Je možná rhinoplastika v lokálnej anestézii?

Anonymné
lili1105
Banská Bystrica · Vytvorené: 19. 5. 2016 · Posledná odpoveď 17. 6. 2016

Dobrý deň. Chcela by som podstúpiť celkovú Rhinoplasitku. Problém je ten, že som nikdy v živote nebola na žiadnej operácii ale veľmi sa bojím ísť do CA. Príde mi to zbytočné zaťaženie organizmu a riziko. Je možnosť podstúpiť rhinoplastiku v lokálnej anestéze so sedatívami ale nejako celkovo sa obávam či to naozaj nie je len mýtus, že človek skutočne operáciu necíti a nevníma? Je to predsa len lokálka a všimla som si že veľa lekárov doporučuje anestézu celkovú. Nemám orlí nos ani nič podobné ale mala som nos dávno zlomený a z vyjadrenie jednej lekárky viem že by som vraj potrebovala " trošku obrúsiť kosť a upraviť a zdvihnúť špičku." Bola by som rada keby mi niekto popísal nejakú reálnu skúsenosť s rhinoplastikou v sedácii ale taktiež budem vďačná aj za odborný názor. Ďakujem :)

11 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    Lulu28
    17. 6. 2016

    Ja mam za sebou rhinoplastiku v CA a tiez super, ziadne komplikacie. Navyse pred zakrokom som bola taka vyklepana a vystresovana, ze som sa nevedela dockat, kedy ma konecne uspia :) Obdivujem baby, co to dali v LA... Drzim palce akokolvek sa rozhodnes :)

  • Anonymné
    PetrisBibi
    8. 6. 2016
    Najlepší komentár

    Osobne si myslím, že sa nemáš čoho báť. Tiež som mala obavy z CA ale nie je to nič strašné. A určite je to aj pre doktorov lepšie keď robia zákrok v celkovej pretože človek naozaj nikdy nevie, čo sa môže počas zákroku stať.

  • Anonymné
    lili1105
    24. 5. 2016

    ďakujem..

  • Anonymné
    lili1105
    24. 5. 2016

    ďakujem.

  • Anonymné
    lili1105
    24. 5. 2016

    ďakujem

  • MUDr. Katarína Simonová

    · 23. 5. 2016

    Dobry den slečna
    Mešie operčne uoravy na mäkkých a chrupavkových tkanivách nosa sa možu riešiť aj v lokálnej anestéze , pri dobre vedenej sedácii sa može operovať nos aj kompletne -teda aj kostená časť.,
    jednoznačne však treba osobnu konzultáciu s operatérom .
    s Pozdravom dr. simonova

  • Dr. med. Jozefina Skulavik

    · 20. 5. 2016

    Dobry den,
    pokial je to objektivna pravda co Vam jedna lekarka povedala, potom CA nie je nutna. Taketo upravy bezne robim v LA, pre lepsi komfort pacienta sa moze aplikovat Dormicum tabletka peroralne, ktora Vas upokoji a u niekeho navodi aj lahky spanok.
    Pokial by bolo nutne sekanie kosti, rovnako sa priklanam ku CA, clovek nikdy nevie, co sa moze stat v priebehu operacie, kazdy pacient reaguje inak a tymto sposobom je pacient "zabezpeceny" po vsetkych strankach. Nejde o komfort chirurga ale o bezpecnost pacienta! Vela stastia, s pozdravom, dr. skulavikova

  • Anonymné
    lili1105
    20. 5. 2016

    Keď mi túto diskusiu Estheticon odsúhlasil, všimla som si, že názov je zmenený. Tak asi si prispôsobujú príspevky podľa seba, pretože pointa mojej otázky nebola to či sa dá rhinolatika vykonávať v LA pretože je mi jasné, že áno, ja som potrebovala vedieť viac o sedácii a o tom do akej hĺbky je pacient v bezvedomí a čo reálne vníma a čo nie..To bola pointa mojej otázky..Potrebujem podrobnejšie vedieť ako funguje LA so sedatíavami, nie to či sa dá nos operovať v lokálke. To viem už dávno. Každopádne veľmi pekne ďakujem za reakcie :)

  • Anonymné
    lili1105
    20. 5. 2016

    Ďakujem za reakciu, si veľmi zlatá :*

  • CHIRONAX Medicentrum s.r.o.

    · 20. 5. 2016

    Dobrý deň...rhinoplastiku je možné vykonávať aj v lokálnej anestéze, závisí od rozsahu operácie. Je potrebná vopred konzultácia, kde doktor posúdi, či je nutná CA alebo stačí LA. Ak máte záujem o konzultáciu možete sa objednať u nás. Ďakujem

  • Anonymné
    Zarah
    20. 5. 2016

    Ahoj Lili. Tiez som nikdy predtym nebola na nic operovana. Rhinoplatiku mam uspesne za sebou v celkovej anestezii, kt. som podstupila pred necelym pol rokom. Tiez som sa velmi bala, hlave ked som matkou dvoch malych deti. Ale poviem Ti narovinu, nikdy som sa tak skvelo nevyspala ako pri CA! Ani neviem ako som im na stole zaspala, ani neviem ako dlho opka trvala, a co je hlavne necitila som vobec nic! Vacsina doktorov vobec neuprednostnuje lokalnu anest. CA je pohodlnejsia ako pre pacienta, tak aj pre lekara. Pacient si to v klude odspi a nekibicuje operaterovi pri zakroku. Tiez som mala strach z CA, no ked som si predstavila, ze by som mala byt pri vedomi a vidiet, co sa okolo mna robi, citit neprijemne pohyby a hlavne pocut neprijemne zvuky...tak bolo jednoznacne rozhodnute! Po prebudeni z CA som nemala ziadne neziaduce ucinky ako su bolest hlavy alebo nevolnost. ( a to patrim k ludom trpiacim migrenami) Takze za mna, bola som s CA nesmierne spokojna a vrelo odporucam. Zobudila som sa oddychnuta.
    Drzim palce.:-)

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama