Operácia viečok, blepharoplastika

Ste pred zákrokom?

Vyplňte krátky dotazník a pošlite nezáväzný dopyt až 4 špecialistom na tento zákrok. Vďaka dotazníku ľahšie získate konkrétnu odpoveď od špičiek v odbore – rýchlo a zdarma

  1. Step 32
  2. Step 33
  3. Step 34
  4. Step 35
  5. Step 36
  6. Step 37
  7. Step 38

O aký zákrok sa zaujímate? Zaujímam sa o:

Aký problém chcete konkrétne vyriešiť? Vyberte jednu možnosť.

Podstúpil/a ste už predtým estetický zákrok v okolí očí?

Kedy by mala operácia prebehnúť?

Pomohla by vám v rozhodovaní možnosť platby na splátky?

Chcela by ste sa pripoistiť na prípadné komplikácie po zákroku?

Koľko máte rokov?

Autor: MUDr. Viliam Jurášek

Operácia viečok spočíva v redukcii prevísajúcej kože viečok a odstránení časti retrobulbárneho tuku, ktorý sa vytláča pod ochabnutú kožu viečok. Pri horných viečkach je to i vyrezanie úzkeho pruhu okoločného svalu.

Indikácia

Operácia viečok či horných /a/alebo dolných nemá ostré vekové rozhranie, hlavne preto, že veľakrát hlavne u mladších vekových skupín je podmienená geneticky.

Prednosťou operácie u horných viečok je efekt kozmetický a funkčný. Kozmetický spočíva v odstránení presahu kože, ktorá môže zasahovať až  do polovice  zreničky. Funkčne zlepšuje vízus v zmysle i periférneho videnia. Odstraňuje pocit  unavených očí.

U dolných viečok je to zásluhou odstránenia vankúšikov (tukových) a tým  nevyspatého „unaveného vzhľadu“ tváre.

wrinkles

Priebeh operácie

Pred operáciou viečok vyžadujeme krvný obraz a krvné zrážacie faktory. V prípade dolných viečok, (ak tento zákrok má byť uskutočnený v celkovej anestézii), tak kompletné interné predoperačné vyšetrenie.

Operácia horných viečok trvá cca 30 minút, dolných cca 45 minút. Zväčša sa vykonáva v miestnom znecitlivení v rámci jednodňovej chirurgie. V prípade dolných viečok ide o zákrok jednorazový, pri horných viečkach je bežné zopakovanie zákroku o cca 8-9 rokov.

Rekonvalescencia

Rekonvalescencia pri horných ale i dolných viečok trvá cca 5-6 dní. Odporúčame v deň po operácii a ešte druhý deň každé tri hodiny jednu dve kvapky do očných štrbín (bórová voda, resp. očné kvapky - Ophtal, Ophtalmoseptonex gtt.).

Práceschopnosť po týždni je možná. Efekt operácie je dlhodobý, 10 a viac rokov. Niekedy je treba po tomto čase operáciu horných viečok zopakovať. U dolných viečok  je to omnoho zriedkavejšie.

Komplikácie

Najčastejšou komplikáciou je pooperačné krvácanie. Preto niekoľko hodín by mal pacient zotrvať na lôžku na pracovisku. Urýchliť pooperačný opuch, ktorý je sprievodným znakom každej blepharoplastiky je prikladanie studených obkladov na čelo tesne po, a v ďalších dňoch je to užívanie enzymatických prípravkov ako napr. Wobenzym tabletky. Viečka sú orgány s veľmi rýchlym zhojením a stehy odstraňujeme už o 4-5 dní.

Kontraindikácie

Kontraindikáciou môže byť syndróm tzv. suchých očí, alebo všeobecne sa hojenie u pacienta keloidnou jazvou.

Publikované: 23.10.2014

Operácia očných viečok (Blepharoplastika) - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to

Moje viečka mi nedávno začali pomaly padať. Neverila som, že sa to môže stať aj mne. Dospelo to do takého štádia, že som poriadne nevidela, len žmúrila. Moja známa mi poradila špecialistov z Interklinik a ja som dnes z v... Viac 

4 Páči sa mi to   2 Komentárov  

Operácia očných viečok (Blepharoplastika) - Cenníky

MUDr. Ján Bumbera
Bratislava, Trnava
Ceny od 450 €
MUDr. Ján Bumbera
MB CLINIC
Bratislava
Ceny od 590 €
zvyčajne do 1 290 €
MB CLINIC
Ceny od 590 €
zvyčajne do 1 050 €
Eveclinic Bratislava
Ceny od 500 €
MUDr. Silvia Valentová - Strenáčiková PhD
Ceny od 24 €
MUDr. Kitti Máčadiová

Operácia očných viečok

97% spokojnosť. Založené na 2021 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.