Masáž jaziev po modelácii prsníkov

Anonymné
Saija
Banská Bystrica · Vytvorené: 13. 7. 2019 · Posledná odpoveď 4. 2. 2020

Dobrý deň. Som 3 mesiace po mastopexii a zväčšení prsníkov. Na jazvy používam silikónový gél a náplaste. Zaujímalo by ma aký máte názor na efektivitu tlakových masáží jaziev? Názory na ne sa rôznia a neviem sa rozhodnúť či s nimi začať aby som si naopak neurobila viac škody. Veľmi pekne ďakujem za vaše odpovede a názory.

6 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    Saija
    4. 2. 2020

    Rany som si potierala vyvarom z repika.

  • Anonymné
    wild7473291
    4. 2. 2020

    Kvetinka, Váš email som zmazala z dôvodu ochrany Vášho súkromia. Neodporúčam zverejňovať súkromné kontakty, mohlo by dôjsť k zneužitiu treťou osobou. Email pošlite súkromnú správou, aby bol anonymný.

  • Anonymné
    kvetinka
    3. 2. 2020

    A o rany hneď po operácii ste sa ako starali. Môžte mi poslať foto? 

  • Anonymné
    Saija
    3. 2. 2020

    Po opadnuti chrasticiek cca 4 mesiace som si to natierala 2x denne gelom na jazvy alebo prelepovala silikonovymi naplastami.Kedze bolo obdobie leta naplaste sa mi odlepovali kvoli potu,tak som pouzivala gel.Ak chcete mozem poslat foto zahojenych jaziev na sukromny mail.Pekny vecer :)

  • Anonymné
    kvetinka
    3. 2. 2020

    Prosím vás a ako dlh ste sa starali o rany. Tiez som po mastopexia 4 deň. Ďakujem

  • MUDr. Gabriel Šlárko

    · 14. 7. 2019
    Najlepší komentár

    Dobrý deň prajem,

    Gratulujem k tomu, že ste po operácii. Tlakové masáže sú alfa a omega pooperačnej starostlivosti o jazvy, v každom prípade odporúčam začať s masážami od 2-3 týždňa po operácii a postupne tlačiť viac ako Vám jazva a bolesť dovolia, minimálne ale 2-3 krát denne po 5-10 minút, prvých 6 mesiacov.

    Pekný deň

    Dr. Šlárko

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama