Porcelánové korunky a krvácanie z ďasien

Porcelánové korunky a krvácanie z ďasien

Anna 51
Anna 51  |  Visitor  |  Trnava
dobry den! 10 rokov mám zbrusene zuby a nasadene porcelanove korunky, doteraz som nemala žiadny problem, približne 2 mesiace mi začali krvacať ďasna pri umývaní zubov, pridali sa bolesti v koreňovom systeme. Bola som u svojho zubného lekara, ktorý skonštatoval, že treba menit zubne pasty! pasty menim, ale problem pretrvava.Z vnutornej strany vidim, posunute dasna asi na 3 zuboch,Je to bolestive, a krvacanie z daných zubov, je väčšie! dokonca pri cucnuti na ďasno zubov sa uvoľnuje krv!
Prosim o radu pán Doktor! Je niečo čo by som mohla urobit, aby krvacanie prestalo? Myslím neaký sťahovaci prípravok na potieranie ďasien! Poradíte mi prosím?
MDDr. Martin Šrank  |  Basic member  |  Stomatológia  |  Nitra
  • 34 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Treba si všimnúť, ako sú zuby na korunky obrúsené. Ak je medzi koreňom a korunkou schodík, prechod nie je plynulý a korunka "sedí" na ďasne, situácia nie je priaznivá. Určite by som poradil navštíviť dentálnu hygienu, prípadne problém prekonzultovať s iným lekárom.

Súvisiace skúsenosti

Zlate ruky

Stojí to za to     

Pani doktorka aj aj sestricka su velmi mile, s pani doktorkou sa da na vsetkom dohodnut.a z vlastnej skusenosti ju velmi odporucam,ma fakt zlate ruky a zubky robi vynikajuco.

Keramické korunky

100% spokojnosť. Založené na 16 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí