Tumescenčná liposukcia

95% Spokojnosť Založené na 95 hodnoteniach pacientov

Niektorí ľudia trpia nadmernými tukovými zásobami v určitých partiách tela, ako sú boky, stehná, brucho a zadoček. Tieto nežiaduce tukové oblasti je možné odstrániť pomocou kanyly a vákuového odsatia s použitím niektorej z techník operačnej metódy, ktorú nazývame liposukcia.

Čo je to tumescentná liposukcia?

V prípade tumescentnej liposukcie je do ošetrovanej, dopredu vyznačenej plochy, aplikované veľké množstvo infiltračného roztoku ihlou, ktorá je napojená hadičkou na nádobu s nariedeným roztokom. Tumescentná liposukcia je obvykle vykonávaná u pacientov, ktorí vyžadujú iba lokálnu anestéziu. Tento zákrok trvá dlhšie než klasická liposukcia (trvá maximálne 3 hodiny, ale väčšinou len 2 hodiny). Pretože roztok obsahuje okrem fyziologického (soľného) roztoku a adrenalínu (spôsobí stiahnutie ciev) aj určité množstvo znecitlivejúcej látky -  anestetika (obvykle lidocainu), ďalšia anestézia nie je potrebná. Anestetikum, ktoré sa nachádza v infiltračnom roztoku, má okrem anestetického účinku tiež účinok lipofilný - tj. spôsobuje bez akýchkoľvek vedľajších účinkov povrchovú deštrukciu tukových buniek, ktoré sa dajú voľne nasať do tenkých 2 mm kanýl. Pri tejto technike sa obvykle použije 2 - 3 x viacej tekutiny, ako je objem odsávaného tuku. Výsledkom je opuch (ang. tumescence) podkožného tkaniva, samozrejme prechodný, ktorý umožňuje použiť tenké, oblé kanyly, ktorých priemer by sme museli zdvoj až strojnásobiť, pokiaľ by sa pracovalo s tkanivom neinfiltrovaným. Pred vlastným odsávaním je potrebné počkať, kým začne pôsobiť anestetikum, niekedy až 40 min.. Potom už prebieha vlastné odsávanie pomocou liposukčných kanýl. Výhodou tumescentnej metódy je lokálna anestézia, aplikácia veľkého množstva roztoku, lipofilný účinok lidocainu, možnosť polohovať pacienta počas zákroku a záverečné odsatie, ktoré sa vykonáva v stoji. Zákrok trvá v porovnaní s klasickou liposukciou dlhšiu dobu a nie je odporúčané pri jednom sedení odsať naraz niekoľko veľkých plôch, alebo celé telo. Tumescentná technika je v spojení s vibračnou kanylou, použitou na odsávanie, považovaná za najefektívnejšiu a zároveň najšetrnejšiu metódu. Jedná sa o kombináciu tumescentnej a vibračnej liposukciie.

Viac informácií nájdete na https://www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

Aktualizované: 13.01.2014

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.
Súvisiace skúsenosti
  Stojí to za to
Kedže o seba veľmi dbám, rozhodla som sa pre rýchlejšiu cestu ako sa zbaviť neestetickych vankusikov na bruchu a pase. Veľmi oceňujem spoluprácu, profesionalitu tímu, opateru po zákroku a s... Viac 

V akej fáze sa nachádzate?

   

Súvisiace zákroky

Diskusia

O čom sa hovorí Reakcií celkom Posledná odpoveď
Liposukcia chrbta a zadnej časti paží  POPULAR  1 17.05.2017
Horná veková hranica pre liposukciu  POPULAR  1 09.05.2017
Odstránenie podbradku liposukciou  POPULAR  1 20.04.2017
Liposukcia v dobe kojenia  POPULAR  1 17.04.2017
Vhodné obdobie pre liposukciu  POPULAR  1 04.04.2017
Zobraziť všetky diskusie k Liposukcia tumescentná
Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.