Augmentácia pŕs-stretol sa niekto s nežiaducimi symptómami?

Anonymné
sisizu
Žilina · Vytvorené: 15. 3. 2021 · Posledná odpoveď 27. 4. 2021

Pozdravujem, rozmýšľam nad augumentáciou, no pri nežiadúcich symptómoch sa píše toto: - bolesť kĺbov a svalov - chronická únava - problémy s pamäťou a koncentráciou - problémy s dýchaním - nočný nepokoj - vyrážky a problémy s pleťou - suché ústa a oči - úzkosť - depresia - bolesť hlavy - vypadávanie vlasov - gastro problémy. Tie, ktoré máte dlhšie tieto implantáty (prípadne lekár) - stretli ste sa s uvedenými symptómami ? Ďakujem. Budem vďačná za odpoveď.

5 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    Michaela1016069
    27. 4. 2021

    Ahoj, tu som práve stretla babu, čo má 10 rokov po operácii https://www.estheticon.sk/pacienti/937379/zakroky-s-dr-paliatkou-bratislava-i235417

    Ja sama mám tiež 10 rokov od operácie, tak zisťujem viac ohľadom výmeny - kedy by som na ňu mala ísť, ak nemám žiadne problémy a prsia sú stále pekná. Osobne som nikdy žiadne problémy nemala, len spokojnosť.

  • Anonymné
    anon7477132
    27. 4. 2021

    Momentálne nie sú žiadne vedecké štúdie, ktoré by potvrdzovali, že je to práve prítomnosť silikónových implantátov, ktoré u žien spôsobujú spustenie prejavov, ktoré poznáme ako Breast Implant Illness.
    Vybratie implantátov potom nie vždy zastaví tieto prejavy, niektoré pacientky uvádzajú, že tieto prejavy mali už pred operáciou, iné nie. Niektoré že sa im po vybratí uľavilo, iné nie ... symptómy sú podobné boreliose, EB viróza ...

    Platí, že ak máte pochybnosti, navštívte lekára. Lekári musia o těchtot prípadoch čo najviac vedieť, aby sa mohli zdokumentovať.

    Na druhej strane je nutné si povedať, že prsné implantáty sú jedny z najviac strážených zdravotných prostriedkov - testy a kontroly ktorými musí prechádzať sú podobné ako pre kardiostimulátory, len aby ste mali porovnanie. My v Polytech máme bezpečnosť na prvom mieste a kritériá bezpečnosti a záťažové, alebo únavové testy pravidelne prekračujeme.

    Pokiaľ o operácii uvažujete a chcete minimalizovať komplikácie, potom vyberte
    > atestovaný plastický chirurg s praxou
    > bezpečný implantát
    > dodržať trpezlivé pooperačnu starostlivost

    Druhým kritériom je zistiť u lekára, ktorý implantát, metóda vám poskytne čo najdlhšiu estetický výsledok.

  • Anonymné
    sisizu
    27. 4. 2021

    Dakujem za reakciu a odpoved.

  • Anonymné
    Barbora_Estheticon
    Popredný člen
    26. 4. 2021

    Zdravím Sisizu,
    posielam Vám odkaz na náš nový článok, ktorý som Vám sľúbila. Snáď viac informácií Vám pomôže, ak ešte stále váhate.? Dajte potom vedieť či ste do toho išla.
    ?https://www.estheticon.sk/novinky/naplanujte-si-bezpecnu-operaciu-zvaecsenia-prsnikov-prirodzene-vysledky-a-prevencia?

  • Anonymné
    Barbora_Estheticon
    Popredný člen
    28. 3. 2021
    Najlepší komentár

    Krásny deň Sisizu?
    Osobnú skúsenosť nemám, ale z môjho pohľadu každá operácia a zásah do nášho tela nesie určité riziká.? Je to na našom tele, ako príjme niečo nové v nás.?? V poslednej dobe je téma Breast Implant Illness- choroba z prsných implantátov dosť aktuálna, ale informácií je stále málo, a tak pre našich používateľov pripravujeme na túto tému podrobný a obsiahli článok a čoskoro bude publikovaný na našich stránkach.?? Ak máte záujem, môžem Vám dať vedieť akonáhle bude článok dostupný.??

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama