Zväčšenie prsníkov implantáty B-Lite

Autor:

Každá žena túži po dokonalých sexy prsiach, ktoré vždy boli a navždy aj zostanú symbolom ženskosti. V súčasnosti už nie je žiadnym tajomstvom, že vďaka plastickej chirurgii možete mať zvodný dekolt "na počkanie". To, že na doplnenie chýbajúceho objemu prsníkov sa používajú silikónové implantáty, určite neprekvapí nikoho z nás. Vedeli ste ale, že okrem nich existujú aj odľahčené implantáty plnené vzduchovými mikrosférami? Prsné implantáty B-Lite, ktoré sú o 30 % ľahšie ako bežné silikónové implantáty získali certifikáciu CE v Európe už v roku 2013 a od jari 2017 sú konečne k dispozícii aj na Slovensku. Zväčšenie prsníkov implantátmi B-Lite vykonáva v súčasnosti ako jediný na Slovensku skúsený plastický chirurg MUDr. Martin Dziuban z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS.

V čom sú implantáty B-Lite iné?

Prsné implantáty B-Lite vychádzajú zo štandardného a rokmi overeného silikónového obalu, ich tajomstvo však spočíva vo výplni. Tú tvorí silikónový gél kombinovaný so vzduchovými mikrosférami. Zjednodušene povedané, implantát je vyplnený silikónom obsahujúcim vzduchové bublinky, ktoré gél nadľahčujú. Vďaka tomu sú B-Lite o 30 % ľahšie než ostatné implantáty obsahujúce bežný silikón, lepšie odolávajú gravitácii a šetria chrbticu ženy.

Vzduchové mikrosféry implantáty nielen nadľahčujú, ale vďaka nim sú aj oveľa odolnejšie proti mechanickému poškodeniu tlakom. Odolajú až trinástim atmosféram a ich nositeľka sa tak môže bez starostí hĺbkovo potápať či lietať vysoko v oblakoch. Navyše, B-Lite majú lepšiu "priestorovú pamäť", čo zaručuje prirodzenejší vzhľad prsníkov.

porovnanie B Lite a štandardného implantátu
Porovnanie B-Lite a štandardného implantátu

Ďalšou výhodou je ich neobmedzená životnosť, teda nulová potreba výmeny implantátov z dôvodu opotrebenia časom. Revolučná technológia je totiž tuhšia a oveľa súdržnejšia. Prípadná ruptúra implantátu B-Lite je výrazne pozvoľnejšia a do organizmu sa dostane podstatne menej gélu a za dlhší čas. Lekári určite ocenia, že vďaka vzduchovým mikrosféram sú tieto implantáty transparentnejšie pri mamografickom vyšetrení.

Implantát vďaka svojej odľahčenej hmotnosti ponúka oveľa prirodzenejší vzhľad bez "zvlnenia" okraja implantátu a eliminuje tiež viditeľný okraj rysujúci sa pod kožou, teda najčastejší neduh implantátov uložených pod prsnou žľazou. Túto vlastnosť ocenia aj pacientky v rámci rekonštrukčnej chirurgie. V prípade odstránenia jedného prsníka a jeho následnej rekonštrukcie nedochádza k rýchlejšiemu poklesu rekonštruovaného prsníka.

Pre koho sú implantáty vhodné?

Zväčšenie prsníkov implantátmi B-Lite je vhodné pre ženy s nedostatočne vyvinutými, asymetrickými či ochabnutými prsníkmi ale aj ženy, ktorým sa tvar prsníkov zmenil v dôsledku kojenia. Vďaka jedinečným vlastnostiam majú implantáty využitie aj v rekonštrukčnej chirurgii. Z hľadiska veku neexistujú žiadne obmedzenia, klientka ale samozrejme musí byť plnoletá.

b lite
Porovnanie váhy bežných silikónových implantátov (horná fotografia) a implantátov B-Lite (spodná fotografia)

Ako prebieha operácia a následná rekonvalescencia?

Pri výbere vhodného implantátu zohrávajú dôležitú úlohu anatomické predpoklady klientky (obvod hrudníka, priemer prsníka) a samozrejme jej požiadavky. Prsný implantát sa vkladá pod sval alebo prsnú žľazu. Existujú 3 metódy vloženia – cez podpazušnú jamku, cez bradavku alebo podprsnú ryhu. Vo všeobecnosti je najčastejšie používanou metódou vloženie implantátu cez podprsnú ryhu.

B Lite implantat

Ide o najbezpečnejšiu metódu s minimálnym rizikom posunu implantátu a poškodenia citlivosti na bradavke. Ďalšou výhodou je, že jazvička vzniknutá z vloženia implantátu je ukrytá pod prsníkom. Celá operácia trvá 1,5 – 2 hodiny, výkon sa realizuje v celkovej anestéze a efekt je viditeľný okamžite.

Po operácii by klientka mala 14 dní dodržiavať oddychový režim. Po dobu 6-8 týždňov by sa mala vyhýbať nadmernej fyzickej záťaži a športovaniu. Nevyhnutné je nosenie špeciálnej elastickej podprsenky podľa inštrukcií plastického chirurga.

Aktualizované: 01.07.2020

Zväčšenie prsníkov implantáty B-Lite - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Zväčšenie prsníkov implantáty B-Lite - Cenníky

Ceny od 4 500 €
zvyčajne do 6 000 €
doc. MUDr. M. Boháč PhD.
MUDr. Ján Bumbera
Bratislava, Trnava
Ceny od 3 900 €
MUDr. Ján Bumbera
MB CLINIC
Bratislava
Ceny od 1 900 €
MB CLINIC
Ceny od 1 490 €
MUDr. Gabriel Šlárko
Ceny od 1 900 €
MUDr. Magdalina Kraynina

Zväčšenie prsníkov implantáty B-Lite

95% spokojnosť. Založené na 43 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.