozrušené cez kožu, a potom sú odplavené prirodzeným metabolizmom z tela von. Oproti tomu liposukcia vždy znamená rozrušenie a následné odsatie tukových buniek z podkožia kanylou. Ide teda o úplne rozdielne metódy, ktoré sa nedajú porovnávať. Ani výsledok ošetrenia nie je rovnaký, výrazne vyšší a trvalý efekt poskytuje iba skutočná ultrazvuková liposukcia.

Pred a po

Vaserlipo1 Vaserlipo2
Vaserlipo3 Vaserlipo4

Popis vznikol za pomocí Esthé - Klinika plastické chirurgie

Viac informácií nájdete na http://www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.
Autor:


   
Súvisiace zákroky
Diskusia
O čom sa hovorí Reakcií celkom Posledná odpoveď
VASERLIPO a tehotenstvo 2 02.02.2016
Liposukcia podpazuší 0 06.08.2013
Ultrazvuková liposukcia pri nadváhe 0 15.08.2012
Ultrazvukova liposukcia tvare? 0 10.11.2008
Zobraziť všetky diskusie k Liposukcia ultrazvuková