Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

MUDr. Soňa Prílepková

Dermatológia Zvolen

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s MUDr. Soňa Prílepková? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - MUDr. Soňa Prílepková - Dermatológia Zvolen

Motto:

Uznávaná odborníčka v oblasti dermatovenerológie.

Uvítanie

MUDr. Soňa Prílepková v roku 1997 absolvovala štúdium všeobecného lekárstva na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. V súčasnosti spolu s ďalšími odborníkmi z oblasti dermatovenerológie pracuje na Dermatovenerologickej klinike FNsP F.D Roosevelta v Banskej Bystrici.

Dermatovenerologická klinika FNsP sa zameriava na liečbu dermatologických ochorení už od roku 1959, vzhľadom na to patrí k najstarším dermatologickým klinikám na Slovensku. Ku klinike patrí lôžková časť, ktorá vrátane klasických izieb zahŕňa aj nadštandardne vybavené izby spĺňajúce potreby aj náročnejších pacientov.

Ambulantná časť zas pozostáva zo štyroch ambulancií špecializujúcich sa tak na všeobecné kožné ochorenia, ako aj pohlavne prenosné ochorenia kožeonkologické ochorenia kože. Samozrejmosťou je operačná sála a stredisko fyzikálnej terapie.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

Stredobodom záujmu Dermatovenerogologickej kliniky sú problémy spadajúce do oblasti dermatoalergológiedermatoonkológie, vrátane testovania liekovej alergie a kontaktnej alergie prostredníctvom epikutánnych testov. Špecialisti na dermatonkoógiu sa zas zameriavajú na kožné nádory s dôrazom na jednu z najnebezpečnejších foriem rakoviny – malígny melanóm, teda zhubný nádor.

S prihliadnutím na závažnosť jednotlivých ochorení sú všetky dermatologické ambulancie vybavené kvalitnými prístrojmi, vrátane dvoch digitálnych dermatoskopov, ktoré slúžia na analýzu znamienok.

Okrem spomínaných ochorení sa klinika zameriava na biologickú liečbu psoriázy, ktorú poskytuje len 5 centier na Slovensku. Psoriáza patrí k zápalovým ochoreniam, pričom je spravidla dôsledkom vírusu alebo bakteriálneho ochorenia. Postihuje nielen kožu, ale aj nechty či dokonca kĺby. K efektívnym a zároveň aj bezpečným možnostiam liečby psoriázy patrí práve biologická liečba, ktorá je však výhradne určená pacientom so stredne  ťažkým stupňom psoriázy. Výhodou biologickej liečby je predovšetkým dlhodobý účinok a veľmi malá pravdepodobnosť vzniku nežiadúcich vedľajších účinkov.

Naša ordinácia/klinika

MUDr. Prílepková Soňa pracuje v Dermatovenerologickej ambulancií, ktorá sa nachádza v Poliklinike 2 FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ordinuje každý štvrtok a piatok od 7:00 do 14:00.

 

 

Naše fotografie

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Ceny od* Ceny do*
Chemický peeling
Korekcia jaziev Od 80 € Do 250 €
Laserová epilácia, depilácia - odstránenie chĺpkov
Laserové zákroky estetickej dermatológie
   Fotorejuvenizácia /Resurfacing
   Laserová liečba akné
   Laserové odstránenie kožných výrastkov
   Laserové odstránenie rozšírených žiliek
   Laserové odstránenie tetovania a pigmentácií
   Liečba biostimulačným laserom
   Odstránenie jaziev laserom
Liečba kŕčových žíl varixov
   Laserová liečba varixov
   Sklerotizácia varixov
Odstránenie metličiek a popraskaných žiliek

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Dermatológia Zvolen
Adresa
M.M.Hodzu 10
960 01 Zvolen
Slovenská republika