Bolesť v bradavke po zväčšenie prsníkov

Anonymné
Bianca
Trnava · Vytvorené: 3. 4. 2020 · Posledná odpoveď 19. 4. 2020

Dobrý večer prajem, chcela by som vedieť a poprosiť o radu , či bolesť v bradavke po 6týždňoch je bežná.
Dá sa vydržať , nie je to bolesť pernamentná / pár sekund 30-45/ale je to ako keby som mala štipec na nej. Jedna sa len o pravý prsník. Podprsenky nosím predpísané pánom doktorom , spím len na chrbte. Jazva je pekná aj bradavka. Dakujem za odpoveď.

3 komentáre

Reklama
  • Anonymné
    Bianca
    19. 4. 2020

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  • Anonymné
    missbau
    6. 4. 2020
    Najlepší komentár

    Odborne rady ti daju nasi chirurgovia. Ja ti mozem poradit mojou vlastnou skusenostou.

    Ja som mala bradavky v prvych dnoch-tyzdnoch uplne otupene, akoby umrtvene. Neskor okolo 2-3 tyzdna zacali byt naopak hypersenzitivne, teda nadmerne citlive, priam ma boleli pri dotyku. Takisto som mala stiplave bolesti akoby elektricke vyboje, take prudke pichlave kratkotrvajuce bolesti smerujuce do bradavky.

    Podla mojich znalosti, po vlozeni implantatov sa na nich silno napnu tkaniva a koza a implantaty ich v prvych tyzdnoch velmi stlacaju. Teda aj cela nervova siet v tkanivach je extremne postlacana, az tak, ze v prvych dnoch nefunguje, preto je povrch prsnikov akoby umrtveny, aj bradavky. Postupne sa vsak zacne koza roztahovat, tkaniva a nervova siet sa zacnu uvolnovat a nervy znovu zacinaju pracovat a prenasat vzruchy. No na zaciatku je to cele trochu chaoticke, co sposobuje prave tie neprijemne pichlave "vystrely" semerom do bradavky.
    Toto sa vsak bude stale zlepsovat, nervova siet sa bude regenerovat a bolesti sa.budu postupne vytracat. Okolo 3 mesiacov uz to bude ovela lepsie.

    Aj u mna to tak bolo. Bolesti, ktore citis, su normalnym prejavom hojenia. Su fyziologicke a znamenaju, ze vsetko prebieha ako ma.

    Fakt, ze bolest citis viac alebo len na jednom prsniku, je tiez normalny jav. Prsia su dva samostatne organy, a reaguju rozdielne a v roznej miere na operaciu a na novy stav s implantatmi. To, ze jeden prsnik je ok a druhy stale "neposlucha", je skor pravidlom nez vynimkou.

    Samozrejme toto plati vo vseobecnosti. V niektorych zriedkavych pripadoch moze byt anomalna bolest v bradavke sposobena poskodenim pocas operacie, preto sa treba poradit s operaterom. Ale len ak by si tieto bolesti pocitovala velmi intenzivne a dlhodobo.

  • MUDr. Jozef Fedeleš PhD.

    · 4. 4. 2020

    Dobrý deň,
    vzhľadom na to, že daný pocit môže pretrvávať niekoľko mesiacov , nemusíte sa obávať. Najlepšie sa informovať u Vášho operatéra.
    S pozdravom,

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama