Opakované operácie hernie-uhradí plastiku ZP?

Anonymné
stela
· Vytvorené: 11. 12. 2010 · Posledná odpoveď 12. 1. 2011

Dobrý večer.Ja som bola pred 5 rokmi operovaná laparoskopicky na žlčník.Po 3 dňoch po opercii ešte v nemocnici som zbadala že nad pupkom mám hrču.Lekár ktorý ma operoval mi povedal že to je hernia a ž po laparoskopii je to normálne.Po 7 mesiacoch ma operovali na tú herniu ale po operácii sa objavila znovu pred 10 dňami ma už 4 krát na ňu operovali čiže som akurát po operácii teraz mi dávali nejakú plastiku neviem čo to je.Mám strach že sa mi to zas vráti aj pupok mám vyoperovaný som už nešťastná a aj na psychyke sa mi to podpísalo lebo pred tým som mala pekné ploché brucho teraz mi visí kože pod bruchom mám zdeformované brucho som z toho nešťastná.Mám necitlivé brucho už po tretej operácii.Chcem sa spýtať či v takomo prípade nehradí celú operáciu poisťovňa ked tieto problémy mám kvôli opáciám som z toho veľmi nešťastná lebo na zákrok nemám.Dakujem pekne za odpoved.

1 komentár

Reklama
  • Anonymné
    bea
    12. 1. 2011

    Prajem pekný deň. Mám otázku na lekárov. Mám 32 rokov. v 16 rokoch som bola prvýkrát operovaná na herniu.pod pupkom. Mám za sebou v 3/2004 sekciu. V máji roku 2010 mi robili operáciu hernie nad pupkom, hernia sa opakovala a v decembri 2010 som bola opakovane operovaná na herniu, pričom mi bola voperovaná sieťka. Moje brucho je po týchto všetkých zákrokoch zdeformované a ochabnuté. Moja brušná dutina je oslabená, tak nejaké cvičenie neprichádza do úvahy. Mám otázku, či je možné v mojom prípade vykonať abdominoplastiku? a či je možnosť, aby sa táto operácia hradila zo zdravotnej poisťovne. Ďakujem za odpoveď. Beáta z Popradu.

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama