Liposukcia ultrazvuková

Autor: Esthé a. s. - klinika plastické chirurgie

Ide o najmodernejšiu operačnú metódu na odstránenie nadbytočného tukového tkaniva z podkožných zásob, a to pomocou tenkej ultrazvukovej kanyly. Zákrok je veľmi účinný, prináša trvalý efekt a je považovaný za najbezpečnejšiu a najšetrnejšiu metódu liposukcie.

Ultrazvuková liposukcia (UAL - ultrasonic-assisted liposuction) využíva k odsávaniu tuku špeciálnu kanylu, ktorá produkuje ultrazvukovú energiu. Táto energia pôsobí na steny tukových buniek a tuk skvapalní. Ten je následne kanylou odsávaný. Tento proces výrazne uľahčuje fyzickú prácu chirurga, čo mu dovoľuje lepšie sa na výkon sústrediť a odviesť maximálne kvalitnú prácu.
Metóda sa používa na odstránenie nežiaduceho tuku v lokalitách, ako podbradok, paže, trup, brucho, zadok, boky, stehná, kolená, lýtka. Zákrok prebieha podľa rozsahu ošetrovanej oblasti a množstva odsatého tuku v celkovej alebo lokálnej anestézii. Dalšie informácie napr. web Ave Clinic.

Výhody

Nespornou výhodou ultrazvukovej liposukcie je trvalý efekt. Metóda umožňuje selektívne zacielenie priamo na nežiaduce tukové bunky, takže dochádza k minimálnemu porušeniu okolitého tkaniva. Zákrok je presnejší, jemnejší, s minimálnym rizikom vzniku pooperačných nerovností. Oproti klasickej liposukcii pacienti v omnoho menšom rozsahu bojujú s bolestivosťou, opuchmi a modrinami. Väčšina pacientov sa preto zaobíde bez analgetík a je schopná sa vrátiť do práce za niekoľko dní.

Ultrazvuková liposukcia je veľmi šetrná a tukové bunky nepoškodzuje - ich ďalšia životaschopnosť dosahuje 75-80 %, preto je možné touto metódou odobrať tuk pre následné využitie, ako výplň do iných partií tela. Vlastné tukové výplne sú prirodzenejšie a trvalejšie, ako iné typy výplní, organizmus ich veľmi dobre znáša a alergické reakcie sa takmer nevyskytujú.

Rozlišujte!

Liposukcia bezpochyby patrí medzi najžiadanejšie operačné výkony využívané v estetickej chirurgii. Za túto metódu sa bohužiaľ „schovávajú“ aj rôzne neinvazívne metódy (neinvazívna ultrazvuková liposukcia, kavitačná liposukcia, ultrazvuková liposukcia 3. generácie a pod.), ktoré však predstavujú iba obyčajnú lipolýzu, pri ktorej sú tukové bunky rozrušené cez kožu, a potom sú odplavené prirodzeným metabolizmom z tela von. Oproti tomu liposukcia vždy znamená rozrušenie a následné odsatie tukových buniek z podkožia kanylou. Ide teda o úplne rozdielne metódy, ktoré sa nedajú porovnávať. Ani výsledok ošetrenia nie je rovnaký, výrazne vyšší a trvalý efekt poskytuje iba skutočná ultrazvuková liposukcia.

Pred a po

Vaserlipo1 Vaserlipo2
Vaserlipo3 Vaserlipo4

Popis vznikol za pomocí Esthé - Klinika plastické chirurgie

Viac informácií nájdete na https://www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

Aktualizované: 01.08.2016

Autor
Esthé a. s. - klinika plastické chirurgie

Súvisiace skúsenosti

Liposukcia ultrazvuková - Cenníky

ENVY klinika estetickej medicíny
Košice, Poprad, Bratislava, Žilina
Ceny od 1 080 €
ENVY klinika estetickej medicíny
Ceny od 690 €
Eveclinic Bratislava
MUDr. Zdenko Zamboj
Trnava, Žiar nad Hronom, Vráble
Ceny od 400 €
zvyčajne do 5 400 €
MUDr. Zdenko Zamboj
Ceny od 690 €
MUDr. Jozef Fedeleš PhD.
Ceny od 690 €
MUDr. Dominika Kevická

Liposukcia ultrazvuková

92% spokojnosť. Založené na 61 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.