SlimLipo - laserová liposukcia

Autor:

Metóda SlimLipo garantuje väčší efekt liposukcie s nižším výskytom nežiadúcich javov a komplikácií. Najčastejšie sa zákrok vykonáva v tumescenčnej liposukcii, ktorú možno vykonať ambulantne. Po SlimLipo liposukcii je pacientmi uvádzaná menšia bolestivosť, opuchy a hematómy ako po klasickej liposukcii. Nie je výnimkou, že už druhý deň po zákroku sú ľudia schopní ísť do práce, najmä ak liposukcia bola menšieho rozsahu. Po zákroku je nutné dodržiavať rovnaký režim ako po liposukcii a nosiť špeciálne kompresívne prádlo. Výsledok liposukcie je viditeľný hneď po zákroku, definitívne hodnotenie je ale možné až po pol roku, kedy dôjde k dostatočnému dozretiu výsledku a konsolidácií jaziev.

Názov SlimLipo pochádza zo skrátených anglických slov Selective Laser Induced Melting – teda selektívne laserom indukované tavenie tuku. Prístroj vznikol po šesťročnom výskume a hľadaní ideálnych vlnových dĺžok laseru, ktoré čo najefektívnejšie narúšajú tukové tkanivo, aby liposukcia bola čo najúčinnejšia.

b687376a687376

Princíp SlimLipo liposukcie

Vlnová dĺžka lasera je dvojaká a to 924 nm a 975 nm. Prvá vlnová dĺžka efektívne rozpúšťa tukové tkanivo, druhá zase optimálnym termálnym efektom pôsobí na hlbokú vrstvu kože a zaručuje jej retrakciu. Retrakcia je spôsobená jednak koaguláciou a jednak stimuláciou novotvorby kolagénu v koži.

Výhody SlimLipo

Metóda SlimLipo garantuje väčší efekt liposukcie s nižším výskytom nežiadúcich javov a komplikácií, lepšiu retrakciu kože s menším rizikom kožných rias a fáld, menšie riziko nerovností a celulitídy, nižší výskyt opuchov a hematómov a možnosť šetrnějšieho ošetrenia väčších plôch tela.

Ako zákrok SlimLipo vyzerá?

Zákrok sa vykonáva v miestnej anestézii, v tumescenčnej a celkovej anestézii. Najčastejšie sa zákrok vykonáva v tumescenčnej liposukcii, ktorú možno vykonať ambulantne. Ošetrovaná plocha je po bežnej príprave – dezinfekcí a zarúškovaniu najskôr napustená roztokom, ktorý obsahuje lieky proti bolesti – anestetiká, lieky na obmedzenie krvácania – adrenalín a bikarbonát. Potom je z drobných rezov na koži do podkožného tuku zavedená špeciálna sonda napojená na laserový generátor, ktorá aplikuje do tkaniva laser.

Tento laser rozpúšťa tukové tkanivo a primeranou tepelnou koaguláciou spôsobí retrakciu kože. Pozíciu hrotu laserové kanyly možno kontrolovať podľa toho, že vysiela červené svetlo a je teda v podkoží vidieť. Intenzita okamžitého laserového žiarenia aj celková aplikovaná energia sa dá ľahko nastaviť a kontrolovať. Po ukončení aplikácie laseru nasleduje vlastné odsávanie tuku pomocou klasickej podtlakovej liposukcie.

b687375a687375

Rekonvaslecencia po SlimLipo

Po SlimLipo liposukcii je pacientmi uvádzaná menšia bolestivosť, opuchy a hematómy ako po klasickej liposukcii. Nie je výnimkou, že už druhý deň po zákroku sú ľudia schopní ísť do práce, najmä ak liposukcia bola menšieho rozsahu. Po zákroku je nutné dodržiavať rovnaký režim ako po liposukcii a nosiť špeciálne kompresívne prádlo.

Efekt po zákroku

Výsledok liposukcie je viditeľný hneď po zákroku, definitívne hodnotenie je ale možné až po pol roku, kedy dôjde k dostatočnému dozretiu výsledku a konsolidácií jaziev.

Publikované: 24.03.2017

Súvisiace skúsenosti

SlimLipo - laserová liposukcia - Cenníky

MUDr. Zdenko Zamboj
Trnava, Žiar nad Hronom, Vráble
Ceny od 400 €
zvyčajne do 5 400 €
MUDr. Zdenko Zamboj
MUDr. Ján Bumbera
Bratislava, Trnava
Ceny od 1 200 €
MUDr. Ján Bumbera
Ceny od 1 200 €
MUDr. Gabriel Šlárko
Ceny od 1 200 €
MUDr. Peter Žiak PhD.
Ceny od 400 €
zvyčajne do 5 400 €
BELLEZA - klinika plastickej chirurgie a laserovej medicíny

SlimLipo - laserová liposukcia

99% spokojnosť. Založené na 172 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.