Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

MUDr. Peter Bohm

Oftalmológia Bratislava
Oftalmológia Bratislava
Očné centrum Dr. Böhma
BRONZE BADGE

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s MUDr. Peter Bohm? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - MUDr. Peter Bohm - Oftalmológia Bratislava

Uvítanie

MUDr. Peter Böhm je zakladateľom Očného centra Dr. Böhma a jedným z najskúsenejších očných chirurgov na Slovensku. Je vynálezcom a držiteľom viacerých patentov inovatívnych operačných techník komplikovaných prípadov sivého zákalu. V roku 2009 obdržal patent na svoj vlastný operačný nástroj.

Je absolventom mnohých stáží a kurzov na prestížnych svetových očných klinikách, ako napríklad Goldschlerger Eye Institue v Tel Avive, Moorfields Eye Hospital v Londýne, Kolíne nad Rýnom a mnohých iných. Prednáša na európskych i svetových odborných podujatiach a kongresoch. Má viac než 29 rokov praxe a za svoju kariéru vykonal viac ako 22 000 operácií.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

MUDr. Peter Böhm sa špecializuje na mikrochirurgiu predného segmentu oka a na diagnostiku a liečbu sietnicových ochorení, vitreoretinálnu mikrochirurgiu, a operáciu dioptrií excimerovým laserom. Medzi jeho hlavné činnosti patrí operácia sivého zákalu, komplikované operácie sivého zákalu a operácie sietnice a sklovca. Najviac sa venuje operáciám sivého zákalu, ktorých vykoná viac ako 1400 ročne.

Vzdelanie a prax

Lekárske vzdelanie nadobudol a ukončil v roku 1986 na Lekárskej fakulte Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach. Postgraduálne štúdium ukončil atestáciou z oftalmológie I. stupňa v roku 1989. V roku 1994 získal i atestáciu z oftalmológie II. stupňa.

V rokoch 1986 až 1988 pracoval na očnom oddelení KÚNZ v Banskej Bystrici. V roku 1988 prestúpil na očné oddelenie ZÚNZ Košice-Šaca. Tam pôsobil do roku 1989. Medzi rokmi 1990 až 2008 pracoval v mnohých očných klinikách po celom Slovensku, vrátane Bratislavy, Trnavy, Nových Zámkov, či Komárna.

Svoju vlastnú súkromnú kliniku Dr. Böhma prevádzkuje už viac ako 15 rokov v bratislavskej mestskej časti Ružinov.

Počas svojej dlhoročnej kariéry absolvolal 7 zahraničných pobytov a školení, okrem iného v Izraeli, Nemecku, Spojenom Kráľovstve, či v Prahe. Ako prednášajúci sa zúčastnil až 34 prednášok na Slovensku i v zahraničí. Je tiež autorom 9 publikácií na tému laserovej liečby degenerácie žltej sietnice, pneumatickej retinopexie, či vlastnej metódy operácie pokročilého šedého zákalu.

Zaujímavosti

MUDr. Peter Böhm momentálne pracuje so svetovým výrobcom vnútroočných šošoviek na vlastnom návrhu vnútroočnej šošovky.

Naše fotografie

Lekári & Pracovisko

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Operácia očných viečok (Blepharoplastika)

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Oftalmológia Bratislava
Adresa
Astrova 2/A
Bratislava
Ružinov
Slovenská republika