Kyselina hyalurónová

Stojí to za to
96%
Stojí to za to
Na základe 143 príbehov
Priemerná cena
268 €
Priemerná cena
Podľa 132 odborníkov
  • Lokálna anestézia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Okamžité výsledky
  • Dočasné výsledky

Čo sú injekčné výplne?

Čo sú injekčné výplne

Injekčné výplne

Injekčné výplne sú vstrebateľné prípravky, ktorých pomocou je možné modelovať tvár a napodobniť tak dočasne plastickú operáciu bez veľkého zásahu do tela. Dermálne výplne sa podľa odborníkov z Eveclinic používajú nielen na vyplnenie a korekciu vrások, ale aj na vyplnenie (augmentáciu) pier, korekciu nosa, úpravu kruhov/vačkov pod očami, korekciu hrany sánky, či korekciu jaziev. Najčastejšie sú založené na báze kyseliny hyalurónovej, kolagénu, alebo vlastného tuku.

  • Kyselina hyalurónová- v estetickej medicíne je kyselina hyalurónová najpoužívanejšou výplňou. Kyselina hyalurónová je látka telu vlastná a plne vstrebateľná, ktorá je obsiahnutá vo všetkých živých organizmoch. Kyselinu hyalurónovú telo produkuje prirodzene a má za úlohu na seba viazať vodu. Dokáže na seba naviazať až 6 litrov vody na gram. S vekom naše kožné bunky vytvárajú čoraz menej kyseliny hyalurónovej, čo vedie k vysúšaniu našej pleti a strate pružnosti. Výplne kyselinou hyalurónovou sú vynikajúcim riešením na vyhladenie a vyplnenie vrások na celej tvári, spevnenie kontúr tváre, omladenie dekoltu a krku, pri modelácií a zväčšení pier a dá sa využiť aj pri omladení zvráskavených rúk.
  • Kolagén- je najhojnejším proteínom v našom tele. Tvorí najväčšiu časť bielkovín v tele - až 30%. Pre telo má veľký význam. S pribúdajúcim vekom ho naše telo produkuje čoraz menej. Jedným z viditeľných znakov je naša pokožka, ktorá stráca pružnosť a pevnosť. Kolagénové injekčné výplne sú preto vhodné pre odstránenie vrások, prepadnutých miest na koži alebo jaziev.
  • Vlastný tuk- použitie vlastného tuku pacienta ako výplňového materiálu pre vylepšenie vzhľadu tváre zabráni možnému odmietnutiu materiálu alebo nekompatibilite, pretože sa jedná o váš vlastný, teda autológny, materiál. Autológny tuk často považujeme za najlepší výplňový materiál, pretože je menej škodlivý pre telo. Injekčnými výplňami vlastným tukom môžeme vyhladiť vrásky, zväčšiť pery, vyplniť objem prepadnutých tvári, alebo odstrániť kruhy pod očami.

Ich popularita v posledných rokoch stále rastie a čoraz viac ľudí sa rozhodne tento rýchly a neinvazívny zákrok podstúpiť. Podľa najnovších údajov Medzinárodnej spoločnosti plastickej a estetickej chirurgie (ISAPS) bolo len v roku 2021 zaznamenaných viac ako 5,2 miliónov zákrokov injekčnými výplňami po celom svete.

Vhodný kandidát na aplikáciu injekčných výplní

Vhodný kandidát na aplikáciu injekčných výplní

Kandidát na aplikáciu dermálnych výplní, pred a po u Dr. Aniuty Paraska

Injekčné výplne sú veľmi obľúbenou voľbou medzi tými, ktorí hľadajú bezpečný a neinvazívny spôsob, ako vrátiť čas a znížiť vzhľad hlbokých vrások alebo vyriešiť drobné nedokonalosti na tvári bez chirurgického zásahu. Sú vhodné pre ženy aj mužov, najčastejšie v strednom veku (35 - 65 rokov), pretože v tomto veku začína elasticita pokožky povoľovať a vrásky a nedokonalosti sa stávajú viditeľnejšie. Zákrok ale často podstupujú aj mladší ľudia, najmä kvôli vyhladeniu jaziev po akné, odstráneniu hrbu na nose, vyčnievajúcej brady alebo tvarovaniu pier.

