Neinvazívna liposukcia - UltraContour

Ultra ContourT firmy MedixSysteme je prvý patentovaný systém duálnej ultrazvukovej technológie s pridanou technológiou multisekvenčných ultrazvukových masážnych drenážnych vĺn UNDR pre získanie optimálnych telesných kontúr.

Čo je to UltraContour?

Systém UltraContour je bezbolestná forma liposukcie pomocou vysoko fokusovaného ultrazvuku, ktorý je tisíckrát intenzívnejší ako bežné ultrazvukové vyšetrenia. Je to šetrná metóda, ktorá však umožňuje dosahovať žiaduce výsledky bez modrín a nerovností, ktoré sú typické pre operatívne (invazívne) ošetrenia. Nová generácia UltraContouru™ využíva v prvej (HIFU) fáze zákroku svojim charakterom kombináciu fyzikálnych javov spojených s ultrazvukom:

  • ultracontour-ctverec

    prístroj UltraContour

    Depolymerizácia – molekulárne rozloženie triglyceridov (tukov) a zvýšenie ich fluidity

  • Lipolýza – „vypudenie“ mastných kyselín mimo tukovú bunku cez membránu so zvýšenou priepustnosťou

  • Defibrotizácia – mechanický účinok na spojivové tkanivo v hlbokých vrstvách kože

V druhej fáze dochádza pomocou UMD ultrazvukových drenážnych masážnych vĺn k zvýšeniu metabolizmu tukových buniek a podpore ich drenáže cestou lymfatického systému. UltraContour je lekársky prístroj plnohodnotne certifikovaný značkou CE 0499 podľa Medical Directive 93/42/EEC. Bezpečnosť a účinnosť je garantovaná a overená.

Ste vhodným kandidátom pre UltraContour?

Žena je najvhodnejšou kandidátkou pre terapiu vo veku 25 až 55 rokov, s BMI indexom 25 až 35 a s tukom sústredeným v oblasti brucha a dolných končatín, prípadne aj s celulitídou. Muž je ideálny kandidát vo veku 30 až 50 rokov, s nadváhou v oblasti brucha.  Obaja s malou pohybovou aktivitou a energetickým obsahom stravy vyšším ako zodpovedá výdaju. UltraContour môže tiež podstúpiť žena po tehotenstve, alebo po kojení, ktorá chce rýchlo získať svoje pôvodné krivky.

Pred zákrokom

Nie je potrebné dodržiavať nejaké zvláštne obmedzenia, alebo prípravu. Snáď iba dostatočný prísun tekutín. Zákrok UltraContour by nemali podstupovať ľudia s metabolickým ochorením, v priebehu tehotenstva a kojenia, s kovovými implantátmi a nádormi v mieste zákroku, s hepatitídou, HIV, zápalmi či kožnými výsevmi v mieste aplikácie.

Vlastný zákrok UltraContour

Každý zákrok – jedno sedenie, sa skladá z dvoch fáz. V prvej fáze sa využíva technológia HIFU (vysoko intenzívny fokusový ultrazvuk), ktorým sa bod po bode pokryje daná oblasť, napríklad brucho, stehna ... Táto časť zákroku trvá približne 20 minút. V druhej fáze (cca 20 minút) sa využíva technológia UMD (ultrazvuková lymfodrenáž), ktorá zaistí efektívny odvod reziduí po HIFU fáze. Ošetrovaná oblasť je potieraná špeciálnym gélom, ktorý vytvára priaznivé prostredie pre šírenie ultrazvukových vĺn.

Po zákroku UltraContour

Žiadne obmedzenia nie sú. Je vhodné dodržiavať zdravú životosprávu a začať s pohybovou aktivitou.

Ako dlho pretrvá výsledok UltraContour?

Výsledky sú v porovnaní s alternatívnymi neinvazívnymi zákrokmi a masážnymi technológiami s vakuovým odsatím trvalejšie. Podobne ako pri invazívnej liposukcii dochádza k odstráneniu tukového tkaniva. Najlepšie výsledky sú samozrejme pri klientoch, ktorí hneď v náväznosti na zákrok zmenia stravovacie návyky a zvýšia pohybovú aktivitu.

Text článku vznikol s láskavou pomocou MUDr. Ivany Bäumeltovej.

Aktualizované: 04.04.2009

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Diskusia

O čom sa hovorí Reakcií celkom Posledná odpoveď
Nespokojnost s neinvazivnou liposukciou  0 05.06.2011
Zobraziť všetky diskusie k Neinvazívna liposukcia - UltraContour
Odborníci vo vašom okolí   

Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.