Táto nová metóda založená na liečebných účinkoch oxidu uhličitého má ozdravné a omladzujúce efekty na kožu. Oxid uhličitý je injekčne aplikovaný pod kožu, kde pôsobí na lepšie prekrvenie a regeneráciu tkaniva. Pokiaľ chcete vyzerať lepšie, alebo sa potrebujete zbaviť nejakej kožnej choroby prirodzenou cestou, využite karboxyterapiu - neinvazívnu metódu bez negatívnych účinkov na zdravie.

Úvod

Terapia oxidom uhličitým vznikla vo Francúzsku v roku 1932 a prvý krát začala byť využívaná vo francúzskych kúpeľoch Royat. Dnes je táto unikátna metóda medzinárodne populárna a využitie našla aj v dermatológii, anti-aging medicíne a estetickej dermatológii .

Čo je karboxyterapia?

Karboxyterapia sa používa na ošetrenie celulitídy, je účinná aj pri vypadávaní vlasov a vynikajúce výsledky sú dosahované pri liečbe strií. Pomáha tiež pri produkcii kolagénu a pri ničení tukových usadenín. Pri redukcii tuku a celulitídy sa často uprednostňuje karboxyterapia pred invazívnejšími a vysoko rizikovými metódami, ako je liposukcia. Karboxyterapiu je možné použiť na tvár, očné viečka, krk, dekolt, brucho, ruky, nohy a zadok.

Ďalej môže pomôcť znížiť kruhy pod očami zvýšením prietoku krvi do viečka. Niektorí lekári tiež používali túto terapiu na liečbu erektilnej dysfunkcie, akútnej artritídy, Raynaudovho syndrómu a alopécie spôsobenej zlým krvným obehom.

Ako zistím či som vhodný kandidát na karboxyterapiu?

Ak chcete obmedziť prejavy starnutia a elegantným spôsobom postúpiť novú metódu rejuvenizácie, alebo vás trápi celulitída, strie, vypadávanie vlasov, jazvy, problematické partie ako brucho, zadok, stehná, paže, podbradok, vrásky a mnoho iného čo karboxyterapia ponúka, tak ste vhodný kandidát pre toto výnimočné ošetrenie.

Ako si vybrať vhodného lekára?

Je veľmi dôležité vyhľadať špecialistu, ktorý má veľmi dobré skúsenosti s karboxyterapiou, pretože pri určitých partiách ako sú oči je nevyhnutné aby lekár vedel presne ako má postupovať. Množstvo recenzií sa dá dohľadať na internete. Nebojte sa osloviť ľudí, ktorí už zákrok podstúpili a budú vám vedieť poradiť ohľadom ich spokojnosti a s výsledkami.

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Je dôležité navštíviť lekára, ktorý vyhodnotí váš typ pokožky a posúdi vaše problémové partie. Lekár definuje konkrétnu liečbu na zníženie alebo odstránenie napríklad celulitídy, ktorá môže pozostávať z techniky alebo častejšie v kombinácii viacerých.

Ako sa pripraviť na zákrok?

Pred zákrokom nie je k potrebná žiadna konkrétna príprava, aj keď váš lekár môže mať v závislosti od vašich okolností špeciálne pokyny.

Ako sa vykonáva karboxyterapia?

Táto procedúra si nevyžaduje anestéziu. Pri aplikácií sa využíva medicinálny oxid uhličitý – CO2 do podkožného tkaniva malými ihličkami.

Pre ošetrenie karboxyterapiou sa používa špeciálny prístroj s nádržou na plynný oxid uhličitý. Nádrž je pripojená k regulátoru prietoku s plastovými hadicami. Lekár bude starostlivo regulovať, koľko CO2 prúdi z nádrže. Oxid uhličitý je emitovaný cez regulátor prietoku do sterilných hadičiek, ktoré majú na konci filter. Filter zachytáva všetky nečistoty skôr, ako sa dostanú do tela. CO2 potom preteká veľmi malou ihlou na opačnej strane filtra. Lekár vstrekuje plyn pod kožu cez tenkú až mikroskopickú ihlu.

Pri podávaní môžete cítiť ľahké štípanie v mieste aplikácie a v okolí. Karboxyterapia je ambulantný zákrok a jej absolvovanie trvá zvyčajne len asi 15 až 30 minút.

Výhody karboxyterapie

Karboxyterapia rieši mnoho estetických nedostatkov ako vrásky, jazvy , zníženie opuchu pod očami, tmavé kruhy. Výhodou je, že ošetrenie nevyžaduje anestéziu a je bez potrebnej rekonvalescencie. Karboxyterapia podporuje výrobu kolagénových vlákien.

