Liposukcia klasická

Úvod

Niektorý ľudia trpia nadmernými tukovými zásobami v určitých partiách tela, ako sú boky, stehná, brucho. Tieto nežiadúce tukové oblasti je možné odstrániť pomocou niektorej z techník operačnej metódy zvanej liposukcia.

Čo je to klasická liposukcia?

  1. Pod tukové tkanivo pri klasickej liposukcii nie je vstrekovaná žiadna tekutina - odtiaľ názov suchá technika. Je pri nej potrebné použiť vyšší podtlak, čoho následkom môže byť vyššia krvná strata, alebo poškodenie tkaniva, či vo výsledku výraznejšej nerovnosti. Vykonáva sa samozrejme v celkovej anestézii. Metóda je v súčasnosti považovaná za zastaranú a príliš sa nepoužíva.
  2. Za klasickú liposukciu sa považuje aj liposukcia v celkovej anestézii s použitím wet alebo super-wet techniky, kedy je tkanivo napustené infiltračným roztokom, ktorý neobsahuje anestetikum. Potom prebieha vlastné odsávanie s použitím rôznych typov kanýl podľa zvyklostí, alebo podľa vybavenia pracoviska. Pri tejto liposukcii v celkovej anestézii, môže sa odsať väčšie množstvo tuku naraz, dajú sa použiť kanyly s väčším priemerom a dĺžka trvania výkonu je kratšia v porovnaní s tumescentnou metódou. Je tu však väčšie riziko vyplývajúce z celkovej anestézie a nemožnosť polohovať pacienta pri výkone, prípadne uskutočniť finálne dokončenie odsávania postojačky. Metóda je v súčasnosti využívaná niektorými pracoviskami pomerne často, ale za modernejší trend je celkom iste považovaná liposukcia tumescentná.
"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."