Ako predísť tvorbe vrások?

Autor:

S pribúdajúcim vekom stráca pleť svoju pevnosť a objavujú sa prvé mimické vrásky aj pigmentové škvrny. To, ako rýchlo bude vaša pleť starnúť, však môžete ovplyvniť, a to vhodnou a pravidelnou starostlivosťou o pleť nielen zvonku, ale aj zvnútra.

prevence proti vraskam 3

Je známe, že najmä fajčenie, dehydratácia, nedostatok spánku a nadmiera opaľovania prispievajú k rýchlejšiemu starnutiu pleti. Naopak, zdravá životospráva, dostatok odpočinku a predovšetkým dostatočný prísun tekutín má na pleť veľmi blahodarný vplyv. Veľkú rolu hrá aj kozmetika, ktorú používate.

Kvalitný protivráskový krém je základ

Vrásky sa delia na mimické a statické. Mimické vrásky sa najprv objavujú okolo očí, medzi obočím a v oblasti okolo úst. Statické vrásky vznikajú až neskôr vplyvom postupného ochabovania pleti a jej starnutím. Včasné používanie špeciálnej protivráskovej kozmetiky môže však vývoj starnutia pokožky významne oddialiť a jemné vrásky vyhladiť.

Základom vašej každodennej starostlivosti by mal byť preto predovšetkým krém proti vráskam, ktorý odborníci odporúčajú začať používať už okolo veku 25 rokov. Čím skôr totiž začnete s prevenciou vrások, tým lepší efekt docielite.

Medzi účinné prípravky proti starnutiu pleti sa radí najmä krém s kyselinou hyalurónovou Vichy Aqualia Thermal. Kyselina hyalurónová má mimoriadne hydratačné a regeneračné účinky. Chráni pleť pred voľnými radikálmi a udržuje ju dokonale pevnú a pružnú.

prevence proti vraskam 2

Vyskúšajte tiež sérum alebo očný krém

Boj proti vráskam a ochabnutej pleti môžete ešte podporiť tým, že pod denný krém budete pravidelne nanášať špeciálne sérum, ktoré znásobí jeho účinky. Protivráskové séra účinne bojujú proti tvorbe nevzhľadných pigmetových škvŕn a majú rozjasňujúci efekt.

Na trhu je v súčasnosti k dispozícii naozaj široká ponuka špeciálnych prípravkov, vďaka ktorým môže byť vaša každodenná starostlivosť proti vráskam naozaj efektívna. Skvelým tipom je napr. denná starostlivosť spomaľujúca starnutie Vichy Slow Age, ktorá sa skladá z denného krému, fluidu a očného krému proti vráskam.

prevence proti vraskam

Urobte pre pleť ešte niečo navyše!

Podporiť pružnosť a pevnosť vašej pleti vám tiež pomôže maska proti vráskam, ktorú je potrebné aplikovať 1x-2x týždenne. Masky proti vráskam toho vedia naozaj veľa. Vašu pleť dokážu hĺbkovo hydratovať, vyživiť, zregenerovať aj zjednotiť jej odtieň. Sú skvelou prevenciou proti vráskam a po ich použití bude vaša pleť viditeľne zdravšia a rozjasnenejšia už po prvom použití.

Na pôsobenie masky je však nutné vyhradiť si aspoň 15-20 minút vášho času, čo môže byť počas namáhavého týždňa dosť problém. Pokiaľ si však na aplikáciu masky čas vyhradíte, budete nielen milo prekvapené zlepšením stavu vašej pleti, ale bude to tiež vaša pravidelná chvíľka príjemnej relaxácie.

Publikované: 13.02.2018

Diskusia k téme

Odstránenie vrások pomocou botulotoxínu - Novinky

Ako predísť tvorbe vrások?

Notino, s.r.o.

S pribúdajúcim vekom stráca pleť svoju pevnosť a objavujú sa prvé mimické vrásky aj pigmentové škvrny. To, ako rýchlo bude vaša...

Súvisiace skúsenosti

Registrovaný užívateľ 26.11.2017
Stojí to za to

Chcela by som podakovat aj s celého srdca p.riaditelke a doktorke klinike Frais Vande ktorá sa o mna postarala ako o vlastnú dcéru a po operácii mi este skraslila moju tvár s ktorou som nadmieru spokojna citim sa dobre a... Viac 

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.