Zázračnou ingredienciou tejto terapie je úplne obyčajný oxid uhličitý, ktorý je aplikovaný do podkožného tkaniva. Aplikáciou CO2 dosiahneme rozšírenie ciev s následným zlepšením mikrocirkulácie, tkanivá sa ošetrením lepšie prekrvia a dostanú viacej kyslíka a živín.

Ako prebieha zotavenie po karboxyterapii?

Ak sa na ošetrenie strií a jaziev používa karboxyterapia, je to relatívne bezbolestné. Je to tak preto, lebo tkanivo jazvy nemá nervy. Počas ošetrenia sú strie roztiahnuté a môžete pociťovať svrbenie. Svrbenie by malo odznieť asi za päť minút.

Ľudia, ktorí používajú karboxyterapiu na liečbu celulitídy a tukových usadenín, môžu počas injekcie pociťovať tlak, podobný pocitu pri meraní krvného tlaku. Je to spôsobené rozširujúcim sa plynom. Ošetrené oblasti budú po ošetrení až 24 hodín teplé a môžete cítiť jemné mravčenie, pretože oxid uhličitý robí svoju prácu a zlepšuje sa cirkulácia. Po ukončení procedúry by ste však mali byť schopní vykonávať svoju bežnú rutinu.

Doba rekonvalescencie

Karboxyterapia si nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu.

Výsledky karboxyterapie

Výsledky pri karboxyterapií sú obdivuhodné a môžeme sa tešiť na redukciu lokálneho tukového tkaniva, zlepšenie lokálneho prietoku krvi a prekrvenia, zvýšenie množstva kyslíka v pokožke, zlepšenie elasticity pokožky, redukciu nepravidelností pokožky, zlepšenie výsledkov získaných po technikách tvarovania tela, redukciu vrások, omladenie pokožky, vyhladenie vrások hlbších aj povrchových, výrazné zlepšenie celulitídy, výrazné upravenie až odstránenie strií a jaziev.

Pacienti vidia pozitívne účinky metódy často už po 1-2 ošetreniach.

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Karboxyterapia je relatívne bezpečný postup s takmer žiadnymi vedľajšími účinkami. Ľudia môžu mať podliatiny v mieste vpichu, konkrétne v rukách a nohách. Tieto modriny by mali však zmiznúť do týždňa. Ľudia, ktorí podstúpia ošetrenie na redukciu tuku alebo celulitídy, by sa mali v priebehu 24 hodín vyhnúť  plávaniu alebo kúpaniu vo vani.

Často kladené otázky

Koľko potrebujem podstúpiť sedení?  Ideálne je podávať karboxyterapiu aspoň 2x týždenne, vtedy je možné očakávať viditeľné zlepšenie už po cca 4-6 sedeniach. V prípade aplikácie 1x do týždňa, je na dosiahnutie zlepšenia treba 6-10 sedení. 

Ako funguje karboxyterapia? Karboxyterapia funguje v niekoľkých fázach. Po prvé, oslabuje tukové bunky. Následne CO2 rozširuje krvné cievy, kde je injikovaný. Táto reakcia okysličuje rôzne vrstvy pokožky a zvyšuje tak schopnosť lipolýzy. Výsledkom je redukcia tukových buniek, pevnejšia a tonizovanejšia pokožka. Karboxyterapiou je možné ošetriť oblasti ako tmavé kruhy, tvár, krk, paže, brucho, boky, zadok a nohy.

Bibliografia

Centro Medicana Natural- Dostupné na: https://www.medicinabiologica.es/en/introduction-1.htm Dátum: 2011

Estheticon- Dostupné na: https://www.estheticon.cz/zakroky/karboxyterapie Dátum:12.12.2020

Clinica Fiore Aesthetics- Dostupné na: https://www.clinicafiore.co.uk/carboxyTherapy.html Dátum: 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizované: 16.03.2021

Karboxyterapia - Cenníky

MEDICAL MKP
Nitra, Trnava
Ceny od 49 €
MEDICAL MKP
Ceny od 7 €
zvyčajne do 17 €
Prim. MUDr. Hana Zelenková Ph.D
Ceny od 49 €
MUDr. Zuzana Chovancová
Ceny od 80 €
zvyčajne do 380 €
Kozmetická klinika OLALOOK

Karboxyterapia

100% spokojnosť. Založené na 12 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.