Blefaroplastika

Stojí to za to
97%
Stojí to za to
Na základe 304 príbehov
Priemerná cena
858 €
Priemerná cena
Podľa 67 odborníkov
  • Lokálna anestézia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 7-10 dní kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Trvalé výsledky

Čo je operácia očných viečok?

Blepharoplastika

Blepharoplastika pred a po Privé Clinic

Blefaroplastika, blepharoplastika alebo aj korekcia očných viečok, je chirurgický zákrok na odstránenie estetických a/alebo funkčných nedostatkov, ako sú prebytočná koža v okolí očí, poklesnuté viečka alebo tukové "vačky" pod očami. Vo veľa prípadoch je hlavným cieľom zlepšiť vzhľad, hoci niekedy sa operácia odporúča aj zo zdravotných dôvodov na zlepšenie kvality videnia. Podľa údajov ISAPS je blefaroplastika jedným z najčastejšie vykonávaných zákrokov na celom svete, pričom v roku 2021 bolo vykonaných 1 446 890 zákrokov na korekciu očných viečok.

Treba si uvedomiť, že blefaroplastika nie je zákrok zameraný na odstránenie vrások okolo vonkajšieho kútika oka, tzv. "kohútie stopy", ani na zdvihnutie obočia. To však neznamená, že pri operácii očných viečok nemožno zasiahnuť aj do týchto oblastí a rozšíriť tak rozsah zákroku na celkové skrášlenie a omladenie tejto oblasti.

Korekcia očných viečok umožňuje:

  • odstrániť prebytočnú kožu a korigovať poklesnuté viečka, ktoré bránia vo videní
  • odstrániť prebytočné tukové tkanivo z očných viečok
  • obnoviť odpočinutý a mladistvý vzhľad
  • odstrániť "vačky" a tmavé kruhy pod očami

Blefaroplastika nemá ostré vekové rozhranie, hlavne preto, že veľakrát hlavne u mladších vekových skupín sú ovisnuté viečka podmienené geneticky. Často sa ale vykonáva spolu s ďalšími anti-aging zákrokmi, ako je napríklad facelift.

Pre pacientov, ktorí majú problémy s ovisnutými viečkami, no nechcú alebo nemôžu podstúpiť chirurgickú blepharoplastiku je tu prístroj Plexr. Je to nechirurgická alternatíva k tradičnej operácii očných viečok, po ktorej nezostávajú žiadne jazvy.

Ako zistím, či som vhodný kandidát na blefaroplastiku?

Blefaroplastiku môžu podstúpiť aj mladší klienti s genetickou predispozíciou

Blefaroplastiku môžu podstúpiť aj mladší klienti s genetickou predispozíciou (pacientka Privé Clinic)

Blefaroplastiku možno vykonať u ľudí, ktorí sú v dobrom fyzickom a psychickom stave. Zvyčajne sa zákrok odporúča ľuďom starším ako 35 rokov, ale v niektorých prípadoch sa kvôli genetickým predispozíciám vykonáva u mladších pacientov.

Ak potenciálny kandidát na tento zákrok trpí akýmkoľvek zdravotným problémom vrátane chronických ochorení, ako je vysoký krvný tlak, znížená alebo zvýšená činnosť štítnej žľazy, cukrovka a iné, mal by o tom informovať lekára pri prvej konzultácii. Odborník by mal byť informovaný aj o ochoreniach a stavoch zrakového systému (napr. odlúpenie sietnice, glaukóm, sivý zákal, syndróm suchého oka a iné). V takýchto prípadoch je pred vykonaním zákroku potrebná oftalmologická kontrola.

Chirurgická korekcia očných viečok je kontraindikovaná v prípade určitých očných ochorení, ako je napríklad akútny syndróm suchého oka. V tomto prípade môže akýkoľvek chirurgický zásah do oka alebo očných viečok viesť k zhoršeniu stavu. Zvyčajne stavy, ako je glaukóm alebo odlúpenie sietnice, nie sú absolútnou kontraindikáciou tejto operácie. Zákrok môžu podstúpiť aj pacienti, ktorí podstúpili laserovú liečbu sivého zákalu, krátkozrakosti alebo ďalekozrakosti.

Výber lekára

Výber lekára

Nie všetci lekári sa špecializujú aj na horné aj na dolné viečko, výber toho správneho pre vašu situáciu je kľúčový

Na operáciu očných viečok by sme mali ísť k plastickému chirurgovi, ktorý má skúsenosti s týmto typom operácií. Pacient by sa mal uistiť, že vybraný lekár má špecializáciu a má dostatočné skúsenosti s operáciou očných viečok.

Operácia dolných viečok sa považuje za náročnejšiu ako operácia horných viečok. V prípade dolných viečok je situácia zložitejšia, pretože ich anatomická štruktúra je komplikovanejšia. Pri výbere špecialistu je preto dôležité venovať osobitnú pozornosť tomu, či má dostatočnú kvalifikáciu a skúsenosti s operáciami dolných viečok, pretože ich náročnosť je neporovnateľná s operáciami horných viečok.

Nasledujúce informácie si odporúčame vyhľadať na internete alebo sa na ne opýtať počas prvej konzultácie: kvalifikácia lekára, rozsah skúseností s blefaroplastikou, fotografie pacientov pred a po zákroku. Odporúčame vám tiež prečítať si recenzie bývalých pacientov, ktoré nájdete napríklad na našom portáli.

Bibliografia

ISAPS. (2022). ISAPS INTERNATIONAL SURVEY ON AESTHETIC/COSMETIC PROCEDURES performed in 2021 [online]. Dostupné na: https://www.isaps.org/media/vd... [Dátum: 12. 1. 2023]

ISAPS. (n. d.). Lower blepharoplasty [online]. Dostupné na: https://isaps.org/discover/pat... [Dátum: 12. 1. 2023]

ISAPS. (n. d.). Upper blepharoplasty [online]. Dostupné na: https://isaps.org/discover/pat... [Dátum: 12. 1. 2023]

Medical MKP. (n. d.). Omladenie poklesnutých viečok plazmou PLEXR [online]. Dostupné na https://www.medicalmkp.sk/zakr... [Dátum: 24. 11. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov