Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

MUDr. Peter Pažinka, PhD.

Chirurgia Košice
Chirurgia Košice
Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica
BRONZE BADGE

Napíšte nám

Recenzie (1)

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s MUDr. Peter Pažinka, PhD.? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


MUDr. Peter Pažinka, PhD. už získal/a tieto skúsenosti

som spokojny s operáciou brucha

hermia 26.01.2017
Stojí to za to     

som spokojny s primárom PETROM PAZINKOM ludsky pristup dobre ma zoperoval pacient H.

Profil - MUDr. Peter Pažinka, PhD. - Chirurgia Košice

Motto:

U nás ste v tých najlepších rukách.

ČlenstvoOstatné členstvá:

  • EAES - European Association for Endoscopic Surgery EAES
  • IEHS - International Endo Hernia Society IEHS
  • SCHS - Slovenská chirurgická spoločnosť

Uvítanie

Vysokoškolské štúdium všeobecného lekárstva absolvoval v roku 1989 na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Ihneď po ukončení štúdia sa zamestnal na pozícii sekundárneho lekára v NsP Kráľovský Chlmec na chirurgickom oddelení. Po ôsmych rokoch odišiel do Nemocnice Košice-Šaca, kde sa stal v roku 2003 primárom chirurgického oddelenia.

Počas pracovných povinností si našiel čas aj na vzdelávanie. V roku 2004 ukončil externé doktorandské štúdium na II. Chirurgickej klinike Lekárskej fakulty UPJŠ, na ktoré nadviazal získaním atestácie v odbore chirurgia so špecializáciou na mininvazívnu chirurgiu.

V súčasnosti je MUDr. Peter Pažinka PhD. vedúcim lekárom pracoviska miniinváznej chirurgie v nemocnici Košice-Šaca, ktoré pokrýva všetky miniinvazívne operácie v oblasti brušnej dutiny vrátane žlčníka, žlčových ciest, pečeni, pankreasu a taktiež aj čriev. Vďaka skutočne kvalitnému vybaveniu operačnej sály a profesionálnemu personálu odchádzajú pacienti z kliniky spokojní a s úsmevom na tvári.

Okrem práce na Klinike sa MUDr. Pažinka venuje aj prednáškovej činnosti. Študentom na LFUPJŠ v Košiciach odovzdáva svoje skúsenosti tak z laparoskopickej hernioplastiky, ako aj ďalších chirurgických zákrokov.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

MUDr. Peter Pažinka sa zaslúžil o zavedenie bimanuálnej operačnej techniky do praxe, pričom sa taktiež venoval laparoskopickým operáciámresekciám hrubého čreva pre malignitu. Počas svojej kariéry sa zúčastnil mnohých školení a odborných kurzov zameraných práve na oblasť laparoskopickej chirurgie. Učil sa od tých najlepších odborníkov, ku ktorým patrí: prof. Wayand, prof. Fingerhut, prof. Cuschieri, prof. Miller, doc. Dostalík, prim. Vraný, prof. Kothaj.

Vzhľadom na viaceré zahraničné skúsenosti a vzdelanie sa stal manažérom projektu „Implementácia súčasných možností laparoskopickej chirurgie na Slovensku“ a organizátorom odborných školení na tému miniinvizívnej chirurgie.

Naša ordinácia/klinika

MUDr. Peter Pažinka ordinuje na I. Chirurgickej klinike Univerzitnej nemocnice L. Pasteura na 15 poschodí v pracovisku Trieda SNP 1 v Košiciach.

Naše fotografie

Lekári & Pracovisko

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Laparoskopická bandáž žalúdka

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Chirurgia Košice
Adresa
Lúčna 57
040 15 Košice
Šaca
Slovenská republika