Liposukcia klasická

91%
Spokojnosť
Založené na 82 hodnoteniach pacientov

Niektorý ľudia trpia nadmernými tukovými zásobami v určitých partiách tela, ako sú boky, stehná, brucho. Tieto nežiadúce tukové oblasti je možné odstrániť pomocou niektorej z techník operačnej metódy zvanej liposukcia. Viac 

Súvisiace skúsenosti

lenka_1978 02.01.2013
Stojí to za to

Ich bin aus Österreich.Primar D.Mladek ist wirklich ein Künstler!!! Betreuhung von 28.11.2012 -30.12.2012 ist super toll gewesen. Hier mit verspreche ich, dass sein Name in ganzen Österreich bekannt... Viac 

Liposukcia klasická - Cenníky

Ceny od 900 €
Eveclinic Bratislava
MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 500 €
MUDr. Patrik Paulis
Ceny od 900 €
MUDr. Dominika Kevická
ESSUR Clinic
Banská Bystrica
Ceny od 800 €
ESSUR Clinic
MUDr. Marek Šipka
Bratislava, Pezinok
Ceny od 900 €
MUDr. Marek Šipka

Niektorý ľudia trpia nadmernými tukovými zásobami v určitých partiách tela, ako sú boky, stehná, brucho. Tieto nežiadúce tukové oblasti je možné odstrániť pomocou niektorej z techník operačnej metódy zvanej liposukcia.

Čo je to klasická liposukcia?

1) Pod tukové tkanivo pri klasickej liposukcii nie je vstrekovaná žiadna tekutina - odtiaľ názov suchá technika. Je pri nej potrebné použiť vyšší podtlak, čoho následkom môže byť vyššia krvná strata, alebo poškodenie tkaniva, či vo výsledku výraznejšej nerovnosti. Vykonáva sa samozrejme v celkovej anestézii. Metóda je v súčasnosti považovaná za zastaranú a príliš sa nepoužíva.

2) Za klasickú liposukciu sa považuje aj liposukcia v celkovej anestézii s použitím wet alebo super-wet techniky, kedy je tkanivo napustené infiltračným roztokom, ktorý neobsahuje anestetikum. Potom prebieha vlastné odsávanie s použitím rôznych typov kanýl podľa zvyklostí, alebo podľa vybavenia pracoviska. Pri tejto liposukcii v celkovej anestézii, môže sa odsať väčšie množstvo tuku naraz, dajú sa použiť kanyly s väčším priemerom a dĺžka trvania výkonu je kratšia v porovnaní s tumescentnou metódou. Je tu však väčšie riziko vyplývajúce z celkovej anestézie a nemožnosť polohovať pacienta pri výkone, prípadne uskutočniť finálne dokončenie odsávania postojačky. Metóda je v súčasnosti využívaná niektorými pracoviskami pomerne často, ale za modernejší trend je celkom iste považovaná liposukcia tumescentná.

Viac informácií nájdete na https://www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

Aktualizované: 30.03.2009

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace zákroky

Liposukcia klasická

91% spokojnosť. Založené na 82 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.