Kožná reakcia na umelé riasy

Anonymné
spisladko
Košice · Vytvorené: 10. 3. 2012 · Posledná odpoveď 26. 11. 2021

Dobrý den, ospravedlnujem sa vopred, nakoľko neviem, kam presne zaradit svoj problém. Mala som nalepené na svojich očných riasach “3D riasy”. Bez problémov som užívala ich aplikáciu 3/4 roka a bolo vsetko ok. Avšak pri predposlednom a poslednom doplnaní rias mi očné viečka očerveneli!!, napuchli!!, pálili!!, opuch sa roztiahol az do po líce!! Ráno som vstala, oči opuchnuté tak, že som vyzerala ako japonec či číňan, tak okamžite som isla na očné, kde mi pani lekárka predpísala očnú mast Ophthalmo-Hydrocortison. Po pár dnoch palenie, opuchy prešli, ale červená a akoby spálená pkožka ostala až dodnes - čo už je asi 20 dní. Pokožka na pohyblivej pokožke oboch mihalníc je EXTREMNE SUCHA, ZNICENA, STIAHNUTA - ZOSUVERENÁ !!, VYTVARA VRASKY !!, ktoré sú natesno pri sebe. Použila som masť Framykoin, tekutý ricínový olej z lekárne, očný krém od Mary Kay - ktorý mi vzdy robil dobre, odličovač očný s olejom - aby mi pokožku premastil.....ale čokolvek si dám na pokožku oboch viečok, “všetko ma páli, šípe a pokožka okamzite sčervenieö. Už ma prepadá zúfastvo.

3D riasy som si už dala dole, nemám ich. Moje vlastné riasy mám zničené, krátke a preto som si kúpila od firmy TALIKA produkt Lipocils, je to gélik vo forme maskary a nanáša sa na riasy. Majú sa posilniť, narásť, zahustiť.

Dovolím si Vás poprosiť o odpoved. Moja dedukcia je taká, že mi poškodilo lepidlo, ktoré kozmeticka aplikovala na lepenie 3D rias. Je to zvláštne, ale 3/4 roka mi to problém nerobilo, až posledné dva razy. Neviem, čo vhodné, potrebné a hlavne mastné natrieť na očné viečka, aby boli opäť v pohode a zdravé. Dakujem každému, kto sa k môjmu problému vyjadrí. ES

2 komentáre

Reklama
  • Anonymné
    Mihalnice
    26. 11. 2021
    Najlepší komentár

    Presne toto iste sa stalo aj mne, masticku cortisonovu používam vždy po aplikácii mihalnic cca dva dni síce chodím ako angorak aj keď sú mihy zlepené, prvé dva dni to svrbí ale po dvoch dňoch opuch hneď zmizne. Mihalnic sa nechcem vzdať haha😂tiež chodím dlho na ne a nič nikdy len teraz posledné 3 mesiace vraj keď sa to raz prejaví bude to stále 😥

  • Anonymné
    Jasmi
    7. 4. 2021

    Dobrý deň aj vám niekto poradil, pretože presne to isté čo ste popísali teraz prežívam ja ...

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama