Operácia očných viečok (Blepharoplastika)

Stojí to za to
97%
Stojí to za to
Na základe 291 príbehov
Priemerná cena
760 €
Priemerná cena
Podľa 64 odborníkov
  • Lokálna anestézia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 7-10 dní kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Trvalé výsledky

Čo je operácia očných viečok?

Blepharoplastika

Blepharoplastika

Operácia viečok či horných a/alebo dolných (blepharoplastika alebo aj blefaroplastika) nemá ostré vekové rozhranie, hlavne preto, že veľakrát hlavne u mladších vekových skupín je podmienená geneticky. Často sa ale blepharoplastika vykonáva spolu s ďalšími anti-aging zákrokmi, ako je napríklad facelift.

Prednosťou operácie u horných viečok oka je efekt kozmetický a funkčný. Kozmetický spočíva v odstránení presahu kože, ktorá môže zasahovať až do polovice zreničky. Funkčne zlepšuje vízus v zmysle i periférneho videnia. Odstraňuje vzhľad unavených očí.

U dolných viečok je to zásluhou odstránenia vankúšikov (tukových) a tým nevyspatého „unaveného vzhľadu“ tváre.

Pre pacientov, ktorí majú problémy s ovisnutými viečkami no nechcú alebo nemôžu podstúpiť chirurgickú blepharoplastiku je tu prístroj Plexr. Je to nechirurgicka alternatíva k tradičnej operácii očných viečok po ktorej nezostávajú žiadne jazvy.

Priebeh operácie

Priebeh operácia očných viečok

Priebeh operácia očných viečok

Pred operáciou viečok vyžadujeme krvný obraz a krvné zrážacie faktory. V prípade dolných viečok, (ak tento zákrok má byť uskutočnený v celkovej anestézii), tak kompletné interné predoperačné vyšetrenie.

Pokiaľ ide o horné viečka, operácia trvá cca 30 minút, u dolných viečok je to cca 45 minút. Zväčša sa vykonáva v miestnom znecitlivení v rámci jednodňovej chirurgie. V prípade dolných viečok ide o zákrok jednorazový, pri horných viečkach je bežné zopakovanie zákroku o cca 8-9 rokov.

Plastická operácia horných viečok zahŕňa chirurgické rezy vedené pozdĺž veľmi starostlivej kresby na koži. Rez je vedený tak, aby jazvy zostali skryté v prirodzených kožných záhyboch horných viečok. Plastický chirurg potom odstráni označenú nadbytočnú kožu a nadbytočný sval orbicularis oculi a vyrezané tukové vankúšiky. Nakoniec rany zašije jemnými stehmi.

Indikácie na operáciu dolných viečok sú podobné ako pri operácii horných viečok. Možno ich operovať z dvoch chirurgických prístupov. V prvom prípade chirurg vykoná rez 2 mm pod mihalnicami (subciliárny prístup), v druhom prípade sa rez vykoná zo spojovkovej strany viečka laserom (transkonjunktiválny prístup). Zákrok je podobný operácii horných viečok. Cieľom je tiež odstrániť prebytočnú kožu a tuk. Pri transkonjunktiválnom prístupe k operácii očných viečok sa často používajú rohovkové kryty a podloženie očných viečok, aby sa pacientovi v lokálnej anestézii nebola extrakcia tuku nepríjemná. Hlavnou výhodou tohto prístupu sú neviditeľné jazvy. Častejšie však spôsobujú komplikáciu, pri ktorej sa viečko odkloní od očnej gule (ektropium).

Rekonvalescencia

Rekonvalescencia pri horných ale i dolných viečok trvá cca 5-6 dní. Odporúčame v deň po operácii a ešte druhý deň každé tri hodiny jednu dve kvapky do očných štrbín (bórová voda, resp. očné kvapky - Ophtal, Ophtalmoseptonex gtt.).

Práceschopnosť po týždni je možná. Efekt operácie je dlhodobý, 10 a viac rokov. Niekedy je treba po tomto čase operáciu horných viečok zopakovať. U dolných viečok je to omnoho zriedkavejšie.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov