Názor doktora: Breast Implants Illness

Názor doktora: Breast Implants Illness

Diwa  |  Visitor  |  Bratislava
Dobrý deň,
Zaujímal by ma názor p. doktorov na tzv. " Breast implants illness". Existujú dôveryhodné štúdie, ktoré by preukazovali spojitosť príznakov, ktoré sa pred augmentáciou nevyskytovali, s vložením silikónov? Spomínajú sa hlavne autoimunitné ochorenia, ale potom aj napr.zhoršenie pamäte,padanie vlasov,suché oči atď.Tých symptómov je v súvislosti s BII spomínaných až príliš veľa. Je možné, že by silikóny mohli naozaj vyvolať autoimunitné ochorenie, resp. iné zhoršenie zdravia? Stretli ste sa vo svojej praxi s prípadmi,kedy sa potvrdilo, že za nevysvetliteľné zhoršenie zdravia môžu naozaj implantáty? Ďakujem pekne za odpoveď
Registrovaný užívateľ  |  Visitor  |  Kosice
Ahoj o com hovoris? Lebo ja planujem si dat implantaty pomocov inj. HA hovoris o tomto? Leebo mam zaujem ale potom neviem ci nebudu lepsie silikony
laaasocka  |  Visitor  |  Bratislava
To by aj mna zaujimalo. Ja som mala implantaty dlhe roky a sice po augumentacii sa mi zhorsilo zdravie ale neviem ci koli implantatom. No po vymene mi zacali padat vlasy tak ako nikdy v chumacoch a ak mi nebudu vediet v priebehu mesiaca lekari dat odpoved z coho idem to dat von.
laaasocka  |  Visitor  |  Bratislava
Vraj lensom mizive percento udava ze od augumentacie maju autoimunne ochorenie atd preto sa nerobili štúdie. Jasne koli par babam nebudu minat peniaze na výskum. Ale myslim si,ze je to možné, sice mi telo implantaty prijalo ale za vysoku daň.mam nosiť parochnu?
MUDr. Jozef Fedeleš  |  Premium member  |  Plastická chirurgia  |  Bratislava
  • 140 odpovedí
  • 46 Páči sa mi to
Dobrý deň, prsníkové silikónové implantáty sú používané od 50 rokov minulého storočia. Zatiaľ žiadna štúdia nepreukázala ich spojitosť s autoimunitnými ochoreniami a inými systematickými ochoreniami. Takže vedecké podloženie zatiaľ chýba.

2017... Zobraziť číslo 2017/11000  Telefón /Breast_Implant_Illness___Symptoms,_Patient.61.aspx' target='_blank' data-logger='outlink' data-log-type='outforum' data-log-user='88762'>https://journals.lww.com/plasreconsurg/fulltext/  2017... Zobraziť číslo 2017/11000  Telefón /Breast_Implant_Illness___Symptoms,_Patient.61.aspx

S pozdravom,

Súvisiace skúsenosti

Zväčšenie prsníkov

97% spokojnosť. Založené na 6533 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí