Tumescenčná liposukcia

Niektorí ľudia trpia nadmernými tukovými zásobami v určitých partiách tela, ako sú boky, stehná, brucho a zadoček. Tieto nežiaduce tukové oblasti je možné odstrániť pomocou kanyly a vákuového odsatia s použitím niektorej z techník operačnej metódy, ktorú nazývame liposukcia.

Čo je to tumescentná liposukcia?

V prípade tumescentnej liposukcie je do ošetrovanej, dopredu vyznačenej plochy, aplikované veľké množstvo infiltračného roztoku ihlou, ktorá je napojená hadičkou na nádobu s nariedeným roztokom. Tumescentná liposukcia je obvykle vykonávaná u pacientov, ktorí vyžadujú iba lokálnu anestéziu. Tento zákrok trvá dlhšie než klasická liposukcia (trvá maximálne 3 hodiny, ale väčšinou len 2 hodiny). Pretože roztok obsahuje okrem fyziologického (soľného) roztoku a adrenalínu (spôsobí stiahnutie ciev) aj určité množstvo znecitlivejúcej látky -  anestetika (obvykle lidocainu), ďalšia anestézia nie je potrebná. Anestetikum, ktoré sa nachádza v infiltračnom roztoku, má okrem anestetického účinku tiež účinok lipofilný - tj. spôsobuje bez akýchkoľvek vedľajších účinkov povrchovú deštrukciu tukových buniek, ktoré sa dajú voľne nasať do tenkých 2 mm kanýl. Pri tejto technike sa obvykle použije 2 - 3 x viacej tekutiny, ako je objem odsávaného tuku. Výsledkom je opuch (ang. tumescence) podkožného tkaniva, samozrejme prechodný, ktorý umožňuje použiť tenké, oblé kanyly, ktorých priemer by sme museli zdvoj až strojnásobiť, pokiaľ by sa pracovalo s tkanivom neinfiltrovaným. Pred vlastným odsávaním je potrebné počkať, kým začne pôsobiť anestetikum, niekedy až 40 min.. Potom už prebieha vlastné odsávanie pomocou liposukčných kanýl. Výhodou tumescentnej metódy je lokálna anestézia, aplikácia veľkého množstva roztoku, lipofilný účinok lidocainu, možnosť polohovať pacienta počas zákroku a záverečné odsatie, ktoré sa vykonáva v stoji. Zákrok trvá v porovnaní s klasickou liposukciou dlhšiu dobu a nie je odporúčané pri jednom sedení odsať naraz niekoľko veľkých plôch, alebo celé telo. Tumescentná technika je v spojení s vibračnou kanylou, použitou na odsávanie, považovaná za najefektívnejšiu a zároveň najšetrnejšiu metódu. Jedná sa o kombináciu tumescentnej a vibračnej liposukciie.

Viac informácií nájdete na https://www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

Aktualizované: 13.01.2014

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

Liposukcia tumescenčná - Cenníky

Ceny od 900 €
Eveclinic Bratislava
MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 500 €
MUDr. Patrik Paulis
Ceny od 900 €
MUDr. Dominika Kevická
MUDr. Marek Šipka
Bratislava, Pezinok
Ceny od 900 €
MUDr. Marek Šipka
Ceny od 1 060 €
MUDr. Barbora Brezová PhD.

Súvisiace zákroky

Liposukcia tumescenčná

96% spokojnosť. Založené na 100 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.