Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

FN Nitra - Očná klinika

Napíšte nám

Recenzie (1)

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s FN Nitra - Očná klinika? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


FN Nitra - Očná klinika už získal/a tieto skúsenosti

Anonym

Anonymous 09.03.2011
Stojí to za to     

Chcem sa touto cestou poďakovať Pani doktorke Klobušickej Erike a ostatného kolektívu za profesionálny prístup k mojej dcérke pri odstraňovaní cudzích teliesok v oku. Dcérka má tri roky a som veľmi vďačná, že sa podarilo... ju oblbnúť a následne vytiahnuť telieska, ktoré mi nedali spať celý týždeň- ĎAKUJEM Viac 

Profil - FN Nitra - Očná klinika

Motto:

V očnej klinike FN na vás čaká príjemný personál a moderne vybavené operačné sály.

Uvítanie

Očná Klinika spolu s ďalšími ambulanciami a klinikami je súčasťou Fakultnej nemocnice v Nitre. Tím lekárov a zdravotných sestier vedie primár oddelenia MUDr. František Forgáč. Vrátane lôžkovej časti je súčasťou kliniky aj 7 ambulancií a dve špičkovo vybavené operačné sály.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

V centre záujmu lekárov z Očnej kliniky FN je predovšetkým diagnostika ochorení predného a zadného segmentu oka. Začína najskôr základným vyšetrením. Vzhľadom na výsledky sú pacientovi ďalej vykonané všetky potrebné špecializované vyšetrenia, vrátane pachymetrie, počítačovej perimetrie, optickej koherentnej tomografie a ďalších.

K pracovným činnostiam očnej kliniky však nepatrí iba diagnostika, ale aj chirurgická liečba zameraná najmä na predný segment oka. Do tejto oblasti zaraďujeme napr. operáciu šedého zákalu spojenú s implantáciou vnútroočných šošoviek, glaukómu, strabizmu a v neposlednom rade aj plastická operácia spojovky a mihalníc.

Blepharoplastika, v preklade operácia horných a dolných očných mihalníc sa vykonáva nielen z estetických, ale aj funkčných dôvodov, keďže pacientov často trápi aj únava, štípanie či dokonca bolesť očí. Odborník v priebehu zákroku chirurgicky odstráni prebytočnú kožu a tukový vankúšik z oboch očných viečok vzhľadom na to sa pacientovi zväčší zorné pole a problém unavených očí pominie. Výhodou tohto zákroku je predovšetkým dlhodobý účinok a krátka doba rekonvalescencie. Pacient je po zákroku, prípadne hneď na druhý deň prepustený do domáceho liečenia, pričom už po týždni sa môže opätovne zaradiť do pracovného procesu. Samozrejme, všetko sa odvíja od rýchlosti hojivého procesu a svedomitosti pacienta v podávaní chladivých gélov a nosení elastickej bandáže.

Súčasťou služieb Očnej kliniky FN sú taktiež rôzne formy laserovej liečby: YAG laserova kapsulotómia, iridotómia a nechýba ani laserova koagulácia sietnice.

Naša klinika

Fakultná Nemocnica v Nitre, ktorej súčasťou je aj Očná klinika sa nachádza na ul. Špitálska 6. Pre rodinných príslušníkov sú návštevné hodiny v pracovných dňoch od 15:00 – 17:00. Cez víkendy a v čase sviatkov od 14:00 do 17:00.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Operácia očných viečok (Blepharoplastika)

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Adresa
Špitálska 6
950 01 Nitra
Slovenská republika