Liposukcia ultrazvuková

Úvod

Ide o najmodernejšiu operačnú metódu na odstránenie nadbytočného tukového tkaniva z podkožných zásob, a to pomocou tenkej ultrazvukovej kanyly. Zákrok je veľmi účinný, prináša trvalý efekt a je považovaný za najbezpečnejšiu a najšetrnejšiu metódu liposukcie.

Ultrazvuková liposukcia

Ultrazvuková liposukcia

Ultrazvuková liposukcia

Ultrazvuková liposukcia (UAL - ultrasonic-assisted liposuction) využíva k odsávaniu tuku špeciálnu kanylu, ktorá produkuje ultrazvukovú energiu. Táto energia pôsobí na steny tukových buniek a tuk skvapalní. Ten je následne kanylou odsávaný. Tento proces výrazne uľahčuje fyzickú prácu chirurga, čo mu dovoľuje lepšie sa na výkon sústrediť a odviesť maximálne kvalitnú prácu.

Metóda sa používa na odstránenie nežiaduceho tuku v lokalitách, ako podbradok, paže, trup, brucho, zadok, boky, stehná, kolená, lýtka. Zákrok prebieha podľa rozsahu ošetrovanej oblasti a množstva odsatého tuku v celkovej alebo lokálnej anestézii. 

Výhody

Výhody

Výhody

Nespornou výhodou ultrazvukovej liposukcie je trvalý efekt. Metóda umožňuje selektívne zacielenie priamo na nežiaduce tukové bunky, takže dochádza k minimálnemu porušeniu okolitého tkaniva. Zákrok je presnejší, jemnejší, s minimálnym rizikom vzniku pooperačných nerovností. Oproti klasickej liposukcii pacienti v omnoho menšom rozsahu bojujú s bolestivosťou, opuchmi a modrinami. Väčšina pacientov sa preto zaobíde bez analgetík a je schopná sa vrátiť do práce za niekoľko dní.

Ultrazvuková liposukcia je veľmi šetrná a tukové bunky nepoškodzuje - ich ďalšia životaschopnosť dosahuje 75-80 %, preto je možné touto metódou odobrať tuk pre následné využitie, ako výplň do iných partií tela. Vlastné tukové výplne sú prirodzenejšie a trvalejšie, ako iné typy výplní, organizmus ich veľmi dobre znáša a alergické reakcie sa takmer nevyskytujú.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."