Liposukcia vodným lúčom (body-jet, Water-jet, WAL)

Autor:

body-jet® prístroj umožňuje veľmi šetrné a hlavne bezpečné odstránenie tuku pomocou vodného lúča z problematických partií tela žien aj mužov. Liposukcia vodným lúčom je šetrná k nervom, cievam a ostatným tkanivám. Táto metóda umožňuje urobiť zákrok v lokálnej anestéze, čo výrazne skracuje dobu zákroku a následnú rekonvalescenciu, či hojenie. Návrat do bežného života metódou body-jet® je rýchlejší v porovnaní s ostatným metódam liposukcie. AquaShape je moderná technika pre liposukciu a transfér alebo prenos tuku pomocou vodného lúča. Ide o unikátnu metódu, pri ktorej sa bezpečne odstraňuje tuk, ktorý sa následne dá využiť na modeláciu a omladenie iných častí tela ako sú prsia, zadok, vrásky na tvári, dekolt a ruky.

Pre koho je liposukcia vodným lúčom vhodná

Pre všetkých ľudí s problémovými oblasťami ako sú: brucho, stehná, boky, zadok, paže, brada, ktorým nepomáha diéta ani cvičenie alebo pre ľudí, ktorí nemajú čas sa o seba starať.

Priebeh liposukcie vodným lúčom

Zákrok sa robí v lokálnej anestéze a znecitlivie sa len ošetrovaná časť tela. Zákrok trvá pomerne krátko. Pokiaľ má pacient záujem o ošetrenie celého tela, tak sa zákrok robí v celkovej anestéze.

Čo môže pacient očakávať po liposukcii vodným lúčom

Zákrok je ambulantný, pacient po ňom odchádza domov. Preto ide o veľmi šetrnú metódu a aj doba rekonvalescencie je tak veľmi krátka. Po zákroku nosí pacient špeciálne kompresívne oblečenie, ktoré sa musí nosiť dva mesiace.

Koľko tuku je možné odsať počas jednej liposukcie

Počas jedného sedenia je možné odstrániť až 5-8 % telesnej hmotnosti. Tento limit nie je daný kapacitou zariadenia, ale zdravotnými rizikami, ktoré so sebou potenciálne obnáša odsatie väčšieho množstva tuku – akými sú napríklad väčšie krvné straty.

Výsledný efekt po liposukcii vodným lúčom

Výhodou prístroja body-jet® je, že za krátky čas, bezbolestne bez zdĺhavej rekonvalescencie s okamžitým efektom môžete mať “postavu svojich snov.”

Cena za liposukciu vodným lúčom

Pacientovi sa po konzultácii stanoví presná cena za výkon podľa platného cenníku na našich stránkach. Pacientovi je ďalej odporučené kúpiť si špeciálne spodné prádlo na ošetrovanú oblasť v počte dvoch kusov.

Liposukcia vodným lúčom prístrojom body-jet®

Liposukčný prístroj body-jet® je prvý prístroj svojho druhu, ktorý pracuje na princípe WAL (vodou asistovanej liposukcie). Je to revolučná metóda v porovnaní s klasickou liposukciou.

Zásadným rozdielom pri využití body-jet® je skrátenie rekonvalescencie pacientov a jej okamžitý efekt. To ale stále nie je všetko a body-jet® splní očakávania aj tých najnáročnejších klientov. Preto body-jet® umožňuje na jednej strane šetrné odstránenie tukových zásob z neželaných partií a ich následné využitie a aplikovanie telu vlastnému tuku do iných požadovaných lokalít na tele, ako napríklad prsia a zadok.

luposukcia vodným lúčom
Fotky pred a po liposukcii vodným lúčom prýstrojom body-jet®. (foto: archiv kliniky)

Výhody liposukcie prístrojom body-jet® pre pacienta

  • okamžitý výsledok liposukcie
  • šetrná a bezpečná metóda
  • kratšia doba zákroku
  • veľmi rýchly návrat do bežného života
  • veľké percento preživších tukových buniek, ktoré sú vhodné pre prenos do iných častí tela
  • výrazne nižšie percento podliatín a modrín

Vďaka inovatívnemu prístroju body-jet®, ktorý využíva silu vodného lúča, nie je nutné používať skalpel pri odstraňovaní tuku, a tým sa táto metóda stáva miniinvazívnou.

