Zväčšenie nosa chrupavkou

Anonymné
Janka797459
Prešov · Vytvorené: 17. 4. 2019 · Posledná odpoveď 6. 6. 2019

Dobrý deň

Zaujímala by ma odborná rada ohľadom operácie nosa . Pred 3 mesiacmi som absolvovala rhinoplastiku nosa kde som chcela odstrániť jemný hrbolček z profilu kde mi pán dr . poradil zúžiť špičku aby tak ,,nekričala” . Tak som teda súhlasila. Po operacii som ostala sklamaná keďže špička je o dosť menšia ( opticky malý, úzky nos ) bola mi redukovaná proximalna polovica apikalnych chrupiek čím bol zužovany apex. Dr. som už kontaktovala odporučil mi to zväčšiť kyselinou hyaluronovou operačné by to bolo komplikované. Preto by som chcela radu ako to mám ďalej riešiť kyselinou alebo operačne ak operačné je to zložité alebo sa do toho radšej nepúšťať ? Nechcem pána dr. očierňovať chcem iba vyriešiť môj problém . Ďakujem s pozdravom Janka

3 komentáre

Reklama
  • Anonymné
    Mawarick
    6. 6. 2019

    Vidis Janka a niektore zeny, aj zname, si davaju robit presne taky typ nosu. Ide o subjektivnu nespokojnost alebo o nieco do oci bijuce? Ono to chvilku trva kym sa clovek s novym vyzorom zzije..teda ak bol zmeneny..a nie je vylucene, ze o rok budes s vyzorom spokojna a stotoznena.

  • MUDr. Jozef Hedera

    · 24. 4. 2019
    Najlepší komentár

    Mila pani Janka,Vas problem sa da vyriesit.Ako spravne Vas chirurg povedal,drobne nedokonalosti sa riesia vyplnovymi materialmi /syntetickymi alebo tukom/.Vacsie treba robit chirurgicky cca 1 rok po vyzreti jazvy.Urcite netreba kvoli tomu cestovat do Londyna,Turecka a Nemecka "kde vsetko vedia najlepsie a najlepsie za nemecke ceny " ale vieme Vam pomoct aj na nasom malom Slovensku.Otvorenou rhinoplastikou operujem 15 rokov a robim aj sekundarne t.j. uz raz operovane rhinoplastiky. Kontakt najdete na tejto stranke. MUDr.Jozef Hedera

  • Anonymné
    DoKtoR740620
    18. 4. 2019

    Ako zvyčajne ten istý problém sa opakuje stále dokola. V Čechách už niektorí doktori nechcú špičku ani operovať to sú tí rozumnejší, lepšie je nepúšťať sa do niečoho keď to nevedia dokončiť. Odstraňovať chrupavku zo špičky je veľmi nebezpečné. Už len samotný rez spôsobí zmeny, ktoré nie je možné vrátiť späť. Len tak mimochodom v modernej rhinoplastike sa zo špičky nič neodstraňuje. Mnohí chirurgovia majú staré učebnice a žiadnu súdnosť a odhad. Operovať špičku vyžaduje majstrovské zručnosti a skúsenosti z rhinoplastiky, rhinoplastika je v rukach neskúseného chirurga nástrojom deštrukcie, na Slovensku ani v Čechách Vám s tým nepomôžu, zákrok s chrupavkou vyžaduje otvorenú rhinoplastiku ... a samozrejme chrupavku. Skade vezme chrupavku? Z uší, a zničí aj uši, alebo zo septa, a po rokoch riziko perforácie septa...
    Takto to zvyčajne končí tu nos zničia a potom musíte hľadať pomoc inde, skúste hľadať v zahraničí, kde sa robí veľký počet takýchto operácii a majú tam dostatok odborníkov, Nemecko, Turecko, doktora ktorý robí len rhinoplastiku a zložité operácie.
    Dalo sa to spraviť, ale to keď sa dostane pacient pod nôž neskúsenému chirurgovi.. ale obávam sa, že sa to dá už len tak polátať.

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama