MUDr. Katarína Plevová

MUDr. Katarína Plevová

Žiadne recenzie
Ohodnotiť
Topoľová 27, Nitra, Nitriansky kraj Zobraziť mapu
Odpovedá za viac ako 72 hodín
MUDr. Katarína Plevová
MUDr. Katarína Plevová
Žiadne recenzie

Informácie

  • 179 návštev profilu
MUDr. Katarína Plevová
  • Diplom všeobecného lekárstva, 30.10.1979 - Lekárska fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

  • Certifikát o spôsobilosti vykonávať ultrasonografiu štítnej žľazy a prištítnych teliesok u dospelých,07.03.1997

  • Certifikát o spôsobilosti vykonávať echokardiografiu dospelých, 29.04.1997

  • Certifikát o spôsobilosti vykonávať abdominálnu ultrasonografiu u dospelých, 07.03.1997

  • Certifikát o spôsobilosti vykonávať ultrasonografiu periférnych ciev u dospelých, 07.03.1997

  • Diplom špecializácia v odbore vnútorné lekárstvo druhého stupňa, 20.03.1992

  • Diplom špecializácia v odbore interné lekárstvo prvého stupňa, 16.10.1986

V roku 1979 úspešne absolvovala vysokoškolské štúdium na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. MUDr. Plevovú najviac zaujala oblasť internej medicíny, z ktorej v priebehu niekoľkých rokov získala 1 a 2 atestáciu. Nemožno opomenúť ani významné certifikáty potvrdzujúce jej profesionalitu a odbornosť, ako napríklad Certifikát o spôsobilosti vykonávať echokardiografiu či Certifikát na výkon abdominálnej ultrasonografie u dospelých.

Prvé pracovné skúsenosti získala MUDr. Plevová na Internom oddelení vo FN v Nitre, kde pracovala 8 rokov. Ako vedúca lekárka pracovala na oddelení funkčnej diagnostiky FN Nitra, odkiaľ v roku 1995 jej kroky smerovali do Medicínskeho centra Nitra. Tam zastávala funkciu odbornej garantky so zameraním na internú medicínu.

Súčasným pracoviskom MUDr. Kataríny Plevovej je súkromné Medical MKP - Centrum preventívnej medicíny, kde taktiež zastáva funkciu odborného garanta pre internú medicínu.

MUDr. Katarína Plevová sa špecializuje najmä na liečbu obezity, avšak vykonáva aj nadštandardné vyšetrenia. Jedným z nich je aj vyšetrenie za pomoci špeciálneho prístroja INBODY 230, vďaka ktorému dokáže lekár zistiť množstvo telesnej vody, tuku, ale i svalovej hmoty. Samozrejmosťou je výpočet BMI (Body Mass Indexu) a hodnoty bazálneho metabolizmu. Na základe výsledných hodnôt dokáže odborník stanoviť ideálny plán, buď redukcie hmotnosti, alebo naopak priberania.

Pre pacientov s vyššou hmotnosťou, prípadne až obezitou je vhodná bielkovinová diéta pod vedením lekára, ktorá taktiež patrí k nadštandardným vyšetreniam Medical MKP. Pozostáva zo štartovacej, prechodnej, stabilizačnej fázy a tiež fázy vyváženej stravy. Jednotlivé fázy sa odlišujú rýchlosťou redukcie a množstvom dovolených jedál či bielkovinových prípravkov. Po dodržaní všetkých stanovených pravidiel má možnosť pacient chudnúť 4 – 7 kg za mesiac. Výhodou bielkovinovej diéty je neustály dohľad odborníka počnúc podrobnou vstupnou diagnostikou, pravidelnými vyšetreniami v priebehu diéty, až po záverečné vyšetrenie na záver.

Interná ambulancia Medical MKP, v ktorej ordinuje MUDr. Plevová sa nachádza v Nitre, na ul. Fatranská 12.

Certifikáty

  • Vnútorné lekárstvo

Zákroky

Obrázky (2)

Požiadajte MUDr. Katarína Plevová o bližšie informácie ohľadom zákroku
a odštartujte svoju veľkú zmenu!