Hemangiom na spodnej pere

Anonymné
anonym108398
Banská Bystrica · Vytvorené: 20. 7. 2012 · Posledná odpoveď 23. 3. 2018

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o liečbe veľkého hemangiomu na spodnej pere.Chlapec má už 13 rokov a hemangiom sa nevstrebal ale naopak začal rásť.Perá spodna má už previsy a tečú mu sliny a tiež už zle vyslovuje slová.Na Slovensku sme nenašli lekárov, ktorí by to vyliečili. Obrátili sme na homeopatičku GOLSKU,ktorá bola v STV v relácii ale nedokončili liečbu .lebo liečba bola drahá.Bol aj na laser,ale bolo to bolestivé.Aký laser treba použiť,ked hemangiom má už previsy.Kde isť do zahraničia operovať?Prosím poraďte.Vopred ďakujem

5 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    kata7475808
    23. 3. 2018

    Ahoj Bellka, môžem sa prosím opýtať akú špecializáciu má pán doktor? Je to chirurg alebo zubár? Aký veľký si ten hemangióm mala?

  • Anonymné
    nab
    20. 3. 2018

    Som presne 7 dní po laserovej koagulácii svojho takmer 40-ročného problému. Na Slovensku sa to nerobí. Urobil mi to Doc. Mudr. Šmucler v Asklepion-laser centrum v Prahe. Zatiaľ sa to celkom hojí. Mam síce peru ako ako rodák z rovníkovej Afriky. Doc Šmucler sa pripravuje naučiť aj stomatológov u nás pre výkon takýchto zásahov.

  • Anonymné
    Bellka
    19. 3. 2018

    Pred 9 dňami mi pán MUDr. Kizek v KE odstraňoval hemangióm na spodnej pere metódou sklerotizácie. Do okolia útvaru mi pichol účinnú látku, ktorá spôsobila sprvu väčší opuch, no po 9 dňoch to takmer ani nebadať, že tam niečo bolo a zmizol aj čierny fliačik. Bolo to trochu bolestivé, ale trvalo to krátko a aj zásluhou pána doktora mi to prišlo ako veľmi prijateľlá forma odstraňovania tohto útvaru. Pokiaľ to je malinké, odporúčam to vrelo.

  • Anonymné
    nab
    23. 10. 2017

    Dopĺňam nové poznatky
    V Martinskej Univerzitnej nemocnici- chirurgickej stomatologickej ambulancii- mi doporučili odstránenie hemangiomu cestou zmrazovania. Túto operáciu vraj vykonávajú len cca 1x mesačne, zvyčajne v závere kalendárneho mesiaca.koncom novembra uvidím výsledok.

  • Anonymné
    nab
    19. 10. 2017

    Ja mám hemangiom na dolnej pere už cca 40 rokov. Keď sa " zobudil " mal som 25 rokov. Lekár ma podozrieval, že som sa s niekym pobil. Naveľa ma poslal na chirurgiu, kde mi chceli vyrezať časť pery. Našiel sa však mladý lekár, ktorý mi doporučil aktinoterapiu. Po dvoch ožiaroch sa hemangiom stabilizoval, aj keď to vždy tak dva týždne po každom ožiare bolelo. Sem tam sa stalo, že sa "vydula" nejaká bublina, ktorú som prehryzol, vytieklo trochu krvi a nič sa nedialo. Teraz sa pomaly prediera cez peru ako mala bodka. Zubár konštatoval, že je to nebezpečné a poslal ma na odborné pracovisko do Martina. Zatiaľ neviem výsledok. Ja síce okrem toho, že po mne na šálkach zostávajú "zatečeniny" nemám nejaký problém, viem, že byť optimistom, že sa niečo také vstrebe samé, nie je na mieste. Doporučujem preto obdobne ako to bolo urobené mne "uvariť" aspoň jeho časť (aj keď je to bolestivé) a navštíviť čeľustnú chirurgiu.

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama