Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

Liečebné centrum TOMESA

Napíšte nám

Recenzie (1)

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s Liečebné centrum TOMESA? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Liečebné centrum TOMESA už získal/a tieto skúsenosti

Profil - Liečebné centrum TOMESA

Motto:

Liečebné centrum TOMESA je tu pre psoriatikov, ekzematikov a pacientov s inými kožnými chorobami a pre pacientov s ochoreniami pohybového systému.

Profil kliniky

Vplyvom životného prostredia, pracovného zaťaženia a nezdravého životného štýlu čoraz viacerí z nás trpia kožnými ochoreniami alebo bolesťami chrbtice, svalov a kĺbov. Preto sa kolektív odborných lekárov s dlhoročnou praxou rozhodol vytvoriť neštátne zdravotnícke zariadenie v príjemnom prostredí a s dôrazom na kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť podľa najnovších odborných referencií.

Výhody starostlivosti v liečebnom centre

 • komplexná a cielená zdravotná starostlivosť, ktorá využíva všetky náročné metodiky a najnovšie odborné referencie vrátane poznatky iných odborov ako napr. psychológia.

 • príjemné a kultúrne prostredie kde klienti na lekára nečakajú

 • lekár sa pacientom venuje 30 min., má osobitne pozorný vzťah k pacientom

 • zdravotné sestry sa pri stanovovaní termínov vyšetrenia a ošetrenia snažia vyjsť maximálne v ústrety časovým možnostiam klienta

 • doplnkové interné a externé formy liečby podľa najnovších poznatkov lekárskej vedy, alternatívnej medicíny ako aj skúseností odborných lekárov z dlhoročnej praxe, BIOprodukty a farmaceutické výrobky, odborná literatúra, poučenie o životospráve, diétach a životnom štýle

 • prevádzkové hodiny rehabilitácie pondelok – piatok od 6:00 – 20:00 hod., relaxácia pondelok až piatok od 8:00 do 20:00 hod.

 • možnosť uzavretia centra za účelom poskytovania komplexnej liečby a relaxácie odborným personálom skupine klientov /napr. firemným zamestnancom/

Centrum Bratislava

Dermatovenerologická ambulancia

Lekárom dermatovenerologickej ambulancie je MUDr. Imrich Polák.

Vyšetrenie a ošetrenie v dermatolvenerologickej ambulancii je hradené zo zdravotného poistenia na základe odporúčenia obvodného alebo odborného lekára alebo priamou platbou pacienta.

Fyziatricko rehabilitačná ambulancia

Fyziatricko rehabilitačná ambulancia poskytuje komplexnú a cielenú rehabilitáciu, ktorá využíva všetky náročné metodiky vrátane najnovších odborných referencií, ako aj poznatky psychológie a iných odborov.

Lekárom fyziatricko – rehabilitačnej ambulancie je MUDr. Marta Straková.

Relaxácia

Liečebné centrum TOMESA Vám poskytuje možnosť komplexnej relaxácie, kde si nielen príjemne oddýchnete, ale pod vedením odborného personálu sa aj dozviete ako účinne predchádzať únave, a bolestiam svalov, kĺbov a chrbtice. Oboznámite sa s mnohými priaznivých účinkami relaxácie ako napr. odstraňovanie celulitídy a naučíte sa správnym pohybom a držaniu tela.

Využite naše komplexné služby, či už individuálne alebo ako kolektív. Pri počte nad 7 osôb Vám ponúkame možnosť uzavretia celého centra len pre Vašu relaxáciu.

V Liečebnom centre TOMESA poskytujeme:

 • Pilates

 • Skupinový rehabilitačný program

 • Masáže

 • Kúpele

 • Sauna

 • Relaxačné cvičenia

 • TOMESA - soľný kúpeľ so soláriom

Centrum Košice

Dermatovenerologická ambulancia a terapeutické oddelenie TOMESA

Personál liečebného centra tvoria kožná lekárka MUDr. Katarína Drotárová, zaškolená, skúsená zdravotná sestra, technik, administratívny pracovník.

V priestoroch liečebného centra sa nachádzajú 2 terapeutické zariadenia TOMESA. K liečebnému centru patrí aj ambulancia kožného lekára.

Liečebné centrum Tomesa ako aj dermatovenerologická ambulancia sa nachádzajú na 11 podlaží ­ 1. súkromnej Nemocnice Košice-Šaca.

Zariadenie Tomesa

Jedinečné zariadenia TOMESA umožňujú vykonávať synchrónnu balneofototerapiu, tzv. imitáciu klimatických podmienok pri Mŕtvom mori. Čo to znamená? Počas terapie pacient oddychuje v pohodlnej vani, nad ktorou je umiestnené solárium, takže je vytvorená ideálna kombinácia kúpeľa so soľou z Mŕtveho mora a “slnka“. Soľný kúpeľ s vysokou 8% koncentráciou morskej soli a teplotou 37 ºC obsahuje blahodárne pôsobiace prvky ako magnézium, kalcium, sodík, draslík a selén.

Terapie Tomesa majú vysoký liečebný účinok pri kožných ochoreniach ako sú psoriázy, atopický ekzém, vitiligo, akné a iné. Soľný kúpeľ pokožku vyživuje, hydratuje, upokojuje a znásobuje efekt UVB žiarenia, ktoré zanecháva pokožku pekne opálenú. Minerály obsiahnuté v morskej soli zároveň výrazne zmierňujú bolesti svalov, kĺbov, opuchy a iné potiaže pohybového systému.

Popis zariadenia

Systém TOMESA je žiarič celotelového typu. Systém TOMESA je vyrábaný jediným výrobcom - firmou GRÜNBECK GmbH v Nemecku. Táto technológia je celosvetovo chránená patentami.

V liečebnom centre v Bratislave je umiestnených 6 terapeutických zariadení TOMESA, v Košiciach 3 v jednotlivých kójach. Každá kója je uzavierateľná pre jedného pacienta. V kóji je umiestnený sprchový kút k použitiu pred liečebnou kúpeľnou procedúrou /u ekzematikov tiež po kúpeli/ a vybavenie pre odloženie oblečenia. V kóji sa ďalej nachádza samotné zariadenie TOMESA, ktoré pozostáva z anatomickej, vane nad ktorou je umiestnená konštrukcia s UVB trubicami. V kóji je ďalej regulačná a filtračná skriňa. Vaňa má výšku 45 cm, je z  plastickej hmoty a je anatomicky tvarovaná tak, že umožňuje pohodlné uloženie hlavy a končatín, ako aj otáčanie pacienta. Je koncipovaná na objem 300 l soľného roztoku. Ide o soľný roztok, ktorého zloženie je prakticky rovnaké ako zloženie Mŕtveho mora. Nad vaňou sú umiestnené ožarovacie "nebesá" s reflexným obložením, vybavené 5 lampami Philips TL 01 /100 Watt/ o dĺžke 150 cm, ktoré vyžarujú úzkopásmové UVB spektrum /311nm/.

Popis procedúry

Dĺžka a spôsob liečby pacienta sú individuálne konzultované s odborným lekárom a podľa pokynov lekára zaškolené sestry naprogramujú na vonkajšom displeji regulačnej skrine vhodnú teplotu kúpeľa /36-37°C/, pH /7,0/, dobu kúpeľa /5 - 30 min./, expozičnú dobu žiarenia /1 - 30 min/. Nevyhnutnou podmienkou pre pacienta a personál sú ochranné okuliare s UV filtrom a dodržanie ďaľších bezpečnostných opatrení.

Po uložení pacienta do vane solárium klesne do vzdialenosti 75 cm nad hladinou vody. Proces liečby je príjemný, nedráždivý a bezpečný. V prípade akejkoľvek komplikácie pacient potiahne mechanický vypínač zariadenia. Pacient sa vo vode otáča z dôvodu rovnomerného ožiarenia, a to podľa intervalových zvukových signálov, ktoré sú naprogramované v počítači. Počas celej procedúry sa sestra zdržuje v blízkosti kóje, kontroluje celý priebeh procedúry a je pacientovi okamžite v prípade potreby k dispozícii.

Frekvencia počtu ožarovaní ­ v týždni sa v základnej kúre pohybuje v rozpätí priemerne 5 - 6krát týždenne. Počet terapií za týždeň by nemal byť nižší ako 3 krát a vyšší než 6 krát. Pri intenzívnej liečbe 5x týždenne nastáva výrazné zlepšenie ochorenia už po mesiaci. Základná kúra predstavuje 25 procedúr, na ktoré sa podľa potreby naviaže udržovacia liečba v rozsahu 15 procedúr v menšej frekvencii - podľa stavu pacienta.

Pri ožarovaní 3 krát týždenne je nástup efektu pomalší - k zhojeniu dochádza v priemere až za 2,5 mesiaca.

Udržovacia kúra signifikantne predlžuje dobu trvania remisií, podľa klinického stavu pacienta sa vykonáva v rozpätí 2-4 mesiacov. Frekvencia sa pohybuje v priemere od 1 - 2 krát týždenne.

Indikácie

Indikácie sa riadia obecnými zásadami fototerapie, t.j. je vhodná pre stavy, ktoré sú rozsiahle /nad 25% povrchu/, alebo kde je lokálna liečba a klasická fototerapia málo efektívna.

Medzi hlavné diagnózy patrí:

 • psoriáza všetkých foriem, vrátane artropatickej

 • atopický ekzém

 • vitiligo

 • seboroická dermatitída

 • parapsoriasis guttata

 • lichen ruber planus

 • akné, hlavne ťažké formy

 • ichtyózy

 • mycosis fugoides

 • prurigo nodularis, pruritus

 • sklerodermie

 • artropatie

Naše fotografie

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Fyzioterapia a rehabilitácia Ceny od* Ceny do*
Akupunktúra a Akupressura Od 13 €
Elektroliečba, Elektrostimulácia Od 6 €
Interferenčné prúdy
Klasická masáž Od 9 € Do 15 €
Laserterapia Od 8 €
Liečebná telesná výchova
Lymfatické masáže, Lymfodrenáž Od 23 €
Magnetoterapia Od 6 €
Manipulačná terapia, Mobilizácia Od 16 € Do 23 €
Reflexná masáž Od 9 € Do 15 €
Ultrazvuk Od 6 €
Vodoliečba
Dermatológia Ceny od* Ceny do*
Diagnostika Mycosis fungoides
Diagnostika znamienok
Kryochirurgia (kryokaustika)
Liečba lupienky (psoriáza)
Liečba onychomykóz a ostatných dermatomykóz
Liečba vitiliga (choroba bielych škvŕn)
Odstránenie znamienok, kožných výrastkov
Plastická chirurgia Ceny od* Ceny do*
Liečba akné
Ortopédia Ceny od* Ceny do*
Obstreky a punkcie

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

 • Ceny sú iba orientačné
 • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Adresa
Opavská 26
Bratislava
Kramáre
Slovenská republika