Dlhotrvajúce opuchy po rhinoplastike

Anonymné
monca52943
· Vytvorené: 11. 2. 2011 · Posledná odpoveď 19. 9. 2018

Mám 42 rokov a som 7 týždňov po operácii tvrdej časti nosa a jeho špičky.Trápi ma však neustále pnutie celého nosa a jemné opuchy v okolí čela,vrchných viečok,koreňa nosa,jeho stien a okolo očí.Som už z toho nešťastná,lebo kvôli opuchom sa na seba moc nepodobám.Môže byť problém so zlým hojením a opuchmi kvôli vyššiemu veku aj keď moja pleť je pevná a pôsobí mlado? Operácia prebehla v poriadku a nemala som žiadne problémy a ani veľké opuchy. Tie zmizli za 3 dni.Všetko začalo po sňatí sádry.

6 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    Adreas
    19. 9. 2018

    Dobrý deň ako ste s postupom času spokojná z operáciou ??

  • Anonymné
    miakremn
    Popredný člen
    8. 3. 2018
    Najlepší komentár

    Aj ja pripajam svoju skusenost, nos naozaj pracuje a pomaly odpucha, ja som 3mesiace a az teraz zacina akoby nadobudat tvar. Reoperacie sa daju riesit naozaj az po roku, ked nos dostane finalnu podobu.

  • Anonymné
    perry_white655998
    12. 2. 2018

    Dobry den Monca, mozem sa Vas opytat ci ste nakoniec spokojna s rhinoplastikou?
    Vidim ze post ste davali v 2011 a teda v 2012 by ste mali mat uz finalny stav nosa, lebo cital som studie od profi plastickych chirurgov a ti tvrdili ak sa robi spicka nosa, tak hojenie trva az 12 mesiacov, pricom po 6 mesiacoch uz mozno pozorovat kontury nosa ako bude asi vyzerat.
    dakujem

  • Anonymné
    Daniela1
    30. 3. 2013

    pridam aj ja svoju skusenost.. nos som mala operovany v zahranici asi 7 mesiacov dozadu, odvtedy mam istu cast este stale trosilinku opuchnutu. operacia bola v mojom pripade trochu narocnejsia, kedze lekar musel nielen zredukovat hrbol, ale aj upravit vyboceny nos tak aby boli moje crty sumerne. sam mi vysvetlil ze hrbol, ktory pretrvava po operacii nie je konecnym vysledkom, kedze mi musel lamat a posuvat kosti. vraj postupne mi hrbolcek sadne a nos sa pekne vyrovna. skutocne, mal pravdu. asi po styroch mesiacoch som zacala pozorovat ako sa mi nos pekne zarovnal a postupne odpuchal. opuch sice stale pretrvava, ale uz len minimalne. lekar mi hovoril, ze hojenie trva vyse roka, vraj si nos musi prejst vsetkymi styrmi rocnymi obdobiami. sama som videla rozdiel, kedze v krajine kde som operaciu podstupila, byvalo bezne 40 stupnov a potom tu zmenu ked som prisla do ciech, kde bolo neustale pod nulou. nos mi spociatku na mraze neskutocne opuchal, ale postupne sa to upravilo a problemy vymizli:) inak vysledok je uzasny, urcite odporucam kazdemu, kto nad tym rozmysla, aby nevahal a skusil to. samozrejme, pokial najde lekara ktoremu bude maximalne doverovat. ja som sa davala operovat v izraeli a nelutujem, lekar aj personal na 1

  • Anonymné
    geya
    16. 4. 2011

    ahoj Monika prosím ťa kde si podstupovala operáciu a aký zravotník ti ju realizoval??? ďakujem za odpoveď.

  • Anonymné
    monca52943
    16. 4. 2011

    Som 3 mesiace po rhinoplastike a stále nie som v poriadku. Neustále u mńa pretrváva opuch v okolí nosa,očí a líc.Ráno mám nos zatvrdnutý a počas celého dňa vykonávam tlakové masáže.Cítim,že nos ešte nie je zahojený.Využivala som 280 tabliet Woobenzýnu,Vapnik,Horčík a iné vitamíny. Mám 42 rokov a preto mám asi tieto problémy,preto nedoporučujem ženám v mojom veku,podstúpiť tento zákrok,lebo posledné tri mesiace mi veľmi znepríjemňuje život.Som ako natiahnutá na škripci a dúfam,že mi to už čoskoro prejde.Podľa prepúšťacej správy operácia dopadla v poriadku,ale ja mám pocit akoby mi ho dobre dolámali.Ďakujem za odpoveď

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama