Prírodné oleje pre krásnu pleť

Autor: Notino, s.r.o.

Stále viac žien dáva v starostlivosti o pleť prednosť prírodným olejom pred klasickými pleťovými krémami. Oproti bežnej kozmetike totiž prírodné oleje neobsahujú žiadne konzervanty ani parfumáciu a sú vhodné pre každý typ pleti. Vďaka technológii lisovania za studena v nich navyše zostávajú zachované všetky dôležité vitamíny aj minerály. Aké prírodné oleje sú vlastne najobľúbenejšie a aké majú účinky?

Oleje pece o plet 2

Arganový olej

Arganový olej je v kozmetike vysoko cenený pre vysoký obsah antioxidantov. Hovorí sa mu „tekuté zlato“ a naraziť naň môžete aj pod názvom marocký olej, keďže sa získava z arganovníka tŕnistého rastúceho výhradne v juhozápadnom Maroku. Zloženie arganového oleja je bohaté najmä na vitamín E, esenciálne mastné kyseliny a bielkoviny. Vďaka tomu má arganový olej blahodarné účinky na našu pokožku, vlasy aj nechty. Chráni pleť pred škodlivými vonkajšími vplyvmi, vyhladzuje vrásky a prispieva k zlepšeniu akné aj ekzémov. Je vhodný pre každý typ pleti a zmierňuje začervenanie aj podráždenie. Vlasom a nechtom dodáva lesk a intenzívne ich vyživuje.

Oleje pece o plet 3

Kokosový olej

Pre naozaj intenzívnu hydratáciu vašej pleti je ideálnou voľbou kokosový olej, ktorý je doslova nabitý samými skvelými látkami. Má všestranné využitie a ocenia ho preto nielen ľudia so suchou pleťou, ale aj každý, koho trápia ekzémy, akné alebo strie. Kokosový olej je zložený z kyselín, ktoré pomáhajú ničiť kvasinky aj plesne a pôsobia ako prírodné antibiotikum. Kokosový olej má taktiež vysoký obsah prírodných antioxidantov, ktoré v podobe vitamínov A, C a E zabraňujú starnutiu pokožky.

Celulitida 3

Kozmetické prípravky s vysokým podielom prírodných olejov

Prírodné oleje si môžete dopriať aj v rôznych kozmetických prípravkoch, ktoré ponúka napríklad značka Saloos. Súčasťou ponuky tejto obľúbenej značky sú bio regeneračné tvárové oleje, ktorých základom je zmes troch za studena lisovaných olejov doplnených o kvalitné esenciálne oleje. Na hydratáciu tváre stačí na mierne navlhčenú pleť aplikovať iba pár kvapiek a jemne vmasírovať. Regeneračné tvárové oleje sú vhodné aj ako podklad pod make-up. Vyskúšať môžete aj hydrofilné odličovacie oleje, ktoré šetrne a zároveň dôkladne odlíčia vašu pleť. Vďaka pravidelnému používaniu prírodných olejov získa vaša pleť zdravý vzhľad a účinne predídete jej dehydratácii.

Aktualizované: 26.04.2018

Anti aging - Novinky

Prírodné oleje pre krásnu pleť

Notino, s.r.o.

Stále viac žien dáva v starostlivosti o pleť prednosť prírodným olejom pred klasickými pleťovými krémami. Oproti bežnej...

Diskusia k téme

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.