Tumescenčná liposukcia

Ste pred zákrokom?

Vyplňte krátky dotazník a pošlite nezáväzný dopyt až 4 špecialistom na tento zákrok. Vďaka dotazníku ľahšie získate konkrétnu odpoveď od špičiek v odbore – rýchlo a zdarma

  1. Step 16
  2. Step 17
  3. Step 18
  4. Step 19
  5. Step 20
  6. Step 21
  7. Step 22
  8. Step 23

Kedy chcete liposukciu podstúpiť?

Akú partiu chcete najviac ošetriť?

Už ste niekedy liposukciu podstúpil/a?

O akej metóde premýšľate?

Ako ste skúšal/a schudnúť do tejto chvíle?

Ako dlho sa pokúšate schudnúť?

Pomohla by vám v rozhodovaní možnosť platby na splátky?

Chcela by ste sa pripoistiť na prípadné komplikácie po zákroku?

Niektorí ľudia trpia nadmernými tukovými zásobami v určitých partiách tela, ako sú boky, stehná, brucho a zadoček. Tieto nežiaduce tukové oblasti je možné odstrániť pomocou kanyly a vákuového odsatia s použitím niektorej z techník operačnej metódy, ktorú nazývame liposukcia.

Čo je to tumescentná liposukcia?

V prípade tumescentnej liposukcie je do ošetrovanej, dopredu vyznačenej plochy, aplikované veľké množstvo infiltračného roztoku ihlou, ktorá je napojená hadičkou na nádobu s nariedeným roztokom. Tumescentná liposukcia je obvykle vykonávaná u pacientov, ktorí vyžadujú iba lokálnu anestéziu. Tento zákrok trvá dlhšie než klasická liposukcia (trvá maximálne 3 hodiny, ale väčšinou len 2 hodiny). Pretože roztok obsahuje okrem fyziologického (soľného) roztoku a adrenalínu (spôsobí stiahnutie ciev) aj určité množstvo znecitlivejúcej látky -  anestetika (obvykle lidocainu), ďalšia anestézia nie je potrebná. Anestetikum, ktoré sa nachádza v infiltračnom roztoku, má okrem anestetického účinku tiež účinok lipofilný - tj. spôsobuje bez akýchkoľvek vedľajších účinkov povrchovú deštrukciu tukových buniek, ktoré sa dajú voľne nasať do tenkých 2 mm kanýl. Pri tejto technike sa obvykle použije 2 - 3 x viacej tekutiny, ako je objem odsávaného tuku. Výsledkom je opuch (ang. tumescence) podkožného tkaniva, samozrejme prechodný, ktorý umožňuje použiť tenké, oblé kanyly, ktorých priemer by sme museli zdvoj až strojnásobiť, pokiaľ by sa pracovalo s tkanivom neinfiltrovaným. Pred vlastným odsávaním je potrebné počkať, kým začne pôsobiť anestetikum, niekedy až 40 min.. Potom už prebieha vlastné odsávanie pomocou liposukčných kanýl. Výhodou tumescentnej metódy je lokálna anestézia, aplikácia veľkého množstva roztoku, lipofilný účinok lidocainu, možnosť polohovať pacienta počas zákroku a záverečné odsatie, ktoré sa vykonáva v stoji. Zákrok trvá v porovnaní s klasickou liposukciou dlhšiu dobu a nie je odporúčané pri jednom sedení odsať naraz niekoľko veľkých plôch, alebo celé telo. Tumescentná technika je v spojení s vibračnou kanylou, použitou na odsávanie, považovaná za najefektívnejšiu a zároveň najšetrnejšiu metódu. Jedná sa o kombináciu tumescentnej a vibračnej liposukciie.

Viac informácií nájdete na https://www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

Aktualizované: 13.01.2014

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to     

U pána doktora Boháča som podstúpila tumescenčnú liposukciu - 3 lokality v oblasti stehien v lokálnej anestézii. Zákrok sa dal vydržať, ale bola to dosť veľká bolesť, teda aspoň pre mňa, určite ďalší krát by som išla do ... Viac 

1 Páči sa mi to  

Liposukcia tumescenčná - Cenníky

Ceny od 690 €
zvyčajne do 1 190 €
MUDr. Juraj Paliatka
MUDr. Ján Bumbera
Bratislava, Trnava
Ceny od 700 €
MUDr. Ján Bumbera
Ceny od 1 060 €
MUDr. Martin Šimkanin
ENVY klinika estetickej medicíny
Košice, Poprad, Bratislava, Žilina
Ceny od 900 €
ENVY klinika estetickej medicíny
Concept Clinic
Bratislava
Ceny od 600 €
Concept Clinic

Liposukcia tumescenčná

96% spokojnosť. Založené na 137 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.