Modelácia prsníkov Single scar

Úvod

Kanadská autorka Elizabeth Hall-Findlay popísala vo svojej knihe Aesthetic Breast Surgery techniky zmenšenia, respektíve modelácie prsníkov s použitím tzv. cirkumvertikálnej jazvy. To znamená, že výsledná jazva je len okolo prsných dvorcov a od dvorcov zvisle nadol. Nevytvára sa tu horizontálna jazva tvaru obráteného písmena T, ako to bolo pri starších postupoch. Je to vlastne istý spôsob úpravy kožného krytu na prsníku, pričom samotná modelácia alebo zmenšenie žľazy prsníka môže byť realizovaná viacerými spôsobmi. Pri väčšine modelačných techník je zachovaná činnosť mliečnych žliaz a preto je možné po takomto zákroku bez problémov dojčiť.

Vhodná indikácia

Vhodná indikácia

Vhodná indikácia

Technika Single scar sa dá použiť prakticky u všetkých pacientok, ktoré požadujú úpravu /modeláciu/ značne poklesnutých prsníkov napr. po dlhodobom dojčení alebo výraznejšej strate hmotnosti. Je možné ju tiež kombinovať s použitím prsníkových implantátov, alebo ju použiť aj pri zmenšovaní prsníkov /redukčnej mammaplastike/.

Kontraindikácia

Táto operačná technika nie je vhodná pri redukcii extrémne veľkých prsníkoch /veľkosť košíkov G a vyššie/ alebo pri masívnom nadbytku kože po schudnutí. Je však potrebné zohľadniť individualitu každej pacientky a rozhodnúť sa podľa daného nálezu.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."