Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s MUDr. Ivan Viľcha? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - MUDr. Ivan Viľcha

Motto:

Spokojný pacient po operačnom zákroku mi prináša ten najlepší pocit z dobre vykonanej práce.

Uvítanie

Titul MUDr. získal absolvovaním vysokoškolského štúdia na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Počas stáže na jednotlivých oddeleniach ho zaujali najmä chirurgické zákroky a s nadšením pozoroval prácu skúsených lekárov.

Po štúdiu sa rozhodol zamestnať na Klinike urológie FNsP, J.A. Reimana v Prešove, kde je k dispozícii pacientom dodnes. Tí si pochvaľujú predovšetkým jeho vysokú odbornosť a zanietenosť pre oblasť urológie, ktorú preukazuje pri každom jednom zákroku.

MUDr. Ivan Viľcha sa môže pochváliť dvoma atestáciami z urológie a jednou atestáciou s užším zameraním na onkologickú urológiu. O jeho vysokej odbornosti však svedčí nielen vzdelanie a počet atestácií, ale aj vzácne uznanie ako jedného z TOP lekárov na Slovensku.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

MUDr. Ivan Viľcha zastáva na Klinike urológie funkciu zástupcu primára, pričom vykonáva predovšetkým operácie hydrokély, parafimózy, varikokély, fimózy a sterilizácie.

Chirurgická liečba hydrokély, teda neprimeraného zväčšenia semenníkov nahromadením tkanivovej tekutiny sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestézii, v závislosti od stavu pacienta a závažnosti situácie. Celý zákrok trvá približne 10 minút, pričom pacient vidí výsledok ihneď.

Ďalšou z rady ochorení semenníka, na ktoré sa MUDr. Viľcha špecializuje je rozšírenie žíl v oblasti semenníka, čo obmedzuje prietok krvi a tvorbu spermií. Varikokéla trápi predovšetkým mladých mužov, pričom na rozdiel od predchádzajúceho ochorenia je skôr funkčným problémom ako estetickým. Urológ prostredníctvom mikrochirurgického zákroku preruší poškodené časti ciev, čím zabezpečí správne prúdenie krvi iba tými žilami, ktoré sú v poriadku. Výhodou tohto zákroku je najmä krátka doba rekonvalescencie a rýchly návrat k bežnému životu.

Naša ordinácia/klinika

Ordináciu MUDr. Ivana Viľchu nájdete na 7. poschodí FNsP J.A. Reimana, ktorá sa nachádza na ul. Jána Hollého 5898/14 v Prešove. Ordinačné hodiny sú v pracovných dňoch od 7:00 – 15:00.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Obriezka
Operácia mužského genitálu

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Adresa
Jurkovičova 19
080 01 Prešov
Slovenská republika