Opakovaná kapsulárna kontraktura

Anonymné
Erika85350
Bratislava · Vytvorené: 20. 1. 2012 · Posledná odpoveď 21. 3. 2020

Dobry den, 3roky dozadu som tiez podstupila augmentaciu (impl.pod sval). 2 a pol roka som si uzivala nadherne prsia a potom to prislo :(.... Jeden z prsnikov zacal tvrdnut, bol velmi napnuty a pocitovala som aj bolest. Bola to obavana kapsula :(...Tak som podstupila operaciu, kde mi pan doktor prsnik vycistil a rovnaky implantat mi vlozil naspat. Podotykam to bolo v auguste 2011. Po 4 mesiacoch sa to cele zopakovalo, znova mam kapsularnu kontrakturu. Takze ma caka 3 operacia prsnika, teraz v marci... Ako sa vravi do tretice vsetko dobre, tak verim, ze vsetko dobre dopadne.

Este by som mala par otazok: - su implantaty nagor naozaj take kvalitne? - je dobry napad, ak mi pan doktor chce dat implantat s hladkym povrchom? - mozem si aj sama za kasularnu kontrakciu ci za to moze (mozno) lekar, resp. mam len smolu?

Velmi pekne Vam dopredu dakujem za Vase odpovede!

Erika

11 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    missbau
    21. 3. 2020

    Ok dik

  • Anonymné
    zmazany_uzivat809389
    21. 3. 2020

    Na základe práva na výmaz sme tento príspevok odstránili.

  • Anonymné
    michala1212
    1. 7. 2013

    no to si ma nepotesila,dufala som,ze to bude menej boliet kedze uz je tam kapsa vytvorena na vlozenie silikonu.
    tak uvidime

  • Anonymné
    Erika85350
    1. 7. 2013

    Ahoj Miska. Kazde jednotliva operacia boli rovnako... Rez mam z dola. Vzdy mi robili rezy z toho isteho miesta. Drzim palce, aby to dopadlo dobre :)...

  • Anonymné
    michala1212
    29. 6. 2013

    mila Erika, kedze mas za sebou 3 operacie budes mi vediet dat info z prvej ruky, ja pomyslam nad vymenou implantatov a zaujima ma,ci to boli rovnako ako prvotna operacia,kadial mas rez?

    dakujem

  • Anonymné
    anonym188367
    24. 12. 2012

    Dobry den Erika
    chcela by som sa Vas opytat ci ste sa po tretej operacii kaps. kontraktury zbavila? Ja mam za sebou taktiez 3 operacie ale kontrakturu mam stale
    dakujem za odpoved
    s pozdravom
    Martina

  • MUDr. Jaroslav Hirňák

    · 23. 1. 2012

    Milá pani Erika.
    Chápem,že každá rada má pre Vás cenu zlata. Ako som už písal vo svojom prvom príspevku,mal som za celů svoju prax 1 prípad kapsulácie vlastnej klientky. Bola obojstranná. Pokiaľ riešim klientky z iných pracovísk,sů v drtivej vačšine tiež obojstranné. Takmer vždy odstraňujem celů kapsulu pred vložením nového implantátů. Pri augmentacii je veľmi doležité,aby mal implantát dostatočný-primeraný priestor,aby sa plne rozprestrel. Nebol to Váš prípad a preto \"hnevá\" len 1 strana?Hladkého povrchu by som sa obával. Historia to dokladuje dostatočne,hladký povrch neustále dráždí púzdro okolo implantátů svojím neustálým pohybom a púzdro hrubne,priestor okolo implantátů sa zmenšuje,ten sa deformuje,mění sa tvar prsnika. Som za texturovaný povrch. Veľa šťastia.

  • Anonymné
    Erika85350
    23. 1. 2012

    Vazeny pan doktor (Hirnak),

    chcem sa Vas opytat, co by ste mi odporucil Vy? Keby som Vas navstivila, sko by ste mi pomohol s mojim problemom?

    Dakujem Vam pekne za Vasu odopoved!

    Erika

  • Anonymné
    Erika85350
    23. 1. 2012

    Dakujem Vam obom velmi pekne. Nezostava mi teda nic ine, ako dufat, ze do tretite bude vsetko dobre...

  • MUDr. Ján Švehlík

    · 20. 1. 2012
    Najlepší komentár

    Dobrý deň prajem,
    implantáty Nagor sú také kvalitné, ako každé iné. Okrem PIP implantátov, samozrejme. Takže si myslím, že s výberom výrobcu môžete byť spokojná.
    Jestvuje názor, že za vznik kapsulárnej kontraktúry môže zodpovedať v ojedinelých prípadoch paradoxne textúra implantátu. Preto to rozhodnutie Vášho lekára pre hladký implantát môže byť správne.
    A za kapsulárnu kontraktúru určite nemôžete Vy, ale je to vyššia moc.

    S pozdravom

    MUDr. Ján Švehlík

  • MUDr. Jaroslav Hirňák

    · 20. 1. 2012

    Dobrý večer paní Erika.S odpoveďou kolegu MUDr.Švehlíka by som celkom nesúhlasil.Osobné skúsenosti s impl.Nagor nemám.Polemizoval by som s kaps.kontraktúrou - hladký povrch implantátu a \"nemožete za to Vy\".Obecně v odbornej verejnostipretrváva názor, že implantáty s hladkým povrchom sa v ČR a SR prestali používať preto, že bol štatisticky dokázaný vačší výskyt kapsulárnej kontraktúry.Práve toto riziko mali znížiť implantáty s texturovaným povrchom.Za svoju 15 ročnú prax s augmentáciou /radovo stovky augmentácii/ a používanim výslovně len texturovaných implantátov som sa stretol s kaps.kontraktúrou 1x !!!Druhý dovod, prečo nesúhlasim s kolegom je,že príčinou kapsulárnej kontraktúry nie su ani tak implantáty akéhokoľvek povrchu, ale skor \"prehnaná hojivá schopnosť\" Vášho organizmu, ktorý implantát berie ako cudzie teleso a okolo neho vytvorí hrubé fibrózne púzdro,ktoré deformuje implantát a v konečnom dosledku prsník.

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama