Frakčný resurfacing predlží Vašu mladosť

Autor:

Omladenie bez skalpela pre ženy a mužov s aktívnym životným štýlom, ktorí chcú viditeľné výsledky dosiahnuté jediným ošetrením. Celosvetová novinka frakčný CO2 laser spája efekt invazívnych chirurgických zákrokov s bezpečnými ambulantnými omladzovacími metódami: odstraňuje vrásky, pigmentácie, vypína ochabnutú kožu, nahrádza poškodenú kožu novou, mladistvou, redukuje strie a jazvy.

Túto novinku ako prvú ponúkajú odborníci v Ústave lekárskej kozmetiky v Bratislave. Porozprávali sme sa o nej s MUDr. Rastislavom Vrabcom, odborným zástupcom ÚLK pre dermatovenerológiu.

Benelift total možno využiť na ktorúkoľvek lokalitu, v okolí očí a úst, na krku, dekolte, rukách. Ako vlastne funguje?

Ide o tzv. frakčný píling alebo resurfacing (obnovu kožného povrchu) CO2 laserom. Systém privádza na kožu tisíce tenkých laserových lúčov, ktoré v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú kožu. Medzi miestami dopadu týchto lúčov ostáva tepelne neovplyvnená koža, z ktorej nastane významne zrýchlená regenerácia kože v mieste po zákroku. Cieľom ošetrenia je minimalizácia pozákrokových sprievodných prejavov, ako je začervenanie, ošupovanie kože a prípadný opuch.

Netreba sa zákroku báť, ako prebieha?

Pri zákroku sa vrchná polovica pokožky odstráni. Zvyšné dve tretiny ostávajú tepelne ovplyvnené. Rast nových buniek začína z okolia zákrokom nezasiahnutej pokožky. Tepelný efekt laseru v pokožke zabezpečí odstránenie buniek, ktoré zodpovedajú za pigmentové škvrny vznikajúce vplyvom starnutia.

Absorpciou tepla už priamo počas zákroku dochádza ku skracovaniu (zmršteniu) kolagénových vláken kože. Vyrovnávajú sa drobné vrásky, jazvičky, koža sa vypína Okrem tohto okamžitého efektu je tepelným ovplyvnením kožného tkaniva zabezpečená ďalšia novotvorba kolagénu a elastínu, ktorá dokázateľne pretrváva tri až šesť mesiacov po zákroku.

Po príchode do ÚLK absolvujete konzultáciu s naším špecialistom a určia sa ciele, ktoré chceme dosiahnuť. Identifikujú sa problematické miesta a v súlade s požiadavkami klienta sa určia individuálne parametre nastavenia prístroja počas zákroku.

Pred zákrokom sa na ošetrovanú lokalitu na 60 až 90 min nanesie znecitlivejúci krém a podajú lieky tlmiace nepríjemné pocity pri zákroku. Kompletné ošetrenie tváre trvá asi 20 min, tváre a krku 30 min, tváre, krku a dekoltu cca 40 min. Bezprostredne po procedúre je ošetrená lokalita červená. Intenzita začervenania je individuálna a závisí aj od nastavenia intenzity parametrov prístroja. Ošetrená plocha sa po zákroku, ale aj v domácej starostlivosti, natiera vazelínou, aby sa zabránilo vysušeniu pokožky a zároveň sa urýchlilo hojenie.

Ako dlho trvá začervenanie? Je účinok Benelift total dlhodobý?

Začervenanie je individuálne a pretrváva tri až päť dní. V priebehu tohto obdobia sa postupne pokožka ošupuje. Na piaty deň možno naniesť make-up a pred zákrokom bežne používanú kozmetiku. Časť efektu je neprehliadnuteľná bezprostredne po zákroku a následnou tvorbou kolagénu sa efekt umocňuje ešte ďalších 3 až 6 mesiacov.

Účinok je dlhodobý a so správnou ochranou pred UV žiarením vydrží niekoľko rokov. Účinok je dlhodobý a so správnou ochranou pred UV žiarením vydrží niekoľko rokov.

Publikované: 09.10.2008

Diskusia k téme

Frakčný laserový resurfacing - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.