Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny

Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny

Žiadne recenzie
Ohodnotiť
Antolská 11, Bratislava, Bratislavský kraj Zobraziť mapu
Odpovedá za viac ako 72 hodín
Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny
Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny
Žiadne recenzie

Informácie

  • 28 návštev profilu

Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny je súčasťou I.gynekologicko-pôrodníckej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského. Práve tá bola pred niekoľkými desiatkami rokov maličkým pracoviskom, ktoré poskytovalo služby asistovanej reprodukcie. Významným medzníkom v histórii tohto zariadenia bol rok 1999, kedy z neho vzniklo Centrum humánnej reprodukcie, avšak stále pod záštitou gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF Univerzity Komenského. Vzhľadom na množstvo pacientov a obmedzenú kapacitu miesta na Zochovej sa muselo centrum presťahovať do väčších, moderne vybavených priestorov Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej.

Lekári a ďalší zdravotnícky personál ku každému pacientovi pristupujú individuálne s mimoriadne ľudským prístupom, pričom dodržujú diskrétnosť a citlivosť, ktorá je pri liečbe problémov neplodnosti obzvlášť dôležitá. Okrem prístupu si pacienti pochvaľujú aj vysokú odbornosť a profesionalitu, o ktorej svedčia výborné výsledky v porovnaní s ďalšími nielen domácimi, ale aj zahraničnými pracoviskami. Špičkové prístrojové vybavenie a certifikát ISO sú u tohto typu pracoviska samozrejmosťou.

Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny ponúka pacientom pomoc tak v oblasti odborného poradenstva pri problémoch s neplodnosťou, ako aj špeciálne diagnostické vyšetrenia, ktorými dokážu lekári odhaliť možné príčiny neplodnosti a stanoviť vysoko účinnú liečbu. V prípade, že si to vážnosť situácie vyžaduje sa v Univerzitnom centre realizujú aj operačné zákroky a ďalšie vyšetrenia odborníkmi na urológiu, genetiku, diabetológiu, prípadne iné medicínske oblasti, ktoré s daným problémom súvisia.

Za vedenie I. gynekologicko-pôrodníckej klinike Lekárskej fakulty zodpovedá prednosta prof. MUDr. Miroslav Borovský, CSc. vysokokvalifikovaný odborník so zameraním na reprodukčnú medicínu. Pozíciu jeho zástupcu zastáva MUDr. Martin Peterenko CSc. a tím lekárov dopĺňa MUDr. Andrea Ďurechová, PhD. spolu s MUDr. Ladislavom Maršíkom PhD.

Ako sme už naznačili Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny sídli v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke.

Požiadajte Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny o bližšie informácie ohľadom zákroku
a odštartujte svoju veľkú zmenu!