Estetické operácie prednožia

Mnohé z nás trápia deformity nôh - prednožia, kvôli problémom s obuvou, alebo aj z dôvodov estetických. Jedná sa napríklad o vbočený a vybočený palec, stuhnutý palec, kladivkový prst, preložený malíček alebo priečnu klenbu. Súčasná medicína ponúka riešenie týchto problémov v krátkodobých termínoch.

Vbočený a vybočený palec

Táto najčastejšia deformita na nohe je charakteristická zmenou postavenia palca nohy. Ako najčastejšia príčina sa mimo iné udáva nosenie špicatej obuvi, ktorá vychyľuje palec z osi. K operačnej úprave je popísaných 130 metód. Tá správna sa vyberá podľa nálezu deformity a rtg. snímku. K opätovnému získaniu správneho postavenia je väčšinou potrebná kombinácia výkonov na kosti a mäkkých tkanivách. Na kosti ide o osteotomie, t.j. preťatie kosti a nastavenie do správnej osi.

Stuhnutý palec

Príčinou stuhnutia v základnom kĺbe palca je artróza, t.j. degeneratívne ochorenie kĺbovej chrupavky. Operácia spočíva v plastickom zákroku v tomto kĺbe.

Kladivkový prst

Ide o skrčenie prstu s bolestivým otlakom až kurím okom. Operácia spočíva v úprave jeho postavenia s výkonom na kosti článku prsta.

Preložený malíček

Vrodená deformita malíčka nohy, kedy malíček sa prekladá cez vedľajší prst. Operácia spočíva v kombinácii zákroku plastiky kožnej, šľachovej a výkone na kostnom článku prsta.

Priečna klenba

Prejavuje sa bolestivými otlakmi pod hlavičkami záprstných kostičiek. Riešenie je operačné, a to výkonom moderných sklzných osteotómií v záprstných kostičkách a tak získaním trvalého zdvihnutia klenby.

Tento text vznikol s láskavou pomocou kliniky LAUREA.

Aktualizované: 17.02.2009

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Estetické operácie prednožia - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Estetické operácie prednožia - Cenníky

Ceny od 70 €
Avelane Clinic
Ceny od 470 €
Porta Med s.r.o.
Ceny od 275 €
MUDr. Ján Švehlík

Estetické operácie prednožia

100% spokojnosť. Založené na 56 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.