Pri body-jet® nie je nutná celková anestézia, dokonca lokálna anestézia je preferovaná. Lokálna anestézia je výhodnejšia pre pacienta, ako aj pre doktora, pretože je plne zachovaná mobilita pacienta a teda polohovanie pacienta sa stáva jednoduchším, čo má za následok možnosť prevedenia liposukcie rovnomerne a bez akýchkoľvek nerovností.

Vzhľadom na to, že počas zákroku prebieha simultánna instilácia a odsávanie tekutiny, v daných oblastiach nedochádza k opuchu – edému, a teda je možné okamžité hodnotenie efektu a prípadné korekcie drobných nedostatkov, ktoré v opuchnutej oblasti nemusí byť priamo pri zákroku vidieť. Toto má za následok elimináciu nutnosti opakovaných zákrokov pre korekcie, čo v konečnom dôsledku šetrí čas aj peniaze našich pacientov.

Pri vpravení tekutiny do tukového tkaniva pomocou tenkej kanyly sa aplikuje lokálne anestetikum, čo zaručuje komfort našich pacientov počas zákroku, spolu s vazokonstrikčnými látkami, ktoré eliminujú krvácanie počas zákroku a tým pádom minimalizujú krvné straty. Vplyvom toho objem krvi odsatej spolu s neželaným tukovým tkanivom pri body-jet® tvorí len 1-3 %. Pri klasickej liposukcii môže dosahovať tento objem strát krvi až 40 % a následne existuje významné riziko nutnosti podávania krvných transfúzií na doplnenie objemu chýbajúcej krvi.

Prístroj Body-jet
Prístroj body-jet®  (foto: archiv kliniky)

Čo znamená transfer tuku s body-jet®

Prístroj body-jet® je jedinečný okrem iného aj tým, že dokáže bez využitia otvorených chirurgických metód preniesť tuk z neželaných partií na tele, práve do tých, ktoré je žiadané vyformovať, alebo im dodať objem.

Tukové tkanivo je odstraňované veľmi šetrne, čo má za následok vysoké percento prežívania tukového tkaniva v novej lokalite. Keďže tukové tkanivo je telu vlastné, riziko odmietnutia cudzieho materiálu, ktoré je pomerne významné pri iných metódach, je eliminované na nulu.

Ako funguje body-jet®?

Ako už bolo spomenuté, body-jet® je metódou vodou asistovanej liposukcie. Táto metóda funguje na princípe vymytia tukového tkaniva špeciálnym roztokom. Po lokálnej anestéze dochádza k vpraveniu kanyly pod kožu pacienta, cez ktorú je následne aplikovaný roztok, ktorý tukové tkanivo oddelí od okolitého tkaniva a tukové bunky vyplaví bez poškodenia okolitého tkaniva a bez poškodenia priľahlých ciev a nervov.

Následne sú tieto bunky šetrne odsaté a pripravené v prípade potreby na ďalšie použitie a premiestneniu do iných partií tela. Metóda je bezpečná a možné riziká klasickej liposukcie sú zredukované na minimum.

Na príprave článku sa podieľal MUDr. Marek Štefánik, operatér Chirkoz Medical Clinic.

Aktualizované: 07.10.2019

Liposukcia vodným lúčom (body-jet, Water-jet, WAL) - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Liposukcia vodným lúčom (body-jet, Water-jet, WAL) - Cenníky

MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 1 150 €
MUDr. Patrik Paulis
Ceny od 800 €
zvyčajne do 1 200 €
MUDr. Gabriel Šlárko - GÉVÉ Klinika
MUDr. Norbert Rácz
Bratislava
Ceny od 799 €
MUDr. Norbert Rácz
Ceny od 800 €
zvyčajne do 1 200 €
MUDr. Jarmila Hudáková
MUDr. Darina Oravcová
Košice, Poprad
Ceny od 400 €
MUDr. Darina Oravcová

Liposukcia vodným lúčom (body-jet, Water-jet, WAL)

99% spokojnosť. Založené na 69 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.