Modelácia pier pomocou Boca nití

Autor:

Pribúdajúcim vekom a vplyvom rôznych negatívnych faktorov sa počas života môže meniť tvar našich pier, pery strácajú elasticitu, dochádza k poklesu kútikov úst alebo vznikajú tzv. fajčiarske vrásky. Dôvodom je predovšetkým strata kolagénových vlákien, ale aj zmena štruktúry tkaniva a mimické zlozvyky. Ako jedno z riešení odporúčame modeláciu pier vstrebateľnými vláknami - Boca niťami. Ide o miniinvazívny ambulantný zákrok estetickej medicíny, kedy sa do pier zavedie vstrebateľné vlákno vyrobené z kaprolaktonu. Výsledkom je veľmi diskrétne zväčšenie pier, zjemnenie prípadne odstránenie prvých vrások alebo odstránenie asymetrie medzi hornou a dolnou perou.

Pre koho je zákrok vhodný

Zákrok je určený pre každého, kto nie je spokojný s tvarom alebo veľkosťou svojich pier. Pomocou Boca nití dokážeme perám dodať objem a symetrický tvar. Aplikáciu ďalej odporúčame aj v prípade poklesnutých kútikov úst a pri tzv. fajčiarskych vráskach.

Výhody zákroku

  • je miniinvazívny,
  • je ambulantný s lokálnou anestéziou,
  • bezpečný materiál,
  • krátka rekonvalescencia,
  • dlhodobý efekt (3 roky),
  • bez nežiadúcich účinkov.

Priebeh zákroku

Pery sú pred samotným zákrokom znecitlivené lokálnou anestéziou, v dôsledku čoho je zákrok bezbolestný. Do línie tesne nad hranicou pier sa prostredníctvom mikrokanyly zavedie špeciálne niťové vlákno. Mikrokanyla sa následne odstráni a v perách zostáva len vlákno, ktoré sa v danej oblasti zachytí pomocou jemných tŕňov a postupne stimuluje vznik tkaniva.

boca nite

Boca nite sú vyrobené z kaprolaktonu, ktorý sa bežne používa v chirurgickej praxi na celom svete. Ide o bezpečný a veľmi kvalitný materiál, vstrebateľný za 12-18 mesiacov. Boca nite sú vysoko profesionálny produkt, ktorý vyžaduje špecifické postupy pri aplikácii. Z tohto dôvodu je možné absolvovať zákrok výlučne len u certifikovaného lekára.

Výsledný efekt

Nite je možné aplikovať do 1 alebo oboch pier. Výsledný efekt sa plne rozvíja do 1 mesiaca. Trvanlivosť efektu sú 3 roky, s možnosťou zákrok opakovať. Modelovanie pier Boca niťami je možné kombinovať s výplňovými materiálmi s obsahom kyseliny hyalurónovej.

BOCA predpo

Rekonvalescencia

Rekonvalescencia trvá 2-3 dni. Po zákroku sa može objaviť mierny opuch alebo modrinky. Na opuch odporúčame prikladať studený obklad po dobu 2-3 dni. Vznik modriniek je možné eliminovať užívaním arnikových tabliet 7 dní pred a 10 dní po zákroku. Ďalej odporúčame vyhýbať sa minimálne 14 dní po zákroku agresívnemu pohybu pier, ich špúleniu a výraznej tvárovej mimike. Rovnako je nutné obmedziť pobyt vo vysokých teplotách (slnečné žiarenie, solárium, UV lampy a pod.).

Kontraindikácie

Zákrok nie je možné realizovať u klientov s akútnym, autoimúnnym a herpetickým ochorením a u pacientov s poruchami zrážanlivosti krvi. Rovnako nie je vhodný ani pre tehotné alebo dojčiace ženy.

 

Autorka textu:
MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
riditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS, ambulancia estetickej medicíny

Publikované: 07.11.2016

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.