Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

MUDr. Ľubor Lehotský

Chirurgia Bratislava

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s MUDr. Ľubor Lehotský? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - MUDr. Ľubor Lehotský - Chirurgia Bratislava

Motto:

Krása v rukách odborníkov.

Uvítanie

Po skončení Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1982 pracoval ako odborný asistent v Ústave patologickej anatómie LFUK v Bratislave. Neskôr od roku 1983 pôsobil na chirurgickom oddelení v Nových Zámkoch .

V roku 1985 absolvoval atestáciu z chirurgie I. stupňa. Od 1987 až po súčasnosť pracuje na chirurgickom oddelení FN Bratislava Ružinov v angiochirurgickej ambulancii, ktorá sa zameriava na liečbu, diagnostiku a prevenciu ochorení cievneho systému, vrátane operačných zákrokov krčných, brušných a končatinových tepien.

V r.1990 absolvoval atestáciu II. stupňa z chirurgie a v roku 1995 atestáciu z cievnej chirurgie. Pravidelne sa zúčastňuje domácich aj zahraničných lekárskych kongresov, seminárov, workshopov venovaných oblasti všeobecnej cievnej chirurgie s vlastnou publikačnou a prednáškovou činnosťou.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

MUDr. Ľubor Lehotský je cievny chirurg so špecializáciou na flebológiu, medicínsku oblasť, ktorá sa zaoberá fungovaním žilového systému a jeho ochoreniami.

K najčastejším ochoreniam spadajúcim do oblasti flebológie patria kŕčové žily. Prejavujú sa zväčšením a predĺžením žíl, v blízkosti ktorých sa často objavia malé rozvetvené cievky podobné metličkám. Tvorba kŕčových žíl nie je iba estetickou prekážkou, ale môže spôsobiť aj vážne zdravotné komplikácie, ako napríklad opuch dolných končatín, kŕče alebo vred predkolenia sprevádzaný silnými bolesťami.

Kŕčové žily sa odstraňujú operačným zákrokom spravidla v čiastočnej anestéze. Cievny chirurg do povrchovej žily postupne zavedie špecifický nástroj, prostredníctvom ktorého celú žilu odstráni. Kŕčové žily taktiež odstráni aj z menších rezov. Rany po týchto rezoch na záver zošije, v prípade potreby zavedie drén, prekryje sterilným materiálom a elastickým obväzom.

Naša ordinácia/klinika

Pracovisko MUDr. Ľubora Lehotského je Angiochirurgická ambulancia, ktorá sa nachádza na prvom poschodí nemocničnej polikliniky Ružinov, č. dv. 101, ulica Ružinovská 6, 82104 Bratislava. Do ambulancie sú prednostne prijímaní pacienti z Ružinova a Senca.

Naše fotografie

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Liečba kŕčových žíl varixov

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Chirurgia Bratislava
Adresa
Tematínska 3
851 05 Bratislava
Slovenská republika