Karboxyterapia

Priemerná cena
230 €
Priemerná cena
Podľa 6 odborníkov
 • Anestézia nie je potrebná
 • Nevyžaduje hospitalizáciu
 • Menej ako 1 hodina zákroku
 • Nevyžaduje kľudový režim
 • Okamžité výsledky
 • Dočasné výsledky

Čo je karboxyterapia?

Čo je karboxyterapia?

Oxid uhličitý injekčne aplikovaný pod pokožku

Pod pojmom karboxyterapia (laicky známa ako „plynové injekcie“) sa skrýva liečebná injekčná aplikácia oxidu uhličitého (CO2). Terapia oxidom uhličitým vznikla vo Francúzsku v roku 1932 a prvý krát začala byť využívaná vo francúzskych kúpeľoch Royat. Dnes je táto unikátna metóda medzinárodne populárna a využitie našla aj v dermatológii, anti-aging ošetreniach a estetickej dermatológii. 

Karboxyterapia sa používa pri liečbe celulitídy, je účinná aj pri vypadávaní vlasov a vynikajúce výsledky sú dosahované pri odstraňovaní strií. Podporuje tiež produkciu kolagénu a pomáha pri ničení tukových usadenín. Pri redukcii tuku a celulitídy sa často uprednostňuje karboxyterapia pred invazívnejšími a vysoko rizikovými metódami, ako je napríklad liposukcia. Karboxyterapiu je možné použiť na tvár, očné viečka, krk, dekolt, brucho, ruky, nohy a zadok.

Ďalej môže pomôcť zmierniť kruhy pod očami zvýšením prietoku krvi do viečka. Niektorí lekári tiež používali túto terapiu na liečbu erektilnej dysfunkcie, akútnej artritídy, Raynaudovho syndrómu a alopécie spôsobenej zlým krvným obehom.

Karboxyterapia má skutočne mnoho výhod a prináša viditeľné zlepšenie rôznych problémov a nedostatkov:

 • Starnutie pokožky
 • Ochabnutosť
 • Tmavé kruhy pod očami
 • Psoriáza
 • Alopécia
 • Strie
 • Hypertrofické jazvy
 • Celulitída
 • Zlepšenie kŕčových žíl
 • Vredy na nohách
 • Tukové usadeniny

Ako zistím, či som vhodný kandidát na karboxyterapiu?

Som vhodný kandidát na karboxyterapiu?

Karboxyterapia je vhodná pre mužov aj pre ženy

S pribúdajúcim vekom elasticita pokožky výrazne klesá a gravitácia neustále pôsobí na naše telo. Zmeny súvisiace s gravitáciou sa stávajú výraznejšími a jedným z prvých príznakov starnutia pokožky je vznik vrások, dvojitej brady, ochabnutých líc, vačkov pod očami alebo ochabnutá koža na tele.

Ak chcete obmedziť prejavy starnutia a podstúpiť novú metódu rejuvenizácie alebo vás trápi celulitída, strie, vypadávanie vlasov, jazvy, lokalizovaný tuk v problematických partiách ako brucho, zadok, stehná, paže, podbradok, vrásky alebo mnoho iných problémov, na ktoré karboxyterapia ponúka riešenie, tak ste vhodný kandidát na toto výnimočné ošetrenie. Karboxyterapia sa nevykonáva počas tehotenstva, pri renálnej nedostatočnosti alebo srdcovom zlyhaní, dýchacích problémoch, gangréne, epilepsii, mŕtvici a iných ochoreniach.

Ako si vybrať vhodného lekára?

Ako si vybrať vhodného lekára?

Výber odborníka je dôležitý

Pre liečbu karboxyterapiou sa môžeme rozhodnúť z estetických dôvodov (napr. zlepšenie vzhľadu pokožky alebo jaziev) aj zo zdravotných dôvodov (napr. podpora liečby psoriázy alebo kardiovaskulárnych ochorení). To, k akému odborníkovi by sme mali ísť, záleží na účele, pre ktorý sa rozhodneme podstúpiť liečbu.

Ak je našim cieľom zlepšiť vzhľad pokožky, odstrániť tukové tkanivo alebo celulitídu, ošetrenie môže vykonať špecialista na estetickú medicínu alebo kozmetička. Ak je karboxyterapia doplnkovou terapiou pri liečbe určitých ochorení, je potrebné toto rozhodnutie konzultovať s lekárom, ktorý nás v tejto oblasti lieči: v prípade psoriázy s dermatológom, v prípade žilových ochorení s flebológom, v prípade Raynaudovho syndrómu s reumatológom atď.

Stojí za to, venovať čas výberu skúseného špecialistu, prečítať si online recenzie pacientov a pozrieť si fotografie pred a po zákroku. Môže byť tiež vhodné, aby bol lekár členom niektorej z prestížnych organizácií združujúcich odborníkov v oblasti estetickej medicíny alebo dermatológie, ako je napríklad Slovenská Spoločnosť estetickej dermatológie a kozmetiky.

Bibliografia

Centro Medicina Natural y Antienvejecimiento. (n. d.). Carboxytherapy [online]. Dostupné na: https://www.medicinabiologica.... [Dátum: 17. 6. 2022]

Fiore Aesthetics. (n. d.). Carboxytherapy in London at Clinica Fiore [online]. Dostupné na: https://www.clinicafiore.co.uk... [Dátum: 17. 6. 2022]

  "Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
  Zobraziť lekárov