citlivosť bradaviek

Anonymné
zvedavka
· Vytvorené: 11. 1. 2010 · Posledná odpoveď 28. 3. 2020

Dobrý deň, určite sa to už asi niekto pýtal ale mne to nedá - ostanú bradavky po operácii rovnako citlivé ako pred ňou alebo nie. Ďakujem.

4 komentáre

Reklama
  • Anonymné
    Sarrah
    28. 3. 2020

    Lea, zial reoperacia napomohla. Diskutovala som to s re-operaterom a zaver je taky, ze mi pri prvej operacii na inej klinike poskodili nerv, co bude trvala zalezitost.

  • Anonymné
    Lea895082
    28. 3. 2020

    Dobry den, pomohla vam operacia? Ja mam podobny problem. Citlive, bolestive bradavky na dotyk...prsia su zah9jene ale citlivost bradaviek na dotyk uz niekolko rokov rovnaka-bolestiva...je teda potrebna dalsia operacia?

  • Anonymné
    Luthienn
    9. 2. 2018

    Nuz, tak som asi jedina vynimka na svete. Lebo mam 14 rokov implantaty a odkedy som sa zobudila z narkozy, do chvile v ktorej pisem tento komentar po 14 rokoch mam na jednej strane zmenenu citlivost bradavky. a to taku ze cast bradavky je otupena a vedla toho tupeho miesta je miesto ktore inac vnima jemny dotyk - a to bolestivo. Namiesto napriklad posteklenia citim dost neprijemnu bolest. Kojenie bolo strasne, na tom prsniku poviem uprimne.
    Takze tolko. Ano, moze dojst k trvalej zmene citlivosti alebo znecitliveniu, dokym mate dany implantat v tele. (zatial neviem ci mi pomoze reoperacia, lebo ju estelen planujem podstupit)

  • MUDr. Helena Ježovitová

    · 12. 1. 2010

    Dobrý deň,nie je žiadny dôvod na to,aby po augmentácii dochádzalo ku zmene citlivosti dvorcov a bradaviek.Ich vnímanie a schopnosť kontrahcie zostávajú plne zachovalé nielen po augmentácii,ale aj po náročnejších operáciách prsníkov/mammaplastike/,kde je rezov omnoho viac.Počas bezprostredného intervalu,keď je prítomný opuch môže byť vnímanie dotyku mierne znížené.Občas pciťuje dotyčná žena napätie alebo pichanie v oblasti bradaviek spôsobené kyslejším pH v oblasti prsníkov spôsobeného hojením a tvorbou kolagénnej kapsuly okolo implantátov.Stav je vždy prechodný.
    Plastická chirurgička MUDr.Helena Ježovitová

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama