Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

MUDr. Slavomír Kovalčík

Chirurgia Žilina  |  Traumatológia Žilina
Chirurgia Žilina  |  Traumatológia Žilina
 • 100% do 1 dňa
 • zodpovedaných
  dopytov
  priemerne
  odpovedá

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s MUDr. Slavomír Kovalčík? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - MUDr. Slavomír Kovalčík - Chirurgia Žilina  |  Traumatológia Žilina

Motto:

Len v zdravých rukách je cit a sila.

ČlenstvoOstatné členstvá:

 • ČSCR - Česká spoločnosť chirurgie ruky

Uvítanie

MUDr. Slavomír Kovalčík sa po ukončení vysokoškolského štúdia všeobecného lekárstva zameral na chirurgické zákroky ruky. V roku 1996 úspešne vykonal atestačnú skúšku z chirurgie, ku ktorej o dva roky neskôr pribudla ďalšia atestácia, tentokrát však so zameraním na traumatológiu.

Od roku 2010 pracuje MUDr. Kovalčík ako chirurg v ambulancii jednodňovej zdravotnej starostlivosti venujúcej sa úrazovej chirurgii a pacientom s problémami spadajúcimi do oblasti chirurgie ruky. Táto ambulancia je súčasťou neštátneho zdravotníckeho zariadenia ŽILPO, v ktorom majú pacienti možnosť využiť služby viac ako 15 ambulancií, výborne vybaveného rádiologického centra či v neposlednom rade aj pracovisko zabezpečujúce pracovnú zdravotnú službu.

Spomínaná JZS ambulancia chirurgie ruky s MUDr. Kovalčíkom sa špecializuje na zákroky s krátkou dobou rekonvalescencie, pričom čas, ktorý strávi pacient na oddelení nesmie presiahnuť 24 hod.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

MUDr. Slavomír Kovalčík je uznávaným odborníkom tak na endoskopiu zápästia, karpálneho tunela, ako aj ošetrenie zlomenín horných končatín, záprstných kostí, jednotlivých článkov prstov, odstraňovanie tumorov či dupoytrenovú kontraktúru.

Dupoytrenová kontraktúra, teda laicky sťahovanie prstov na ruke, ktoré je výsledkom vážneho poškodenia, najčastejšie zhrubnutia plochého väziva, nachádzajúceho sa v nadšľachovej oblasti. Vzhľadom však na konkrétne miesto postihnutia šliach sa MUDr. Kovalčík stretáva s dvoma typmi. Prvý typ predstavuje ľahší operačný zákrok a týka sa dlaňovej oblasti. Naopak druhú skupinu predstavujú pacienti s prstovým typom ochorenia, ktoré je vážnejšie s potrebným zákrokom aj plastického chirurga.

Operačný zákrok či už dlaňovej alebo prstovej kontraktúry si vyžaduje mimoriadne citlivý a precízny prístup tak lekára, pacienta, ako aj ďalšieho zdravotníckeho personálu. Netreba však zabúdať ani na dodržiavanie pooperačných opatrení, teda nosenia špeciálnych dlažiek, ktorých cieľom je natiahnutie prstov do želanej polohy.

Naša ordinácia/klinika

ŽILPO s.r.o. spolu s ambulanciou MUDr. Kovalčíka sídli v Žiline, na ul. Vysokoškolákov 31, v blízkosti obchodného centra Kaufland.

Naše fotografie

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Chirurgia ruky
Dupuytrenová kontraktúra
Syndróm karpálneho tunelu
Vrodené vady ruky

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

 • Ceny sú iba orientačné
 • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Chirurgia Žilina  |  Traumatológia Žilina
Adresa
Vysokoškolákov 31
Ambulancia má sídlo na žilinskej poliklinike Žilpo
010 08 Žilina
Slovenská republika