Vhodným kandidátom sú najmä ľudia, ktorí sa zdráhajú ísť pod nôž alebo jednoducho chcú skrátiť čas rekonvalescencie. Injekčné výplne sú skvelou voľbou na dosiahnutie požadovaných estetických výsledkov. Ak si chcete zachovať vašu vizáž a len dopriať pleti oživenie a mladistvosť, injekčné výplne sú ideálnym riešením. Zatiaľ čo nevstrebateľný filler prináša permanentné výsledky, pri injekčných výplniach je nutné počítať s tým, že efekt je krátkodobý. Je ale možné tento zákrok opakovať. Napriek tomu injekčné výplne môžu mať účinok až dva roky. 

Aj keď sa na injekčné výplne používajú látky ako kyselina hyaluronová či vlastný tuk, ktoré sú telu vlastné a vstrebateľné, pri ktorých podľa špecialistov z DermaPoint nehrozí riziko alergickej reakcie, je vždy lepšie akékoľvek alergie konzultovať s lekárom. Pri výplniach z kolagénu totiž alergická reakcia nastať môže, aj keď je to ojedinelé.

Medzi ďalšie kontraindikácie patrí koža náchylná na tvorbu keloidov, čo je typ vyvýšenej, problematickej jazvy. Tehotné a dojčiace ženy by s týmto zákrokom tiež mali radšej počkať. 

Ako si vybrať vhodného lekára

Výber špecialistu na injekčné výplne

Pri výbere špecialistu sú pred a po fotky dôležité. Pred a po fotografia z ENVY kliniky

S popularitou injekčných výplní sa zdá, že sa vykonávajú všade, preto môže byť ťažké vybrať si kliniku a lekára, ktorý je pre vás ten pravý. Aby bola aplikácia injekčných výplní vykonaná správne, špecialista potrebuje obšírne znalosti anatómie tváre. Preto by tento zákrok mal byť vždy vykonávaný certifikovaným lekárom, ktorý zabezpečí bezpečnosť pacienta počas celého zákroku. Vhodného lekára si môžete vybrať na základe dobrých ohlasov, či už od okolia alebo sa môžete informovať prostredníctvom internetu. Vo všeobecnosti platí, že pri hľadaní vhodného lekára alebo kliniky pre akýkoľvek zákrok, je najdôležitejšie sledovať povesť kliniky, povesť lekára, jeho zručnosti, používané produkty a zariadenia, techniky a metódy. Pozor, na výbere lekára vždy záleží. Reklama ani cena nie sú zárukou dokonalého výsledku, skúsenosti a spokojní klienti sú. Preto sa vždy pozrite na "pred a po" fotky konkrétnych lekárov, aby ste sa uistili, že ten, ktorého si vyberiete, dosahuje výsledky aké očakávate. 

Bibliografia

American Academy Of Facial Plastic And Reconstructive Surgery. (2020). Injectables & Wrinkle Treatment. [online] Dostupné na: https://www.aafprs.org/AAFPRS/... [Dátum: 09.11.2020]

American Board of Cosmetic Surgery. 2020. Injectable Dermal Fillers Guide. [online] Dostupné na: https://www.americanboardcosme...[Dátum: 09.11.2020]

Eveclinic. (n. d.). Vyhladenie vrások a kontúrovanie tváre. [online] Dostupné na: https://www.eveclinic.sk/aplik... [Dátum: 11.3.2022]

ISAPS. (2020). Body fillers. [online] Dostupné na: https://isaps.org/discover/pat... [Dátum: 12. 1.2023]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov