Liposukcia klasická

Index spokojnosti 92% Index spokojnosti Založené na 74 hodnoteniach pacientov

Niektorý ľudia trpia nadmernými tukovými zásobami v určitých partiách tela, ako sú boky, stehná, brucho. Tieto nežiadúce tukové oblasti je možné odstrániť pomocou niektorej z techník operačnej metódy zvanej liposukcia.

Čo je to klasická liposukcia?

1) Pod tukové tkanivo pri klasickej liposukcii nie je vstrekovaná žiadna tekutina - odtiaľ názov suchá technika. Je pri nej potrebné použiť vyšší podtlak, čoho následkom môže byť vyššia krvná strata, alebo poškodenie tkaniva, či vo výsledku výraznejšej nerovnosti. Vykonáva sa samozrejme v celkovej anestézii. Metóda je v súčasnosti považovaná za zastaranú a príliš sa nepoužíva.

2) Za klasickú liposukciu sa považuje aj liposukcia v celkovej anestézii s použitím wet alebo super-wet techniky, kedy je tkanivo napustené infiltračným roztokom, ktorý neobsahuje anestetikum. Potom prebieha vlastné odsávanie s použitím rôznych typov kanýl podľa zvyklostí, alebo podľa vybavenia pracoviska. Pri tejto liposukcii v celkovej anestézii, môže sa odsať väčšie množstvo tuku naraz, dajú sa použiť kanyly s väčším priemerom a dĺžka trvania výkonu je kratšia v porovnaní s tumescentnou metódou. Je tu však väčšie riziko vyplývajúce z celkovej anestézie a nemožnosť polohovať pacienta pri výkone, prípadne uskutočniť finálne dokončenie odsávania postojačky. Metóda je v súčasnosti využívaná niektorými pracoviskami pomerne často, ale za modernejší trend je celkom iste považovaná liposukcia tumescentná.

Viac informácií nájdete na https://www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

Aktualizované: 30.03.2009

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace zákroky

Diskusia

O čom sa hovorí Reakcií celkom Posledná odpoveď
Liposukcia - výsledky  2 05.01.2015
Previslé brucho  0 17.09.2012
Cena liposukcie bokov a stehien  0 31.01.2012
Zobraziť všetky diskusie k Liposukcia klasická
Odborníci vo vašom okolí   

Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.